„Time“ 2021 metų žmogumi paskelbė Eloną Muską

Bendrovės „SpaceX“ įkūrėjo ir vadovo Elono Musko emocijos po erdvėlaivio „Crew Dragon“ skrydžio starto / Scanpix nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Amerikiečių žurnalas „Time“ 2021 metų žmogumi paskelbė bendrovių „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėją technologijų magnatą Eloną Muską.

Savo didelėmis ambicijomis ir įžūlumu pagarsėjęs Pietų Afrikos Respublikoje gimęs 50-metis aplenkė savo kosminių lenktynių varžovą bei „Amazon“ įkūrėją Jeffą Bezosą ir šiais metais tapo turtingiausiu pasaulio žmogumi.

Spalį jo elektromobilių bendrovės vertė viršijo 1 trln. JAV dolerių, o jo kosmoso įmonė „SpaceX“ visus metus bendradarbiavo su JAV kosmoso agentūra NASA vykdydama įvairias programas. Viena tokia NASA misija buvo skirta tyčia sudaužyti erdvėlaivį į asteroidą, siekiant išsiaiškinti, ar, prireikus, ateityje būtų galima pakeisti į Žemę lekiančio asteroido kursą.

„Metų žmogus yra įtakos ženklas – beveik nėra žmonių turinčių didesnę įtaką gyvybei Žemėje ir galbūt gyvybei už Žemės ribų nei @elonmusk“, – tviteryje paskelbė „Time“ vyriausiasis redaktorius Edwardas Felsenthalis, paskelbdamas nugalėtoją.

Maža to, jis garsėja savo gebėjimu vos viena žinute tviteryje pakeisti kriptovaliutų kursus rinkose.

Pastaraisiais metais E.Musko vardas nuolat buvo matomas Amerikos popkultūroje. Jis surinko 66 mln. sekėjų socialiniame tinkle „Twitter“, o gegužę vedė garsų vėlyvo vakaro šou „Saturday Night Live“.

Verslininkas neslepia savo ambicingo susidomėjimo galimybe kolonizuoti Marsą, taip pat kalba apie orbitinius „SpaceX“ skrydžius kitais metais, amerikiečiams planuojant sugrįžimą į Mėnulį.

Elonas Muskas / Vida Press nuotr.

Maža to, jis garsėja savo gebėjimu vos viena žinute tviteryje pakeisti kriptovaliutų kursus rinkose.

Tačiau didžiausią įtaką visuomenei ir ekonomikai šiuo metu daro jo novatoriškos elektra varomos transporto priemonės.

„Mūsų su „Tesla“ tikslas visada buvo rodyti pavyzdį automobilių pramonei, ir tikimės, jog kiti taip pat gamins elektromobilius, kad galėtume paspartinti perėjimą prie tvarios energijos“, – E.Muskas sakė pirmadienį paskelbtame „Time“ vaizdo įraše.

E.Muskas turi ambicijų ir kosmose.

„Jo tikslas yra paversti žmoniją daugelyje planetų [aptinkama] rūšimi“, – vaizdo įraše kalbėjo „Time“ bendradarbis, knygų autorius Jeffrey Kluggeris.

Žurnalas „Time“ metų žmogų renka nuo 1927 metų.

Elonas Muskas ir Grimes (8 nuotr.)
+2
Skaitykite daugiau