Tik kartą gyvenime – vakarienė Salvadoro Dali kūrinių apsuptyje

Vakarienė su Dali / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-11 11:23
Tik tris dienas Klaipėdoje viešėsianti vieno žymiausių pasaulio menininkų Salvadoro Dali paroda bus pristatoma išskirtiniu būdu. Miestiečių pamėgta vasaros tradicija tapusi „Mėlynoji vakarienė“ vasario 14-15 dienomis kvies sėsti prie stalų S. Dali kūrinių apsuptyje.

Naujam gyvenimui prisikeliančiame istoriniame pastate bus ruošiama puošni, meniškais akcentais dekoruota restorano aplinka, iškils scena. Kaip pasakojo „Mėlynosios vakarienės“ organizatorė Jovita Navickaitė, idėja pirmą kartą Klaipėdoje viešinčią parodą „Netikėtasis Dali“ eksponuoti netradicinėje aplinkoje, vakarienės metu, kilo kaip reveransas išradingam ir laisvam menininkui.

„Salvadoras Dali garsėjo kaip gurmanas, puošnių ir ekscentriškų vakarienių rengėjas – jose rinkdavosi menininkai, žurnalistai, aukštuomenės atstovai, dizaineriai. Garsas apie jas sklisdavo net praėjus dešimtmečiams. Mažai, kas žino, kad su savo žmona Gala menininkas išleido kulinarijos knygą“, – vardijo moteris, –  „manau, kad galimybė pabūti su Dali kūriniais neformalioje, ne galerinėje erdvėje leis kitaip pajusti šio menininko aurą, padės geriau įsivaizduoti, ką reiškia jausmas, kai menas persmelkia gyvenimą“.

Iš privačios Kessaouri fondo kolekcijos į uostamiestį atkeliaujančioje parodoje – litografijos, keramika, dirbiniai iš bronzos, sidabro ir aukso. Pasaulyje Dali vardas dažniausiai siejamas su tam tikrais įvaizdžiais – tirpstančiais laikrodžiais, ore kybančia kiaušinienė, laibakojais drambliais, bet menininkas per savo gyvenimą yra pasimatavęs daugybę amplua, kūręs pačiomis įvairiausiomis technikomis. „Netikėtasis Dali“, kaip išduoda pavadinimas, leis susidaryti platesnį suvokimą apie genialiojo siurrealisto kūrybos apimtis.

Vasario 14–15 d. „Mėlynosios vakarienės“ metu skambės muzikos projektas „Exclusively Piazzola“. Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė) ir Tadas Motiečius (akordeonas) kvies drauge leistis į muzikinę kelionę tarp skirtingų žemynų, kultūrų ir žanrų, skambant rinktiniams Ástoro Piazzollos kūriniams. Vasario 16 d. paroda „Netikėtasis Dali“ bus atvira lankytojams.

Temos:
Kultūra

Naujausi straipsniai