„The Roop“ pagerino rekordą: iki šiol to pasiekti nepavyko nė vienam Lietuvos atlikėjui

„The Roop“ / J.Urbonaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-25 16:19
Sausio 22-ąją pristatyta grupės „The Roop“ eurovizinė daina „Discoteque“ ištirpdė pasaulio melomanų širdis. Vos per dvi dienas „Youtube“ platformoje kūrinys sulaukė milijono peržiūrų. Tokio peržiūrų skaičiaus per šitokį trumpą laiką iki šiol nebuvo sulaukęs nė vienas Lietuvos atlikėjas.

Apie žaibiškai plintantį „The Roop“ dainos virusą žinia netyla nuo pat jos pasirodymo – į kūrinį sureagavo žinomi užsienio „Youtube“ apžvalgininkai, o socialiniuose tinkluose pradėjo sklisti įsimintino šokio pamokų vaizdo įrašai.

Sausio 25-osios popietę „The Roop“ kūrinys „Discoteque“ „Youtube“ platformoje buvo peržiūrėtas 1,3 milijono kartų, o dar po poros dienų jau viršijo 1,5 milijono.

Dažno lietuvio širdį džiugina ir tai, jog po „The Roop“ dainos vaizdo įrašu plinta vien teigiami komentarai.

„Visa Europa laukia „The Roop“ dainos labiau, nei pačios „Eurovizijos“, čia jau fenomenas“, – rašė vienas iš komentatorių.

Iš tiesų, praėjusiais metais favoritais nugalėti didžiausiame Europos muzikos konkurse laikyta grupė „The Roop“ šį titulą išlaiko ir šiemet. Eurovisionworld.com tinklalapyje pateikiamoje lentelėje, kur galima lažintis dėl šiais metais „Eurovizijoje“ galimai nugalėsiančios šalies – Lietuva kol kas pačiame viršuje.

Tai pats geriausias ženklas, atsižvelgiant į tai, jog kol kas nėra oficialiai paskelbta, ar „The Roop“ atstovaus Lietuvai. Grupės laukia finalas, kuriame jie varžysis su kitais dalyviais.

Nepaisant formalumų, užsienio tinklaraštinininkai ūžia. Jie retoriškai nesikuklina užduoti klausimo: „kodėl „The Roop“ negali keliauti tiesiai į Roterdamą?“.

Vienas pirmųjų iš užsienio tinklaraštininkų, apžvelgusių šių metų atrankoje į „Euroviziją“ dalyvaujančią „Discoteque“, buvo britas Luke'as White'as. Save „Eurovizijos“ gerbėju ir apžvalgininku vadinantis vaikinas lietuvių kūriniui negailėjo liaupsių.

„The Roop“ praėjusių metų ateiviška daina „On Fire“ neabejotinai pateko į mėgiamiausių sąrašą, todėl šį kartą net neklausęs naujausios dainos teiraujuosi, kodėl jie negalėjo iš karto keliauti į finalą?“ – „Youtube“ kanale kalbėjo vaikinas.

Luke'as šlovino „On Fire“ skambesį ir išskirtinumą, todėl pripažino nekantriai laukęs naujienų.

Kaip išlaikytį tą unikalumą ir sukurti dar vieną iš kojų verčiantį hitą? Net negirdėjęs naujosios „Discoteque“ tinklaraštininkas spirgėjo ir dėjo į „The Roop“ daug vilčių.

Vos įsijungus naująjį vaizdo klipą ir pasigirdus pirmiesiems akordams, Luke'ą papirko skambesys, o vėliau – tamsūs šokių muzikos ritmai. Tinklaraštininkas grupę gyrė dėl pasirinktos kostiumų spalvos, stilingo vaizdo klipo, išprotėjusių, nepakartojamų judesių.

„Turime dar vieną puikų šokį, o dainoje gitaros, persipynusios su šokių muzika, man primena snemadišką funky stilių. Be galo patinka!“, – kalbėjo britas. 

 Luke'o White'o apžvalga:

Tinklaraščių serijos „Wiwiblogs“ įkūrėjas, BBC reporteris Williamas Lee Adamsas taip pat išplatino reakciją į naująjį lietuvių darbą.

„Persirengimo kambaryje jis turi puikų apšvietimą. Na, o kūrinys tikrai vertas dėmesio, laisvas. O taip! Aš šoksiu vienas. Šie disko ritmai turi Billie Eilish tamsumo. Choreografiją paprasta įsiminti“, – kalbėjo Williamas.

Tinklaraštininką sužavėjo ir Vaidoto Valiukevičiaus pirštų šokis klipo pabaigoje. 

Vietoje, kur Vaidotas ploja, kai pasirodo padėka ir visų, prisidėjusių prie kūrybos vardai bei pavardės, Williamas Lee pridėjo: „Paplosiu jums ir aš.“

Williamo Lee Adamso įžvalga:

Daina – apie vidinį išsilaisvinimą

„The Roop“ nariai pasakoja, kad nostalgiško skambesio pripildytą dainą jie kūrė galvodami apie šokius ir vidinį išsilaisvinimą. Šie du elementai puikiai apibūdina visus grupės kūrinius – unikalų jų skambesį ir stilistiką.

Dainą grupė išleido su viena didžiausių įrašų kompanijų pasaulyje „Warner Music Group“ – jos padaliniu Baltijos šalyse.

„On Fire“ parodė kaip stipriai muzika ir šokis veikia žmones. Ši kombinacija išlaisvina. Nėra žmogaus, kuris nemoka šokti, tai yra įgimta. Šokis yra ir įrankis, kuris gydo žaizdas. Net galvos linksėjimas jau yra šokis, – šypsodamasis sako „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

„Discoteque“ mes kalbame apie vidinį išsilaisvinimą. Dažnai sakome, kad esame laisvi ir gyvename laisvame pasaulyje. Bet daugiausia suvaržymų turime savo viduje. Todėl šia daina ir judesiu norime išjudinti kiekvieno vidų, kuriame yra per daug kritikos sau, baimės atrodyti keistai. Kartais nenorime priimti savo kūno, netgi varžomės savo patrauklumo.“

„The Roop“ – atrankos finale

Primename, jog antroje pusfinalio laidoje pristatytas naujasis grupės „The Roop“ kūrinys „Discoteque“ varžysis su kitų dalyvių dainomis didžiajame finale.

Praėjusiais metai iškovojusi teisę atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“, kuri dėl pandemijos neįvyko, šiemet grupė pelnė teisę pasirodyti su nauja daina iškart finale.

Naujausi straipsniai