Tikslo galia moters gyvenime

Raminta Lapinskaitė / Inga-Mazaj Vinčienė
Autorius: System
Publikuota: 2017-06-21 21:27
Tikslai saviugdos moksle ir praktikoje užima nepaprastai svarbią vietą. Jie padeda mums įsivardyti horizontą, kurio sieksime savo gyvenimo kelionėje. Tikslai veiksmingai sutelkia jėgas ir energiją tam, kad mūsų brangios gyvenimo minutės būtų skirtos išties mums reikšmingiems dalykams. Siekiamais tikslais mes atskleidžiame sau ir kitiems, kas esame, kas mums svarbu, kur judame.

Žvelgdami į mūsų siekiamybes aplinkiniai žmonės, pradedant pačiais artimiausiais, baigiant įmonės, kurioje dirbame, vadovybe, supranta, ar jiems su mumis pakeliui. Mūsų tikslai leidžia mums pačioms ir kitiems numatyti, kuo tapsime ateityje.

Kiekvienai moteriai yra svarbu užsibrėžti ir kasdien siekti širdžiai svarbaus tikslo.

Dauguma moterų, kurios ryžtasi saviugdai, pripažįsta, kad joms sunku įsipareigoti savo vizijai, kyla dvejonių, kaip joms pavyks pasiekti to, ko slapčia viliasi, kamuoja klausimas, ar jos yra vertos pasisekimo. Patikinu, kad kiekvienai moteriai yra svarbu užsibrėžti ir kasdien siekti širdžiai svarbaus tikslo. Saviugdos mokslas nurodo šias reikšmingas priežastis, dėl kurių visoms mums būtina savo gyvenimo laiku ir energija įsipareigoti bent vienai siekiamybei.

Asmeniniai, su jūsų gerove, augimu ir savirealizacija susiję tikslai stiprina pasitikėjimą savimi (saviugdos trenerė Sarah Litvinoff). Labai daug moterų yra kamuojamos abejonių, jaučiasi neužtikrintai dėl savo gyvenimo, nepakankamai vertina savo norus ir poreikius, dažnai pasiduoda baimėms. Pastangos, susijusios su svarbaus ir nuoširdaus tikslo siekimu, ugdo mus mūsų pačių akyse. Kiekvienas žengtas žingsnis įlieja į mus naujų jėgų, džiaugsmo ir pasitenkinimo savimi. Be to, turint tikslą gyvenimas tampa aiškesnis, ko daugelis mūsų išties pasigendame savoje kasdienybėje.

Gyva ir ilgalaikė energija veikti užplūsta siekiant svarbiausių gyvenimo tikslų (moterų psichologė Alenka Rebula). Visos norime nubusti žvalios ir džiaugsmingos, jausdamos, kad mūsų laukia nuostabi diena ir mes nugyvensime ją motyvuotos ir gyvybingos. Ar savo aplinkoje tenka sutikti žmonių, kurių akys dega tikėjimu ir meile gyvenimui? Kaip gera būti šalia tokių, ar ne? Siekite bent vieno sau svarbaus tikslo ir pamažu jūsų gyvenimas prisipildys aistra ir užsidegimu. Be to, kiekvienas žingsnis, žengtas tikslo link, sustiprina pasitikėjimą ateitimi. Jausmas, kad mūsų laukia šviesus rytojus, padeda džiaugsmingiau ir žvaliau nugyventi šiandieną.

Bent vienas svarbus tikslas, kurio ryžtamės siekti, padeda išlavinti intuiciją (psichoterapeutė Clarisa Pincola Estes). Kalbu apie tą paslaptingąjį vidinį kompasą, kuris patikimai nurodo, kuria kryptimi mums pasukti būtų palankiausia, o kurį kelią geriau iš tolo aplenkti. Tai intuicija padeda mums pajausti, kurias idėjas palaikyti savo atsidavimu ir energija, o kurie sumanymai iš anksto pasmerkti žlugti ir dėl to yra neverti mūsų laiko. Šį vidinį balsą puoselėjame kaskart, apsispręsdamos daryti tai, kas mums išties svarbu. Taigi atsidavusios tikslui moterys ne tik mėgaujasi trokštamais pasiekimais, bet ir sustiprėjusiu vidiniu balsu, kuris kasdien ištikimai veda jas autentišku gyvenimo keliu.

Rekomenduoju veiksmingą praktiką savo gyvenimo horizontui įsivardyti. Skirkite laiko sau. Susikurkite erdvę saugioje vietoje, pasirūpinkite, kad nei vaikai, nei augintiniai, nei telefono skambučiai tuo laiku jūsų netrikdytų. Pasidarykite mėgstamos arbatos. Į šį procesą galite pakviesti mylimų muzikos garsų ir kvapų, tai padės jums atsipalaiduoti ir susikurti vidinę šventovę. Pasiimkite mėgstamus užrašus ar paprasčiausią baltą popieriaus lapą.

Užduokite sau klausimą: ką noriu būti pasiekusi, kai senatvėje apžvelgsiu savo gyvenimą? Atsakykite neskubėdama, tačiau ir nevaržykite savo sielos, leiskite jai įtraukti visus svarbius žmones, įvykius, pasiekimus. Įtraukite visas savo gyvenimo sritis – šeimą, finansus, profesiją, sveikatą, tobulėjimą ir kitus jums reikšmingus gyvenimo aspektus. Surašykite nesidrovėdama drąsių ambicijų – tai, kas mums rodosi neįmanoma šiandien, po 10 metų gali atrodyti jau visai kitaip.

Viskas, ką surašėte atsakydamos į šį klausimą, apibūdina jūsų gyvenimo horizontą. Belieka nuspręsti, kokiais kasdieniais veiksmais jo sieksite, ir žengti trokštamos vizijos link. Nepamirškite pagrindinio ingrediento šioje kelionėje – meilės – sau, gyvenimui, pasauliui ir jo žmonėms. Motina Teresė išmintingai mokė, jog visai „nebūtina daryti žygdarbių; visai pakanka mažų dalykėlių, atliktų su didele meile“. Mylėkime ir mažais žingsniukais kasdien artėkime trokštamo gyvenimo link.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai