„The Roop“ virusas sklinda po pasaulį: naują lietuvių kūrinį įvertino ir užsieniečiai

„The Roop“ / J.Urbonaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-23 16:58
Sausio 22-ąją pasirodęs grupės „The Roop“ vaizdo klipas per parą „Youtube“ kanale jau buvo peržiūrėtas daugiau nei 700 tūkstančių kartų. Kūrinį spėjo įvertinti ir populiarūs užsienio tinklaraštininkai. Grupei – vien pagyros ir teigiami atsiliepimai.

Vienas pirmųjų iš užsienio tinklaraštininkų, apžvelgusių šių metų atrankoje į „Euroviziją“ dalyvaujančią „Discoteque“, buvo britas Luke'as White'as. Save „Eurovizijos“ gerbėju ir apžvalgininku vadinantis vaikinas lietuvių kūriniui negailėjo liaupsių.

„The Roop“ praėjusių metų ateiviška daina „On Fire“ neabejotinai pateko į mėgiamiausių sąrašą, todėl šį kartą net neklausęs naujausios dainos teiraujuosi, kodėl jie negalėjo iš karto keliauti į finalą?“ – „Youtube“ kanale kalbėjo vaikinas.

„The Roop“ / J.Urbonaitės nuotr.
„The Roop“ / J.Urbonaitės nuotr.

Luke'as šlovino „On Fire“ skambesį ir išskirtinumą, todėl pripažino nekantriai laukęs naujienų.

Kaip išlaikytį tą unikalumą ir sukurti dar vieną iš kojų verčiantį hitą? Net negirdėjęs naujosios „Discoteque“ tinklaraštininkas spirgėjo ir dėjo į „The Roop“ daug vilčių.

Vos įsijungus naująjį vaizdo klipą ir pasigirdus pirmiesiems akordams, Luke'ą papirko skambesys, o vėliau – tamsūs šokių muzikos ritmai. Tinklaraštininkas grupę gyrė dėl pasirinktos kostiumų spalvos, stilingo vaizdo klipo, išprotėjusių, nepakartojamų judesių.

„Turime dar vieną puikų šokį, o dainoje gitaros, persipynusios su šokių muzika, man primena snemadišką funky stilių. Be galo patinka!“, – kalbėjo britas. 

 Luke'o White'o apžvalga:

Tinklaraščių serijos „Wiwiblogs“ įkūrėjas, BBC reporteris Williamas Lee Adamsas taip pat išplatino reakciją į naująjį lietuvių darbą.

„Persirengimo kambaryje jis turi puikų apšvietimą. Na, o kūrinys tikrai vertas dėmesio, laisvas. O taip! Aš šoksiu vienas. Šie disko ritmai turi Billie Eilish tamsumo. Choreografiją paprasta įsiminti“, – kalbėjo Williamas.

Tinklaraštininką sužavėjo ir Vaidoto Valiukevičiaus pirštų šokis klipo pabaigoje. 

Vietoje, kur Vaidotas ploja, kai pasirodo padėka ir visų, prisidėjusių prie kūrybos vardai bei pavardės, Williamas Lee pridėjo: „Paplosiu jums ir aš.“

Williamo Lee Adamso įžvalgos:

Vienas mėgstamiausių reakcijų kūrėjų, tinklaraštininkas Munis taip pat po ilgos pertraukos sugrįžo į „Youtube“. 

„Ilgai čia nesilankiau. Visi klausinėjo, kada vėl pasidalysiu savo reakcija į galimus šių metų „Eurovizijos“ dalyvių kūrinius“, – pradėjo anglų kalba vaikinas.

Pirmoji jo dėmesį patraukusi daina – „Discoteque“.

„Noriu tų marškinėlių, prašau atsiųskite man juos, mačiau, kad numetėte šalin“, – video pradžioje grupės „The Roop“ lyderiui nusiplėšus marškinėlius juokavo „youtube'eris“.

Jo humoru paskaninta reakcija buvo ekspresyvi. Munis džiaugėsi kiekviena klipo vieta.

„Tie, kas organizuoja Lietuvos atstovų išvykimą į „Euroviziją“, sustabdykite viską ir duokite jiems bilietus, nereikia jokių konkursų. Na, gerai. Nebūsiu toks kategoriškas, bet nugalėtojai jau aiškūs“, – sakė Munis.

Munio reakcija į „Discoteque“:

Daina – apie vidinį išsilaisvinimą

„The Roop“ nariai pasakoja, kad nostalgiško skambesio pripildytą dainą jie kūrė galvodami apie šokius ir vidinį išsilaisvinimą. Šie du elementai puikiai apibūdina visus grupės kūrinius – unikalų jų skambesį ir stilistiką.

Dainą grupė išleido su viena didžiausių įrašų kompanijų pasaulyje „Warner Music Group“ – jos padaliniu Baltijos šalyse.

„On Fire“ parodė kaip stipriai muzika ir šokis veikia žmones. Ši kombinacija išlaisvina. Nėra žmogaus, kuris nemoka šokti, tai yra įgimta. Šokis yra ir įrankis, kuris gydo žaizdas. Net galvos linksėjimas jau yra šokis, – šypsodamasis sako „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

„Discoteque“ mes kalbame apie vidinį išsilaisvinimą. Dažnai sakome, kad esame laisvi ir gyvename laisvame pasaulyje. Bet daugiausia suvaržymų turime savo viduje. Todėl šia daina ir judesiu norime išjudinti kiekvieno vidų, kuriame yra per daug kritikos sau, baimės atrodyti keistai. Kartais nenorime priimti savo kūno, netgi varžomės savo patrauklumo.“

Naujausi straipsniai