„The Roop“ klipe „Hello“ sužibėjusios Sigitos istorija: dėstytojos įžeista numetė 56 kg svorio

Sigita Jankauskienė dabar ir anksčiau / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Viktorija Navickaitė
Publikuota: 2016-11-11 12:46
Naujausiame grupės „The Roop“ vaizdo klipe „Hello“ nusifilmavo būrys netradicines gyvenimo istorijas galinčių papasakoti herojų. Viena jų – klaipėdietė Sigita Jankauskienė (33). Prieš keletą metų Sigita atrodė taip, kad sunku patikėti: svėrė 124 kilogramus. Ir nors, kaip sako pati, buvo linksma mergina, jautėsi nepatogiai. O pokyčiams ryžosi po skaudaus dėstytojos įžeidimo.

Nepastebėti S.Jankauskienės sunku – daili, liekna klaipėdiškė traukia dažno praeivio akį. Atpažįsta ją ir grupės „The Roop“ gerbėjai: moteris nusifilmavo neseniai pristatytame grupės vaizdo klipe.

Šiame vaizdo klipe pasirodė keli herojai, išsiskiriantys savo gyvenimo istorijomis. Vieną tokią neįtikėtiną turi ir Sigita: 15min ji papasakojo, kaip vos per kelerius metus atsikratė beveik pusės savo svorio – anksčiau svėrusi 124 kg, šiandien sveria 68 kg.

„Nuo vaikystės buvau putli. Antsvorio turėjau visada. Taip, matyt, iki 26-erių metų. Dabar, kai esu pataisiusi formas, manau, kad dėl to buvo kalti ir genai, ir pomėgis pavalgyti. Tada atrodydavo, kad per daug nevalgydavau, bet supratus, kiek užkandžiaudavau... Tai, kaip valgiau tada ir dabar, labai skiriasi“, – 15min pasakoja S.Jankauskienė.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Didžiausias jos pasiektas svoris – 124 kg. „Tokį svorį pasiekiau todėl, kad prieš tai laikiausi labai drastiškų dietų. Buvo visko: ir vien grikius valgiau kelias savaites, ir vien kefyrą gėriau. Tas svoris po tokių bandymų grįždavo dvigubai“, – kalbėjo ji.

Žinoma, didelis antsvoris kėlė nepatogumų: „Nemeluosiu, pati daug patyčių nepatyriau, ir draugų daug turėjau. Rimtesnių sveikatos problemų taip pat nebuvo, nors judėti nebuvo lengva. Tačiau nepaisant to, kad visada atrodydavau linksma, jaučiausi nepatogiai. Pavyzdžiui, niekad nerasdavau sau tinkamų drabužių, todėl išmokau siūti pati.“

Tiesa, kai kam jos svoris pasirodė kaip privalumas: 2003-iaisiais ji buvo pakviesta pozuoti žurnalo „Panelė“ viršeliui.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Drąsos reikėjo labai daug. Iki šiol turiu scenos baimę... Prieš fotosesiją reikėjo labai susikaupti: galvojau, juk šitokia ta mano masė, ką jie su manim darys... Tada svėriau apie 115 kg. Bet rezultatai nenuvylė“, – šypsosi ji.

Norą keistis Sigita pajautė studijų metais, kai buvo smarkiai įžeista.

Kolegijos dėstytoja pasakė mano vaikinui nesuprantanti, kaip jis, toks lieknas ir gražus, gali draugauti su tokia „stora tumba“ – juk nesižiūri.

„Studijuodama turėjau vaikiną. Jis buvo labai lieknas, kaip modelis. Iki šiol laikau tą nuoskaudą – įvykį, kuris lėmė mano pasikeitimus. Studijavome antrame kurse, kai kolegijos dėstytoja pasakė mano vaikinui nesuprantanti, kaip jis, toks lieknas ir gražus, gali draugauti su tokia „stora tumba“ – juk nesižiūri. Ta dėstytoja jau tada buvo metuose. Man buvo šokas, kad vyresnis žmogus galėjo taip pasakyti, kitiems taip šnekėti. Nesyk galvojau, kaip norėčiau ją nustumti nuo kolegijos laiptų... Su tuo vaikinu išsiskyrėme tada, kai aš sulieknėjau.“

Kaip ji sulieknėjo? „Pati stebuklingiausia dieta yra pavadinimu „mažiau ėsk“. Labai jos laikiausi. Norėjau pasidaryti skrandžio užrišimo operaciją, tačiau kilus šiai minčiai svėriau apie 95 kg ir toks svoris jau buvo per mažas. Teko tvarkytis pačiai. Labai smarkiai ribojau maistą, tačiau jo neatsisakiau. Valgiau viską, ką norėjau, tačiau labai mažomis porcijomis“, – pasakoja S.Jankauskienė.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Taip pat sportuodavo: „Buvo laikas, kai sportavau daug – tikrai mėgau nueiti į sporto salę. Mesdama svorį sportuodavau tris-keturis kartus per savaitę, nors nesijaučiau patogiai. Buvo tie kompleksai, kad neatrodau taip, kaip kiti salėje esantys žmonės... Mano dabartinis vyras yra smarkiai sportuojantis – ir toliau verčia mane sportuoti. Tik dabar ne visada to laiko sportui randu, bet į jį nespjaunu.“

Nors šiandien ji – labai išgražėjusi, neslepia, kad rūpintis savimi turi kasdien. „Nelabai vartoju grietinės, riebių padažų. Maistą gaminu vos su šlakeliu aliejaus. Tiesą sakant, ir dabar valgau viską, tik ribotais kiekiais. Visad atsistoju nuo stalo tada, kai dar noriu valgyti. Tikrai akimis ryju maistą. Matau, kaip kiti valgo, ir man tįsta seilė. Tačiau mintis, kad tiek pasiekiau, tiek nuėjau, mane atbaido – žinau, kad negaliu paslysti. Aš turiu geną į stambumą... Teisūs tie daktarai, kurie sako, kad sotumo jausmas ateina po 20-ies minučių. Praėjus tam laikui pasijaučiu pavalgiusi, bet neapsunkusi“, – šypsosi.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Ir gyvenimas tikrai pasikeitė: „Esu savimi patenkinta. Myliu tai, ką matau veidrodyje. Stipriai myliu. Anksčiau to nebuvo. Tada kaip ir daugelis stambių žmonių guosdavausi, kad esu labai linksma, kad man viskas gerai. Bet taip maskuodavau vidinį liūdesį. Šiandien mėgaujuosi dėmesiu, kurio sulaukiu žymiai daugiau, ir gyvenimas nusidažė spalvomis.“

Šiandien Sigita – laimingai ištekėjusi, augina vaiką. „Su Ugniumi, mano vyru, susipažinome prieš kokius šešerius metus. Jis – jaunesnis už mane, ir tai man paskatinimas prisižiūrėti. Vyras iki šiol negali patikėti, kad kažkada buvau tokia stambi. Juk tokią mane matė tik nuotraukose“, – šypsosi S.Jankauskienė.

Tokiais pokyčiais stebisi ir visi aplinkiniai. Grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius, pakvietęs moterį filmuotis vaizdo klipe – ne išimtis.

„Su Vaidotu esame pažįstami apie 20 metų. Kai mūsų keliai susikirto, buvau storuliukė septyniolikmetė, kuri labai domėjosi muzika. Vaidotas stebėjo mano pokyčius, ir pakvietė nusifilmuoti. Dabar mes dažnai susirašome, nors ir gyvename skirtinguose Lietuvos galuose – jis Vilniuje, aš Klaipėdoje... Jis pasiūlė man parodyti, kad šiandien esu kitokia“, – pasakoja S.Jankauskienė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai