„THE PiXLS“ pristato jausmingą dainą: „Ją skiriame visoms sudaužytoms širdims“

Grupė „The PiXLS“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-01-14 21:59
Naujųjų metų išvakarėse, laikrodžio rodyklei pasiekus dvyliktą valandą, visų mintys, svajonės ir norai buvo akimirksniu ištransliuoti visatai ir atėjusiems 2022 metams. Kol daugelio norai buvo susiję su pandemijos suvaldymu ir grįžimu į senąsias „vėžes“, kai kurie svajojo kurti, eiti pirmyn ir išlaikyti pozityvą šiuo sunkiu laikotarpiu. Būtent taip metus pasitinka grupė „THE PiXLS“: kūrybiška, pozityvi ir pristatanti naują dainą „Jaučiu“, skirtą visoms sudaužytoms širdims.

Kalbėdamas apie dainos kūrybos procesą, grupės vokalistas Mantvydas Sabaitis neslepia, kad rašyti dainos žodžius nėra lengvas užsiėmimas, ypatingai tuomet, kai tai daryti trukdo skirtingų kalbų barjeras.

„Kurti lietuvių kalba man yra gana didelis iššūkis, nes didžiąją gyvenimo dalį koncentravausi į angliškus tekstus. Dabar yra pereinamasis laikotarpis, kai mokausi rašyti lietuviškus tekstus, tad žingsnis po žingsnio artėjame prie šio tikslo. Veikti tikrai yra ką, tačiau džiaugiamės rezultatu ir tikimės, kad klausytojams jis taip pat patiks“, – apie dainų tekstų kūrybą atvirauja M.Sabaitis.

Grupė „The PiXLS“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Grupė „The PiXLS“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Pasakodamas apie naujosios dainos „Jaučiu“ kūrybą, vokalistui antrina ir grupės „THE PiXLS“ narys Kostas Balčiūnas. Muzikantas užsiminė, kad daina „Jaučiu“ melomanų ausis taip pat turėjo pasiekti anglų kalba, tačiau vėliau buvo nuspręsta, kad kūrinys turi suskambėti lietuviškai. Ypatingai tuomet, kai ji pristatoma po Sausio 13-osios minėjimų.

„Iš pradžių galvojome dainą pristatyti anglų kalba, tačiau pabandę parašyti žodžius lietuviškai, nusprendėme, kad tokia daina labiau patiks Lietuvos klausytojams, – atvirauja K.Balčiūnas. – Beje, po savaitės savo „YouTube“ platformoje, kaip visada, paviešinsime ir kūrinio demo versiją, kuri bus angliška. Klausytojai galės palyginti ir parašyti mums, kuri dainos versija jiems patiko labiau.“

Grupės muzikanto Sergejaus Makidono teigimu, ši daina skirta tiems, kuriems suklupus reikia pagyti, atsistoti ir eiti pirmyn.

„Šią dainą norime skirti visoms sudaužytoms širdims. Turbūt daugelis esame perėję tam tikrus gyvenimo etapus, kai būdavo labai sunku, tačiau visa tai reikėdavo išgyventi. Bent jau man muzika tuomet būdavo geriausias vaistas. Būtent taip ir gimė ši daina, o rezultatą galite įvertinti patys“, – apie dainos žinutę besišypsodamas kalba S.Makidon.

„THE PiXLS“ daina „Jaučiu“:

Kiek daugiau nei prieš mėnesį dainą „Namo!“ pristačiusi grupė „THE PiXLS“ ir atkakliai siekia savo tikslo – nori pristatyti savo mini albumą. Išleisdami naująją dainą „Jaučiu“, grupės nariai tikisi klausytojams pristatyti dar dvi dainas. Kaip teigia „THE PiXLS“ narys Martynas Meška Garbičas, tai bus maža pergalė iki kito – didesnio laimėjimo.

„Mūsų grupės tikslai ir planai yra labai aiškūs. Jie nesikeičia jau nuo 2021-ųjų vasaros – tikimės išleisti likusias mini albumo dainas, pabaigti kurti ir išleisti albumą su dvylika dainų ir vasarą koncertuose ir festivaliuose pristatyti savo pilną programą, – apie ambicingus planus pasakoja M.Garbičas. – Tiesa, viskas taip nesibaigia, nes planų susirezgėme iki pat 2025-ųjų metų. Mūsų tikslas – kasmet išleisti po albumą ir koncertuoti. Net pasakojant apie būsimus planus apima džiuginantis jaudulys.“

Grupė „The PiXLS“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Grupė „The PiXLS“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Kalbėdamas apie grupės išsikeltus planus ir tikslus, pritardamas M.Garbičui, grupės narys Ugnius Bagvilas taip pat atvirauja, kad sukurti vieną dainą kartais prireikia net dvidešimties ar daugiau idėjų.

„Šiuo metu albumui darome dvylika kūrinių, tačiau po jų laukia dar keliolika kitų, kurie laukia savo eilės būti pabaigti ir išleisti, tačiau kūrybinis procesas yra gana sunkus. Tam, kad sukurtum dainą, į kurią būtų verta investuoti laiką, pinigus ir energiją, turi sukurti bent jau dvidešimt ar net trisdešimt, o gal net ir penkiasdešimt idėjų. Tačiau šių bandymų, ko gero, niekada niekas neišgirs ir dauguma jų nuguls į archyvą ir bus pamirštos, – atvirauja muzikantas. – Tačiau ta viena – išrinktoji – bus visų minčių ir investuoto laiko bei paieškų rezultatas. Geriausias to pavyzdys – daina „Jaučiu“, dienos šviesą išvydusi po keletos dešimčių bandymų“, – šypsosi U.Bagvilas.

„THE PiXLS“ daina „Namo!“:

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama