Tinklaraštininkė Ieva Swan: kaip pakeisti blogus įpročius ir gyventi sąmoningiau?

Ieva Swan ir Rūta Jusionytė/Organizatorių nuotr.
Ieva Swan ir Rūta Jusionytė/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-09-16 10:25
AA

Naršant socialiniuose tinkluose, neretai susikuriamas įspūdis, kad visi aplink gyvena tobulą gyvenimą, yra sėkmingi ir laimingi. Žinoma tinklaraštininkė Ieva Swan žinių dalijimosi platformos „HumansApp“ tinklalaidėje kalba, kaip vertina tobulu įvaizdžiu pulsuojantį Instagram’o srautą ir kaip pati išvengia nuolatinio savęs lyginimo su kitais.

Ieva Swan teigia, kad nepamesti savęs, besilygiuojant į kitus, jai padeda paprasti dalykai. Pavyzdžiui, kurį laiką sekusi itin sėkmingų verslių moterų grupę, įsiklausė į save ir suprato, kad jos sėkmingo gyvenimo receptas slypi kitur ir tiesiog nustojo sekti tą grupę ir lygiuotis su jos narėmis.

Taip pat, Ieva skiria nemažai laiko pabūti vienumoje, skiriant kokybišką dėmesį sau, kad ir su knyga parke. Išlaikyti balansą ir formuoti sąmoningesnį gyvenimo būdą, moteriai padeda puoselėjama mitybos ir miego rutina.

Tiesa, pokalbyje žinoma tinklaraštininkė atvirauja, kad anksčiau ji skirdavo kur kas mažiau dėmesio sveikesnei mitybai, mat tiesiog apie tai turėjo nedaug informacijos. Taigi, nors tuo metu aktyviai užsiimdavo lengvąja atletika, grįžusi po intensyvių treniruočių mėgaudavosi keptomis bulvėmis.

Šiandien ji dalinasi auksine taisykle, kuri pačiai leidžia formuoti sveikesnius įpročius savo kasdienybėje. „80 procentų turėtų sudaryti sveiki pasirinkimai ir 20 procentų, leidžiant sau ką tik nori“, – sako ji.

Ieva Swan/Organizatorių nuotr.

Pasak jos, griežta mityba, kuri pagrįsta draudimais, vieną dieną gali privesti ir prie psichozės ar saiko neturėjimo, todėl geriau leisti sau nevaržomai rinktis ir įsiklausyti į savo kūną. Organizmas pats supranta, ko labiausiai norisi ir, ko labiausiai reikia. Svarbiausia – saikas. Kaip teigia Ieva, galima ir pica pasimėgauti, ir kitu skanėstu, svarbiausia, įsiklausyti į savo norus ir viską daryti su saiku.

Formuoti teigiamus įpročius, palaikyti darbo ir laisvalaikio balansą, sportuoti ir laikytis pasirinktos mitybos disciplinos, Ievos teigimu, nėra sudėtinga. Tam reikia tik noro. Tiesa, Ieva Swan pataria pokyčius daryti palaipsniui ir neskubėti. Kiekvienam įpročiui susiformuoti reikia laiko. Vieniems tai užtrunka 21 dieną, kitiems – kelis mėnesius. Turint noro, naujus įpročius galima paversti tiesiog kasdienybe. Kalbant apie sportą, Ieva teigia, kad tai daro tik dėl savęs.

„Sportuoju tik dėl savęs. Todėl jei kažkas sako, kad neturi laiko sportui, reiškia, kad iš tiesų tiesiog neturi tam noro. Be vidinės motyvacijos, pradėti sportuoti, yra tikrai labai sudėtinga“, – sako Ieva Swan.

Taigi, kokiu keliu žengti, norint sekti sąmoningesne gyvensena? Ir kaip nepriekaištauti sau, pasimėgavus, kad ir keptomis bulvytėmis vėlai vakare? Kaip susiformuoti pozityvius įpročius ir maitintis sveikiau, aktyviai gyventi ir skirti laiko sau nieko neatsisakant? Žinoma tinklaraštininkė Ieva Swan kalba žinių dalijimosi platformos „HumansApp“ tinklalaidėje „HumansLink“.

Temos: