Svingo karalienės „The Ditties“ pristato albumą „Estrada“: kviečia keliauti muzikine laiko mašina

„The Ditties“ / Kipro Kublicko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-06-01 10:38
Svingo dainininkių trijulė „The Ditties“ vasarą pradeda su trenksmu ir pristato jau trečią grupės muzikos albumą „Estrada“.

Veiklos dešimtmetį šiemet švenčianti grupė ilgai brandino ir su meile iki smulkmenų apgalvojo pirmąjį trio albumą lietuvių kalba, kuriuo siekiama sugretinti Amerikos svingo erą ir nepakeičiamąją Lietuvos estradą. Nors mūsų šalyje svingo laikotarpio nebuvo, čia garsiai skambėjo estrada, tad naujasis albumas ir kviečia paklausyti, kas būtų, jeigu būtų. Dainininkės neabejoja, kad „Estrada“ muzikos mylėtojams pateiks žavingų staigmenų ir pakvies į jaudinančią kelionę laiku.

„The Ditties“ – vienintelis Lietuvoje profesionalių džiazo dainininkių Veronikos Čičinskaitės-Golovanovos, Rūtos Švipaitės ir Rūtos Jakulytės-Valčiukienės trio, karjerą pradėjęs dar 2011 m. Šie metai svingo karalienėmis tituluojamoms merginoms išskirtiniai – jubiliejiniai, tad pirmąją vasaros dieną jos pristato naujausią savo albumą „Estrada“, kuriame skamba ir originalios dainos, ir populiarių lietuviškų kūrinių aranžuotės svingo, džiazo bei bugio vugio ritmais.

„The Ditties“ / Kipro Kublicko nuotr.
„The Ditties“ / Kipro Kublicko nuotr.

„Tikime, kad šis albumas atgaivins seną priblėsusią meilę lietuvių estrados muzikai. Visos tos dainos – nuo Balio Dvariono romanso „Žvaigždutė“ ir seniai savu tapusio fokstroto „Palangos jūroj“, grupės „Antis“ apdainuotos Martyno meilės dramos ir Antano Jonyno poetinio šedevro „Aš mylėjau tave tau nežinant“ – yra tokios savaime suprantamos lietuvių muzikos grožybės, kurias gera žinoti, malonu išgirsti, bet į kasdienį grojaraštį vis neįkrenta“, – teigia V.Čičinskaitė-Golovanova.

Pasak džiazo ekspertės Laimos Slepkovaitės-Butėnienės, „The Ditties“ albumas „Estrada“ pakoreguos šitą (ne)įpratimą prisiminti geras dainas. 

„Įsėdus į dičių užvestą laiko mašiną, nebeįmanoma girdėti šių melodijų lyg praeities – jos tampa gyvos, netikėtos: vienos šmaikščiai, net provokuojamai permainytos, kai kurios netgi „sendintos“, kitos poetiškai išdailintos, perkurtos, permąstytos aranžuote, ir visos – čia ir dabar, įtaigiai sekančios istorijų istorijas. Žinoma, šių interpretacijų įdomu klausytis būtent todėl, kad tos dainos gerai žinomos, mat jų transformacijos lygis labiausiai stebina ir žavi ausį“, – apie albumą atsiliepia L.Slepkovaitė-Butėnienė.

Įvertinkite:

Trijulė „The Ditties“ albumą įrašė su puikiai žinomais ir patyrusiais džiazo muzikantais: pianistu Dmitrijumi Golovanovu, saksofonistais Tomu Botyriumi ir Janu Maksimovičiumi bei gitaristu Vadimu Stankevičiumi. Visos dainų aranžuotės, kaip ir dvi originalios dainos, sukurtos trio narių V.Čičinskaitės-Golovanovos ir R.Švipaitės.

„Lietuviškų dainų programa ir albumas didžia dalimi bus mūsų dovana Lietuvos regionams. Koncertuodamos mažesniuose miesteliuose, pastebėjome, kokia svarbi lietuviška kūryba yra regionų gyventojams. Tad sulaukdamos vis daugiau programos lietuvių kalba prašymų, nusprendėme naują veiklos dešimtmetį pasitikti su lietuviškais kūriniais ir, jei tik leis dabartinės aplinkybės, koncertiniu turu po šalį, ypač po mažuosius miestus ir miestelius“, – pasakoja R.Jakulytė-Valčiukienė. 

„The Ditties“ / Kipro Kublicko nuotr.
„The Ditties“ / Kipro Kublicko nuotr.

Albumą „Estrada“ CD formatu galima įsigyti jau nuo birželio 1 d., o artėjant Kalėdoms, muzikos mylėtojus pasieks ir vinilinė plokštelė. Albumo kūriniai taip pat jau prieinami visose muzikinėse platformose: „Spotify“, „Deezer“, „iTunes“, „Pakartot“.

Prie albumo išleidimo prisidėjo asociacijos AGATA, LATGA ir Lietuvos kultūros taryba.

„The Ditties“ naujas albumas „Estrada“
„The Ditties“ naujas albumas „Estrada“

Naujausi straipsniai