Tikroms modistėms – puikios naujienos iš Marijos Palaikytės

Žmonės.lt fotomontažas / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-19 16:51
Kovo 21 ir 22 dienomis Lietuvos mados pasaulio atstovai, kūrėjai ir visi besidomintys mados industrijos užkulisiais turės išskirtinę galimybę – vieno įtakingiausių pasaulyje mados aukštųjų mokyklų Polimoda atstovas, prekinio ženklo „Pluma“ vadovas, dėstytojas Niccolo Sbaraglia kartu su mados tendencijų prognozuotoja-analitike Marija Palaikyte dvi dienas praves nemokamus mokymus Vilniaus Dailės Akademijoje ir Socialinių Mokslų Kolegijoje.

Polimoda – tai prestižinis tarptautinis mados institutas Florencijoje, Italijoje. Būtent ši aukštoji mados mokykla du metus iš eilės tarptautinių reitingų išrenkama pačia geriausia Italijoje ir nr.5 pasaulyje.

Renginio organizatorė Marija Palaikytė teigia, kad tai išskirtinė proga pasisemti žinių iš tokio aukšto rango tarptautinę patirtį sukaupusio eksperto. „Man yra garbė pristatyti Polimoda atstovą Niccolo Sbaraglia. Tai pirmas kartas Baltijos šalyse, kai šios mokyklos atstovas sutinka atvykti tęstiniam vizitui. Labai didžiuojuosi, kad praeitais metais „Vyrų Mados Savaitės“ metu užmezgėme oficialią partnerystę, o šiais metais mūsų bendradarbiavimas plečiasi.

Renginys yra nemokamas, nes mūsų tikslas yra Lietuvos mados industrijos vystymas ir verslumo skatinimas, tad, esu įsitikinusi, jog ši informacija turi būti prieinama visiems besidomintiems“.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Būtent protingo verslumo stoką, kaip pagrindinę problemą Baltijos šalių mados pasaulyje įvardija ir Polimoda atstovas Niccolo Sbaraglia: „ Kūryba ir vadyba nėra tolygūs dalykai – jie turi būti aiškiai atskirti, bet darniai veikti kartu. Įsismarkavęs mados pasaulis visą dėmesį sutelkia į nuolat vystomą įvaizdžio komunikaciją, nebeskirdami dėmesio tikrajam tikslui – produkto kokybei! Tuo pačiu aiškiai pastebima tendencija visuotinai kopijuoti geriausius, taip galutinai prarandant savąjį išskirtinumą. Kokybė ir išskirtinumas tampa tikrąja prabanga, o tikra prabanga nenori būti vulgariai sintetinė“.

Paskaitų turinys yra skirtas visiems, savo ateitį siejantiems su mados industrija, visiems jau dabar dirbantiems mados pasaulyje, bet siekiantiems žinių apie tai, kaip vystyti savo verslą, o taip pat visiems, besidomintiems tarptautinio mados pasaulio užkulisiais bei keliais į tarptautinę sėkmę. Paskaitos sėkmingai apjungs tiek teorines, tiek ypač naudingas praktines prekinio ženklo kūrimo, vystymo bei komunikacijos žinias.

Kartu su Niccolo paskaitas Vilniuje ir Rygoje skaitysianti Marija Palaikytė teigia, kad nors ir atrodo, kad turime nemažai teorinės informacijos, lietuviams bei kitų Baltijos šalių atstovams dar trūksta žinių, kaip savo idėjas paversti realybe, o taip pat, kaip atrasti savo unikalią nišą itin plačiame mados pasaulyje: „Mados industrija – tai ne tik dizainerių, stilistų, siuvėjų ir modelių pasaulis. Norintiems savo profesiją sieti su mada yra daugybė dar neišnaudotų galimybių. O jau dirbantiems trūksta verslumo įgūdžių. Visi taip nori tarptautinio pripažinimo, bet visgi nežino kaip to pasiekti. Polimoda dėstytojai – tai ne teoretikai, tai žmonės, sukaupę didžiulę tarptautinio mados verslo patirtį. Tad, pats laikas pasisemti žinių ir įgūdžių iš tų, kurie ne tik žino, bet ir savo pačių patirtimi pasiekė aukštų rezultatų“.

Daugiau informacijos apie renginius Vilniaus dailės akademijos ir Socialinių mokslų kolegijos internetinėse svetainėse bei socialinių medijų platformose.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai