Tikros istorijos: padidėjęs plaukuotumas – ar aš normali?

Moteris be veido / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-28 09:59
Nepageidaujamų plaukelių šalinimas moterims yra daug laiko ir kantrybės reikalaujanti grožio procedūra. O jei padidėjęs plaukuotumas ar plaukeliai atsiranda tokiose srityse kaip veidas, nereta moteris silpnumo akimirkomis paslapčia sau užduoda ir kritinį klausimą „ar aš normali?“. Trys moterys dalijasi savo problemomis.

„Anksčiau juokdavausi iš giminės moterų“

Vaida, 34 metai: „Kai kurios moterys mano giminėje nuolat skųsdavosi plaukeliais virš viršutinės lūpos. Anksčiau aš nekreipdavau į jas dėmesio, tokias kalbas nuleisdavau juokais, bet galų gale pastebėjau, kad mane pačią pradėjo kamuoti ta pati problema – su amžiumi plaukeliai pradėjo ryškėti ir matytis. Nuolat galvoju, kad kiti žmonės tai pastebi.“

Klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja, dermatovenerologijos rezidentė Erinė Simanavičienė teigia, kad dauguma merginų turi plaukelius virš viršutinės lūpos, tačiau tos, kurių plaukeliai yra ploni ir šviesūs, dėl jų nė kiek nesirūpina, o kitoms tai gali atrodyti tikras košmaras.

Nepageidaujamus plaukelius virš viršutinės lūpos įmanoma maskuoti makiažo pagrindu ar įvairiomis kūno plaukelius blukinančiomis priemonėmis, tačiau tai problemos nesprendžia, todėl patariama apsilankyti pas specialistą, kuris gali išrinkti efektyviausią ir tinkamiausią plaukelių šalinimo būdą.

Venkite skusti ūselius, nes tuomet jie gali ataugti dar tamsesni, storesni ar netgi įaugti į odą.

E. Simanavičienė rekomenduoja vengti skusti ūselius, nes tuomet jie gali ataugti dar tamsesni, storesni ar netgi įaugti į odą. Taip pat galima naudoti depiliacinį kremą ar vašką, bet pirmiausia reikėtų įsitikinti, ar tai nedirgina odos.

„Kaip bebūtų, maskavimo ir šalinimo būdai yra trumpalaikiai, todėl moteris vėl pradės kompleksuoti ir jaustis nemaloniai. Norint sunaikinti plauko svogūnėlį ilgam laikui, efektyviausia būtų rinktis dermatologinio lazerio procedūrą.“

„Stipriai nukentėjo mano lytinio gyvenimo kokybė“

Eglė, 42 metai: „Visuomet bikinio zoną depiliuodavau vašku, tačiau pradėjus įauginėti plaukeliams nusprendžiau pakeisti depiliacijos būdą – šalinti plaukelius ne vašku, o cukrumi. Iš pradžių atrodė, kad tai padeda, tačiau po kurio laiko vėl pradėjo kartotis ta pati problema. Tai ne tik nuolatos kelia nemalonius jausmus, bet ir stipriai blogina lytinio gyvenimo kokybę.“

Gydytoja E. Simanavičienė pastebi, kad plaukelių įaugimas yra viena iš pagrindinių problemų, varginančių daugumą moterų. Atėjusios pacientės neretai skundžiasi bėrimais, pažeistos vietos dirginimu, niežėjimu.

Taip pat gydytoja atskleidžia, kad dažnai moterys vadovaujasi klaidingais patarimais internete, o į konsultaciją ateina tik problemai stipriai progresavus.

Šiuo konkrečiu atveju E. Simanavičienė pataria jokiu būdu nespaudinėti ir nepešioti įaugusių plaukelių. Taip pat rekomenduoja rinktis natūralių pluoštų apatinius, o jautrią vietą dezinfekuoti, nes tai sustabdo folikulito progresavimą.

„Toms, kurios negali šalinti bikinio zonos plaukelių įprastais metodais, ir toms, kurioms plaukeliai yra linkę įaugti, patariama rinktis lazerio procedūrą.“

„Nenoriu, kad kiti tai pamatytų“

Viktorija, 26 metai: „Kiekvieną dieną žaidžiu tinklinį, todėl visuomet turiu būti tvarkingai nusiskutusi pažastis. Kadangi esu tamsesnio gymio, pažastų srityje po skutimosi oda yra melsvo atspalvio, dėl to jaučiuosi labai nejaukiai. Be to, skusti privalau kiekvieną dieną, kadangi po skutimosi plaukeliai jau kitą dieną matosi ir yra „dygūs“, o sportuojant jaučiu nemalonų dirginimą.“

„Skutimas visiškai nepaliečia plauko svogūnėlio, todėl plaukeliai dažnai atauga jau kitą dieną. Jeigu pažastis depiliuotumėte vašku, išrautumėte visą plauko svogūnėlį, tuomet plaukeliai ataugtų plonesni ir efektas truktų apie 2–4 savaites“, – teigia gydytoja.

Tokiu atveju, kai depiliacija vašku nepatinka ar netinka, rekomenduojama rinktis alternatyvų būdą – depiliacinį kremą ar putas, depiliaciją cukrumi, epiliatorių ar depiliaciją lazeriu.

Gydytoja E. Simanavičienė
Gydytoja E. Simanavičienė

E. Simanavičienės teigimu, visiškai nereikia gėdytis skutant ar depiliuojant plaukelius nuo rankų ar bet kurių kitų kūno vietų. Kiekviena moteris, pasitarusi su gydytoja, gali išsirinkti sau efektyviausią plaukų šalinimo metodą ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi bei savo kūnu.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai