Tinklaraštininkė Darja Kot: „Tiesiausias kelias į sekėjų širdis – nuoširdumas“

Darja Kot/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Gabija Cvilikaitė
Publikuota: 2020-01-27 20:00
Vos paviešinusi pirmąjį vaizdo įrašą, per neįtikėtinai trumpą laiką tinklaraštininkė Darja Kot užkariavo sekėjų širdis. Kiek daugiau nei ketverius metus parodijuojanti jau klasika tapusias gyvenimiškas istorijas apie tai, kaip pradėsime sportuoti nuo pirmadienio, arba kaip liūdnai baigiasi „dar 5 minutės“ rytais, jauna moteris ir toliau stebina savo neišsenkančiu kūrybiškumu bei užkrečia pozityvumu. Darja atskleidžia kūrybos užkulisius ir atvirauja apie tai, kaip sekasi darbus suderinti su kelionėmis bei laisvalaikiu.

Darja, daugelis Jus pažįsta kaip trumpametražių juokingų filmukų ir tinklaraščio kūrėją, video blogerę. Kuo dar užsiimate gyvenime?

Nepaisant to, kad filmavimas ir vaizdo įrašų montavimas atima labai daug laiko, kaip visavertis darbas, tai nėra mano pagrindinė veikla. Aš esu buhalterė ir tvarkau apskaitą. Dar viena veikla, egzistuojanti mano gyvenime – tai didžėjavimas. Kelis kartus per mėnesį tenka lipti ant scenos ir visą naktį leisti populiariausią muziką vakarėlio svečiams.

Kaip „tiksliukė“ buhalterė nusprendė pasukti neįprastu keliu – imtis tokios kūrybiškos veiklos?

Aš nuo vaikystės buvau labai kūrybiška: skirdavosi tik būdai, kuriais šią savybę išreikšdavau. Buvo laikas, kai savo kūrybiškumą atskleisdavau kurdama kalėdinius žaisliukus, kuriuos pardavinėdavau kalėdinėje mugėje, taip pat piešdavau. O štai prieš tris metus, pastūmėta vyro ir draugės, sukūriau tinklaraštį. Jame pradėjau dalytis patarimais iš kelionių, tą darau ir iki šiol. Taip pat, laikui bėgant, pradėjau kurti ir juokingus filmukus.

Darja Kot/Asmeninio archyvo nuotr.
Darja Kot/Asmeninio archyvo nuotr.

Mintys, užplūdusios pradžioje, paviešinus pirmąjį vaizdo įrašą: ar rezultatas pranoko jūsų lūkesčius?

Jei atvirai, tikrai nesitikėjau tokio didžiulio susidomėjimo. Tuo metu galvojau, kad filmuką pamatys, na, gal keli draugai, jų draugų draugai, vėliau kartu pasijuoksime – ir viskas. Tikrai nemaniau, kad filmukai taip greitai išplis internetinėje erdvėje ir sulauks tokio gausaus peržiūrų kiekio. Todėl galiu drąsiai teigti, kad buvo pranokti visi mano lūkesčiai. Keldama pirmąjį vaizdo įrašą, nejaučiau jokios baimės, tačiau ji atsirado kiek vėliau, kai auditorija pradėjo augti labai sparčiai. Tada aš pradėjau jausti didelę atsakomybę prieš žiūrovą.

Kodėl tinklaraščiui ir humoristiniams vaizdeliams pažymėti parinkote tokius neįprastus pavadinimus?

Juokingiems filmukams įvardyti pasirinkau pavadinimą „otvečiaju“, nes man pasirodė, kad tai – taiklus žargoninis žodis, tinkantis kasdieniškoms, gyvenimiškoms situacijoms apibūdinti. Aš „otvečiaju“ už tai, ką parodau. Šis žodis įprasmina savotišką atsakomybę. O tinklaraščio  „Darja's Kot Fridays“  pavadinimas – simbolinis, nes pirmasis įrašas buvo įkeltas būtent penktadienį.  

Parodijuojate gyvenimiškas situacijas, nuobodžią rutiną, tačiau išliekate pozityvi, besišypsanti ir nenustygstanti vietoje. O kokia esate realybėje?

Dažnas su manimi galėtų sutikti, kad, kai pažvelgi į rutiną kiek kitokiu, juokingesniu kampu, ir nuotaika pagerėja, o galbūt net ir pati kasdienybė jau nebeatrodo tokia nuobodi. Galų gale rutina padeda ir pailsėti, tačiau bent jau man jos kartais pritrūksta... Drįsčiau teigti, kad ir gyvenime esu tokia pati – nenustygstanti vietoje ir vis ką nors strateguojanti. Tai naujas keliones, tai įvairias veiklas ar vieną už kitą linksmesnių filmukų idėjas. Tiesa, kaip ir daugeliui, būna ir liūdnų dienų, todėl tokiomis akimirkomis savęs neprievartauju ir leidžiu sau truputį patinginiauti. 

Darja Kot/Asmeninio archyvo nuotr.
Darja Kot/Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip gimsta vaizdo tinklaraščio įrašų idėjos?

Neneigsiu – su kelionėmis yra paprasčiausia. Naujų, neregėtų šalių vaizdai, atrodo, patys suponuoja vaizdo įrašų temas. Tačiau sukurti juokingus filmukus jau tampa sudėtingiau, nes idėjos gimsta iš gyvenimo. Kartais reikia, kad nutiktų kas nors įdomaus. Pavyzdžiui, paskutinis mano sukurtas filmukas, parodantis, kaip serga vyrai, o kaip – moterys, irgi iš gyvenimo.

Filmukuose neretai įamžinate ir savo kelionių akimirkas. Laikote tai darbu? Jei taip,  kaip pavyksta jį suderinti su poilsiu kelionės metu?

Jeigu įvertinčiau laiką, skiriamą šiai veiklai, tai tikrai galėčiau ją pavadinti darbu. Deja, už keliones man kol kas pinigų niekas nemoka ir jų nefinansuoja. Visas keliones perkame ir organizuojame patys su vyru. Tačiau man labai pasisekė, nes dirbu namuose ir galiu pasiimti kompiuterį su savimi į keliones. Svarbiausia – kad darbas būtų atliktas laiku, o šiuo klausimu aš esu labai atsakinga.

View this post on Instagram

Good morning?

A post shared by Darja Kot (@darjakot) on

Dažnai parodijuojate, galima sakyti, jau klasika tapusias gyvenimiškas istorijas apie tai, kaip pradėsime sportuoti nuo pirmadienio ir panašiai. O kaip pačiai realybėje sekasi atsisakyti sotaus kebabo ar viliojančio pyragėlio? 

Sportas – neišsenkanti tema, kurią filmukuose galima įamžinti nors ir kiekvieną dieną. Ja galiu pokštauti, nebijoti pasijuokti ir iš savęs, tačiau turiu pripažinti, kad viduje jau kurį laiką ši tema man yra jautri. Meilė nesveikam maistui, saldumynams, per mažai fizinės veiklos lėmė tai, kad apleidau save... Nuo pirmadienio pradedu sportuoti jau bene metus laiko, tačiau vis nesėkmingai. Vieną dieną supratau, kad rinkdamasi tarp sporto ir naujo filmuko montavimo, visada pirmenybę teikdavau montavimui. Kartais tai reikšdavo 12 valandų, praleistų prie kompiuterio. Pažiūrėjusi į save veidrodyje, supratau, kad užsisėdėjau, ir reikia žūtbūt kažką keisti. Labai tikiuosi, kad sporto projektas, kuriame dalyvausiu nuo vasario mėnesio, pakeis susiklosčiusią situaciją iš esmės.

Darja Kot/Asmeninio archyvo nuotr.
Darja Kot/Asmeninio archyvo nuotr.

Užsiminėte, kad nuo vasario mėnesio dalyvausite sporto ir grožio projekte. Koks tai projektas ir kas paskatino jame dalyvauti?

Tai yra moterims ir merginoms skirtas sporto ir grožio projektas, kuriame kiekviena gali siekti savo norimų tikslų. Projektas padės paruošti figūrą vasarai, suformuoti savo mitybos įpročius, išbandyti naujų veiklų ar tiesiog pailsėti nuo namų darbų, taip pat surasti bendraminčių bei paįvairinti kasdienybę. Pastebėjau, kad kaip tik trys paskutinės mano paminėtos dalyvavimo projekte „Fitbella“ priežastys ypač domina ir jaunas mamytes.

Sekėjai filmukuose, instagramo istorijose išvys, kaip Jums sekasi dalyvauti projekte?

Žinoma, nes projektas taps mano gyvenimo dalimi net trims mėnesiams. Žvelgiant į tai, kad aš filmuoju instagramo istorijas ir kuriu vaizdo turinį, mano sekėjai tikrai galės stebėti tiek patį procesą, tiek ir mano pasiektus rezultatus. Projektas yra susijęs ne vien su sportu: jis apima ir daugybę kitų veiklų. Todėl įamžinsiu akimirkų ir iš ištvermės reikalaujančios bokso treniruotės, nuotaikingos šokių pamokos ir net elegantiškos poledance pamokėlės.

View this post on Instagram

Populiariajam @polhempr_lt balkoniuke?

A post shared by Darja Kot (@darjakot) on

Socialiniams tinklams vis labiau užvaldant mūsų gyvenimus, dažnas pasvajoja apie populiariumą. Per tiek laiko užauginusi didžiulę sekėjų auditoriją, atskleiskite paslaptį, kas padeda prasiskinti kelią į žmonių širdis?

Mano nuomone, dabar yra toks laikas, kai pats žiūrovas renkasi: ką sekti, kuo tikėti, ir kokiomis rekomendacijomis pasinaudoti, todėl tiesiausias kelias į sekėjų širdis – tai nuoširdumas. Atvira ir išliekanti savimi – būtent tokia esu juokingų „otvečiaju“ filmukų herojė. Tai man padeda sudominti savo sekėjų būrį.  

Naujausi straipsniai