„The Roop“ naktį grįžo į Vilnių: sulaukė konfeti ir plojimų, Vaidotas – mylimosios staigmenos

„The Roop“ po „Eurovizijos“ finalo grįžo į Vilnių / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-24 01:33
Pirmadienio naktį į gimtinę sugrįžo puikiai „Eurovizijos“ konkurse pasirodžiusi lietuvių grupė „The Roop“. Lėktuvas parskraidinęs geltonosios bangos herojus Vilniaus oro uoste nusileido gana vėlyvu metu – beveik 1 val. nakties.

Oro uoste grupės nariai Vaidotas Valiukevičius, Robertas Baranauskas, Mantas Banišauskas buvo pasitikti gėlėmis, artimųjų apsikabinimais ir bučiniais, plojimais ir konfeti lietumi.

Vaidotas sulaukė ypač malonios staigmenos – oro uoste jo laukė širdies draugė dizainerė Deimantė Litvinaitė ir geri jųdviejų bičiuliai – Saulius Baradinskas ir Beata Tiškevič. Būtent Saulius režisavo „The Roop“ dainos „Discoteque“ vaizdo klipą.

Lietuvą suvienijusios geltonosios bangos herojams „The Roop“ Deimantė su bičiuliais įteikė simbolinius 1 vietos medalius.

Deimantė Litvinaitė / Irmanto Gelūno nuotr.
Deimantė Litvinaitė / Irmanto Gelūno nuotr.
„The Roop“ po „Eurovizijos“ finalo grįžo į Vilnių / Irmanto Gelūno nuotr.
„The Roop“ po „Eurovizijos“ finalo grįžo į Vilnių / Irmanto Gelūno nuotr.

Po šio konkurso niekas nesibaigė, viskas tik prasideda, oro uoste sakė „The Roop“ nariai: „Durys atsidarė ir tikimės pro jas galėsime įeiti.“ 

Ar ryšis „The Roop“ trečią kartą dalyvauti „Eurovizijoje“? „Nespjaunam“, – šypsodamiesi sakė jie. O kol kas grupės laukia aktyvi muzikinė veikla ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

„The Roop“ sugrįžimo fotogalerija:

Šiais metais Roterdame vykusiame konkurse lietuviai „The Roop“ užėmė 8 vietą ir pateko į geriausių dešimtuką. Tai – antrasis geriausias šiame konkurse kada nors pasiektas Lietuvos rezultatas. Pirmieji su šeštąja vieta „Eurovizijoje“ vis dar išlieka „LT United“.

Puikus rezultatas – ne vienintelis „The Roop“ pasiekimas. Grupei pavyko, kas iš pradžių atrodė neįmanoma. „The Roop“ suvienijo šiuo metu prieštaringų nuomonių įvairiais opiais klausimais draskomą gimtinę. Grupę palaikė visi – nuo Lietuvos kariuomenės, medikų iki prezidento G.Nausėdos, kuris dar konkurso finalo išvakarėse „The Roop“ linkėjo eiti savo keliu.

Geltonoji banga nuvilnijo ne tik per Lietuvą, bet ir per visą Europą. Likus kelioms valandoms iki skrydžio grupė davė interviu LRT laidai „Savaitė“. Nemiros Pumprickaitės kalbinami vyrukai teigė besijaučiantys pailsėję ir grįžtantys kupinomis širdimis geriausių emocijų.

Paklausti, ar nenusiminė, kad šiais metais iš „Eurovizijos“ žiuri jie pritrūko taškų, „The Roop“ teigė to per daug nesureikšminantys.

„Viskas atrodo geriau, nei prieš einant miegoti. Mus pirmiausia džiugino žiūrovų balsai, nes koncertus darysime ne komisijai, o jiems. Žiūrovai tiek salėje, tiek prie televizijos ekranų parodė didžiulį dėmesį.“

„The Roop“ / „Scanpix“ nuotr.
„The Roop“ / „Scanpix“ nuotr.

„The Roop“ svarstė, kad komisija, skyrusi jiems mažokai balų, ne iki galo suprato, kokią sudėtingą dainavimo techniką jiems teko „įkąsti“.

„Kiekvienas komisijos narys turi savo požiūrį. Matėme, kaip skirtingos šalys gali interpretuoti dainą. Jungtinė Karalystė gavo nulį balų, kas mūsų nuomone, ne visiška teisybė, nes, na, buvo tikrai prastesnių dainų“, – atviravo grupė.

Laidoje jie prisiminė ir „The Roop“ pavadinimo reikšmę. Iš archajinės anglų kalbos kilęs žodis reiškia reiškia „šaukti“, „kelti didelį triukšmą“. Galimai iš roop galėjo kilti ir žodis „ruporas“, LRT laidoje „Savaitė“ kalbėjo „The Roop“ nariai.

Paklaustas, ko, jo nuomone, reikia, kad gerai pasirodytum „Eurovizijoje“, V.Valiukevičius atsakė, kad svarbiausia – visuma.

„Gera daina, geras jos pateikimas, strategija, kaip eisi ir kokias žinias perduosi, vienas iš svarbiausių aspektų – finansai. Nuo to nepabėgsi“, – teigė jis.

Visą sekmadienį „Eurovizijos“ gerbėjai diskutavo ir apie italų grupę „Måneskin“, kuri laimėjo, bet pateko į skandalą. Grupės vokalisto judesys prie stalo tiesioginės transliacijos metu buvo įvertintas tarsi kokaino uostymas. Mūsiškiai neskubėjo teisti italų.

Vaidotas Valiukevičius teigė „su žvake“ per transliaciją prie kolegų nestovėjęs, tačiau jam tai buvo labiau panašu į marketinginį triuką, nei į rimtą situaciją.

Lietuviai sveikino „Måneskin“ su laimėjimu ir pasidžiaugė 12 balų, kuriuos grupei „The Roop“ per balsavimą skyrė Italijos profesionalų komisija.

Naujausi straipsniai