Timas Burtonas ir Eva Green: pora ne tik kine?

Režisierius Timas Burtonas/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-13 17:47
Jis buvo vedęs, dukart gyveno su nepaprastomis moterimis, turi du vaikus... Tačiau, regis, po pastarųjų skyrybų režisierius, scenaristas, animatorius, prodiuseris, dailininkas Timas Burtonas (60) daugiausia energijos išnaudoja kūrybai.

Šiaip ar taip, beveik visi garsiausi burtininkai buvo be poros, o kai prasidėdavo su damomis, kaip, pavyzdžiui, Merlinas, nieko gero neišeidavo. Burtonas irgi turi sudėtingos patirties – kai 2001 metais išsiskyrė su modeliu ir aktore Lisa Marie (50) ir pradėjo susitikinėti su Helena Bonham Carter (52), buvusi mylimoji surengė aukcioną ir išpardavė jo daiktus.

Romaną su įspūdingąja Lisa Marie režisierius užmezgė netrukus po skyrybų su pirmąja (ir kol kas – vienintele oficialia) ponia Burton, vokiečių menininke, specialiųjų efektų meistre Lena Gieseke (53). Apie ją žinoma mažai – talentinga ir kūrybinga moteris vengia socialinių tinklų. O štai Helena, it atklydusi į moderniuosius laikus iš Viktorijos eros, atrodė ideali partnerė ekscentriškajam Holivudo pasakininkui, davė jam erdvės – visi žinojo, kad režisierius ir aktorė Londone gyveno šalia esančiuose namuose, o ne po vienu stogu, – pagimdė sūnų Billy Raymondą (15) ir dukrą Nell (11), suvaidino garsiausiuose jo filmuose. Bet per 2014-ųjų Kalėdas visiems netikėtai svajonių pora paskelbė besiskirianti.

Režisierius Timas Burtonas/Vida Press nuotr.
Režisierius Timas Burtonas/Vida Press nuotr.

Ir nuo to laiko bent jau Burtonas oficialiai yra vienas ir vienišas. Sklando stereotipinių gandų, kad režisierius ir dabartinė jo mūza Eva Green (38) – pora ne tik kine, bet ir gyvenime. Evą ir Timą keliskart fotografavo drauge neformaliomis aplinkybėmis, interviu žurnalui „W“ jis sakė, kad Eva graži ne tik išore, bet ir vidumi – ją sunku perkąsti iš pirmo žvilgsnio, ji uždara ir paslaptinga, kas šiandien retai būdinga jos amžiaus merginoms.

Antra vertus, juos sieja darbas: rafinuota, daili, gotikinį stilių ir juodus drabužius dievinanti Green (tai dar vienas jų bendras bruožas) filmavosi Burtono „Nakties šešėliuose“ ir „Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namuose“, gali būti, kad vaidins ir antrojoje „Vabalų sulčių“ dalyje, – apie Burtono planus kurti jį išgarsinusios 1988-ųjų komedijos tęsinį kalbama jau kuris laikas. O kol kas mūza ir režisierius mėgaujasi filmo „Dambis“ triumfu – apie skraidantį cirko dramblį pasakojančioje istorijoje, kurioje vaidybinis kinas susipina su animacija, Eva irgi pasirodo.

Apskritai jau dabar kalbama, kad 2019-ieji bus „Disney“ metai: be „Dambio“, pasirodo dar keli senų visų mėgstamų filmų – nuo „Aladino“ iki „Žaislų istorijos“ – perdirbiniai ar tęsiniai, ką jau kalbėti apie milžiniško biudžeto juostas – dar vienus „Keršytojus“ (gal paskutinius – jei tikėtume pavadinimu „Žaidimo pabaiga“) ar „Žvaigždžių karus“.

Režisierius Timas Burtonas/Vida Press nuotr.
Režisierius Timas Burtonas/Vida Press nuotr.

Burtono ir „Disney“ romanas – labai senas. Timas gavo studijos stipendiją mokytis Kalifornijos menų institute, o karjerą pradėjo „Disney“ animacijos padalinyje. Vėliau šioje kompanijoje sukūrė filmus „Fankenvynis“, „Alisa Stebuklų šalyje“, „Košmaras prieš Kalėdas“ (tiesa, jis nėra juostos režisierius, tik prodiuseris ir scenaristas), o dabar – „Dambį“, kurį visi jau giria. Beje, už antrą „Frankenvynį“ (pirmasis buvo pusvalandžio trukmės kūrybinis bandymas) režisierius nominuotas „Oskarui“.

Burtonas – dar ir pastabus dailininkas bei iliustratorius, išleidęs 430 puslapių albumą bei eskizų ir piešinių knygą. Net buvo iliustruota jo paties eilėraščių knyga, kurią autorius pristatė būdamas keturiasdešimt penkerių. Ir po pasaulį vis dar keliauja jo darbų paroda, pradėjusi kelią Niujorko moderniojo meno muziejuje.


Timas Burtonas ir Helena Bonham Carter / „Scanpix“ nuotr.
Timas Burtonas ir Helena Bonham Carter / „Scanpix“ nuotr.

Viename iš interviu, duotų pasirodžius „Dambiui“, režisierius sakė, jog mintis viską mesti ir patraukti klajoti su cirku žavi visą gyvenimą. Nors niekada nemėgo paties cirko, kur gyvūnai laikomi nelaisvėje, kur atliekami mirtini numeriai ir – kas baisiausia – pasirodo klounai (Timas Burtonas – iš tų garsenybių, kurias persekioja jų baimė), gundo romantiška mintis, kad keistuoliai, atstumtieji, nerandantys vietos normalioje visuomenėje, gali iš jos pasitraukti ir susikurti štai tokią šeimą. Būtent apie tai ir pasakoja „Dambis“.

„Nepritapėlis Dambis mėgina rasti savo vietą pasaulyje, kaip ir žmonių personažai filme. Visi jie stengiasi suprasti, kas tokie yra“, – nuoširdžiai aiškina režisierius, papasakojęs paprastutę vaikišką istoriją taip, kad net suaugusieji turi ko pasimokyti.

Evai Green, įkūnijusiai oro akrobatę Koletę, irgi teko įveikti save – aktorė bijo aukščio. Timo žodžiais, Eva nepaprastai kruopščiai rengėsi vaidmeniui, daug treniravosi ir į tai buvo gražu žiūrėti. O šiandien ji – ne tik puiki aktorė, bet ir oro akrobatė. Įdomu tik, šie komplimentai – sužavėto režisieriaus ar neabejingo vyro žodžiai?

Naujausi straipsniai