„The Roop“ išgirdo nuosprendį dėl dainos „On Fire“: nacionalinėje atrankoje nebeskambės

Vaidotas Valiukevičius su grupe „The Roop“ nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-03-31 13:43
Kovo 31 d. nacionalinis šalies transliuotojas LRT paskelbė savo verdiktą dėl grupės „The Roop“ dalyvavimo kitų metų nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“. Grupei bus iš karto rezervuota vieta finale.

„Ieškojome sprendimo, kaip neatimti iš jų šios galimybės ir kartu nenubraukti „The Roop“ įdirbio. Dėl to priėmėme kiek nestandartinį sprendimą – rengsime naują nacionalinę atranką, o „The Roop“ skirsime vietą pasirodyti jau pačiame jos finale“, – pranešime teigė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Grupei taip pat bus perduota beveik 20,3 tūkst. eurų, gautų šių metų nacionalinės atrankos metu už skambučiais ir žinutėmis žiūrovų atiduotus balsus. Grupė „The Roop“ šiemet laimėjo nacionalinę atranką ir gegužę turėjo šaliai atstovauti Nyderlanduose turėjusiame vykti „Eurovizijos“ dainų konkurse, tačiau dėl koronaviruso grėsmės konkursas buvo atšauktas.

 
Grupė „The Roop“ / Pauliaus Zaborskio nuotrauka
Grupė „The Roop“ / Pauliaus Zaborskio nuotrauka

Europos visuomeninių transliuotojų organizacija tuomet nusprendė, kad konkurso taisyklės nebus keičiamos, todėl visos šiemet išrinktos dainos kitąmet konkurse varžytis negalės – „Eurovizijoje“ galės dalyvauti dainos, kurios iki šių metų rugsėjo 1-osios nebus skambėjusios viešai. „Mums visiems apmaudu dėl taip susiklosčiusios situacijos – daina „On Fire“ buvo laikoma viena pagrindinių pretendenčių laimėti konkursą.

Grupė „The Roop“ nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Grupė „The Roop“ nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Daug simpatijų ji sulaukė ir Lietuvoje, ir užsienio šalyse, tačiau su ja pasirodyti ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos, deja, nebegalėsime“, – pranešime teigė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

„The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius pranešime teigė dar nežinantis, ar dalyvaus kitų metų atrankoje. Praėjusią savaitę spaudos konferencijoje Vyriausybėje jis teigė tikintis, kad LRT leis „Eurovizijoje“ jiems dalyvauti be atrankos. Tuo metu G. Oganausko teigimu, artimiausiu metu turėtų būti pagerbti nacionalinių atrankų dalyviai, kurie turėjo pasirodyti šių metų „Eurovizijoje“.

Prie pagerbimo prisidės ir LRT. Lietuvos atstovus „The Roop“ su daina „On Fire“ iki atšaukiant konkursą lažybininkai laikė vienais iš favoritų laimėti konkursą.

Naujausi straipsniai