„The Tinder Swindler“ sukčiaus S.Levievo draugė: „Jam pareikšti kaltinimai – melagingi“

Simonas Levievas ir Kate Konlin / „Instagram“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Vos pasirodęs „Netflix“ dokumentinis filmas „The Tinder Swindler“ sulaukė didžiulio susidomėjimo tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Juostoje pasakojama, kaip naudodamasis internetinių pažinčių programa „Tinder“, sukčius Simonas Levievas iš savo aukų išviliojo milijonus JAV dolerių. Aukomis tapusių moterų liudijimai sukėlė tikrą audrą, vis dėlto S.Levievo gyvenimo neapkartino – jis ir toliau sėkmingai tęsė nesąžiningą veiklą, o ir sugebėjo užmegzti romantiškus santykius.

Vasario pradžioje Lietuvoje atsiradęs „Netflix“ dokumentinis filmas „The Tinder Swindler“ iškart pateko į žiūrimiausiųjų viršūnę.

Filmas pasakoja apie pažinčių programėlėje „Tinder“ veikusį nusikaltėlį Simoną Levievą, kuris apgaulės būdu iš patiklių moterų visame pasaulyje išviliojo apie 10 milijonų JAV dolerių.

30-metis iš Izraelio, kurio tikrasis vardas Shimonas Heyada Hayutas, apgaudinėjo per „Tinder“ sutiktas moteris, įtikindamas jas, kad yra žymaus deimantų verslo įkūrėjo sūnus.

Įgavęs moterų pasitikėjimą, sukčius įtikindavo aukas, kad pateko į bėdą, tad ragindavo imti greituosius kreditus ir paskolinti jam pinigų. Galiausiai milžiniškų skolų jis niekada taip ir negrąžindavo, o gautus pinigus naudodavo kitoms aukoms privilioti, puikuodamasis savo gyvenimo būdu ir apdovanodamas jas prabangiomis dovanomis.

Visos trys moterys, Cecilie Fjellhøy, Pernilla Sjöholm ir Ayleen Charlotte, kurių istorijos pasakojamos dokumentiniame filme, vis dar moka skolas.

Simonas Levievas / Socialinių tinklų nuotr.

Nors nukentėjusių moterų liudijimai garsiai nuaidėjo po pasaulį, šie S.Levievui surasti meilę nesutrukdė. „The Sun“ praneša, kad milijonus dolerių iš moterų išviliojęs S.Levievas, kurio vardas nuolat skambėjo žiniasklaidoje, kurį laiką susitikinėjo su 24-erių modeliu Kate Konlin. Teigiama, kad nors šiuo metu jie romantiškų santykių nepuoselėja, Simonas ir Kate išliko draugais.

2021-ųjų liepą manekenė Izraelio žurnalui „Mako“ pasakojo, kad Simonas savo tamsios praeities nuo jos nebandė nuslėpti.

„Jis nieko nuo manęs neslėpė, jam buvo svarbu, kad aš viską apie jį žinočiau nuo pat pradžių“, – tuomet sakė ji.

K.Konlin pridūrė, kad S.Levjevas per pirmąjį pasimatymą jai papasakojo „viską“ apie savo nusikalstamą praeitį.

„Klausykite, sumos, kurias jos teigia, kad jis pasisavino, yra lygios dovanoms, kurias jis man įteikdavo šeštadienį, – sakė Kate. – Absurdiška. Kodėl jis turėtų pasisavinti iš merginos dešimtis tūkstančių, jei tokią sumą pinigų jis gali išleisti kasdien? Tai neturi prasmės.“

24-erių K.Konlin pridūrė, kad S.Levievas parodė jai dokumentus, įrodančius jo nekaltumą. Simonas savo buvusiai mylimajai teigė esantis nekilnojamojo turto magnatas ir verslininkas.

Pasirodžius „Netflix“ dokumentikai, K.Konlin užsienio žiniasklaidai dar kartą pabrėžė, kad S.Levievo byla yra „vienas didelis melas“.

K.Konlin darkart pakartojo, kad S.Levievas „turi labai didelį nekilnojamojo turto verslą Izraelyje“. Anot K.Konlin, S.Levievas ir vėl turi „daug asmens sargybinių ir teisininkų“. Modelis įvardijo jį „geriausiu žmogumi“, kurį jai teko sutikti. 

Simonas Levievas / Socialinių tinklų nuotr.

Nuo 2015 m. dvejus metus Suomijoje kalėjęs  Shimonas Heyada Hayutas buvo ieškomas nusikaltėlis daugelyje šalių, įskaitant Izraelį, Švediją, Angliją, Vokietiją, Daniją ir Norvegiją. 2019 m. jis buvo sučiuptas Graikijoje už tai, kad naudojosi padirbtu asmens dokumentu, ir deportuotas į Izraelį.

2019 metų gruodį jis buvo nuteistas kalėti 15 mėnesių už sukčiavimą, vagystę ir dokumentų klastojimą, tačiau po penkių mėnesių buvo paleistas už „gerą elgesį“.

Paleistas iš kalėjimo sukčius, vis dar prisistatantis Simono Levievo vardu, iki šiol yra aktyvus socialiniuose tinkluose. Iš jo įrašų matyti, kad jis vis dar prabangiai gyvena, naudojasi privačiais lėktuvais, dėvi dizainerių kurtus drabužius ir važinėja brangiais automobiliais.

Serialo „The Tinder Swindler“ anonsas:

Skaitykite daugiau