Tėvo Philipo atminimo vietoje apsilankęs princas Charlesas su Camilla graudinosi iki ašarų

Princas Charlesas ir kunigaikštienė Camilla apsilankė prie Marlborough namų / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-16 07:49
Princas Charlesas ir Kornvalio hercogienė Camilla pirmąkart po princo Philipo mirties pasirodė viešumoje. Karališkoji pora ketvirtadienį apsilankė Marlborough namų sode, kur suplaukė upės gėlių, skirtų balandžio 9-ąją mirusiam princui Philipui pagerbti.

Gedulo laikotarpiu įprasta, kad prie Bakingamo rūmų nugulusi gausybė gėlių ir užuojautos žinutės iš šios teritorijos perkeliamos prie Marlboruogh namų – Tautų Sandraugos būstinės Londone.

Nors mirus princui Philipui, karališkoji šeima prašė visuomenės vengti buriavimosi nešant gėles ir verčiau paaukoti pinigų labdarai, norinčiųjų pagerbti monarchą netrūko.

Žvelgdamas į Marlborough namų sode suvežtas gėles ir užuojautos laiškus, skirtus jo tėvo atminimui, princas Charlesas negalėjo sulaikyti emocijų. Ašaros riedėjo ir hercogienės Camillos skruostais, rašo „People“.

Princas Charlesas ir kunigaikštienė Camilla apsilankė prie Marlborough namų / „Scanpix“ nuotr.
Princas Charlesas ir kunigaikštienė Camilla apsilankė prie Marlborough namų / „Scanpix“ nuotr.
Princas Charlesas ir kunigaikštienė Camilla apsilankė prie Marlborough namų / „Scanpix“ nuotr.
Princas Charlesas ir kunigaikštienė Camilla apsilankė prie Marlborough namų / „Scanpix“ nuotr.

Kitą dieną po princo Philipo mirties, karališkosios šeimos „YouTube“ kanale pasirodė vaizdo įrašas, kuriame princas Charlesas pasidalijo atsiminimais apie tėvą.

„Mano brangus tėtis buvo ypatingas žmogus, kurį, manau, labiausiai būtų nustebinusi ta reakcija ir tie jautrūs dalykai, kurie apie jį buvo pasakyti. Ir šiuo požiūriu mes, mano šeima, esame be galo dėkingi už visa tai. Tai palaikys mus šiuo ypač sunkiu ir liūdnu netekties metu“,  – kalbėjo princas Charlesas. 

„Kaip jūs galite įsivaizduoti, mano šeimai ir man labai trūks mano tėvo. Jis buvo labai mylima ir vertinama figūra“, – kalbėjo Velso prinsas.

Princas Philipas buvo ilgiausiai pareigas ėjęs valdovo sutuoktinis. Velso princas Charlesas neslėpė, jog visuomet žavėjosi tėvo stiprybe ir atsidavimu Didžiajai Britanijai.

„Jis su įspūdinga energija palaikė mano mamą, buvo atsidavęs karalienei, šeimai ir šaliai ir tai darė labai ilgą laiką – pastaruosius 70 metų. Tai, ką jis padarė, yra didelis pasiekimas“, — kalbėjo jis.

Retai apie asmeninį gyvenimą, o dar rečiau apie jausmus atviraujantis Jungtinės Karalystės sosto įpėdinis princas Charlesas, prakalbęs apie tėvą, neslėpė emocijų. Princas juokėsi, jog jo tėvas tiesiog nekentė kvailių. Pasak Charleso, savo nepasitenkinimą jis tikrai mokėjo parodyti. 

„Jei pasakydavai kažką, kas jam atrodė dviprasmiška, jis paragindavo „apsispręsti“. Galbūt dėl to kalbėdamas su juo atsargiai rinkdavai žodžius“, – šypsojosi princas.

Princas Charlesas svarstė, kad jo tėvas savo tiesmukiškumą ir kandų humoro jausmą greičiausiai perėmė iš savo motinos. Pasak jo, princo Philipo mama prieš mirtį pareiškė, jog pageidauja būti palaidota Jeruzalėje ir jokių atsikalbinėjimų nenorėjo girdėti.

„Pamenu, tėvas jos kartą paklausė: „Palauk, o kaip mums reikės lankyti tavo kapą?“ Ji tik atrėžė: „Nebūk kvailas, iš Atėnų sklandžiai važiuoja autobusai“, –  prisiminimais dalijosi princas Charlesas.

Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas su vaikais bei šunimis (1960) / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II ir princas Philipas su vaikais bei šunimis (1960) / „Scanpix“ nuotr.

Pagerbdama anapilin iškeliavusį princą Philipą, Didžiosios Britanijos karališkoji šeima jau kurį laiką dalijasi iki šiol nematytomis nuotraukomis, kuriose monarchas užfiksuotas su artimiausiais šeimos nariais.

Vienoje iš fotografijų princas Philipas kartu su karaliene Elizabeth II pozuoja septynių vaikų apsuptyje Balmoralo pilyje. Kadras užfiksuotas 2018 metais.

Kitoje – karališkoji pora įsiamžinusi su princu Williamu, jo žmona Kate Middleton ir jųdviejų vaikais princu George‘u bei princese Charlotte. 

„Karališkosios šeimos nariai dalijasi šiomis nuotraukomis prisimindami Edinburgo kunigaikštį kaip tėtį, senelį ir prosenelį“, – rašoma prie nuotraukų.

Žavingi kadrai sulaukė didžiulio karališkosios šeimos gerbėjų susidomėjimo.

The Queen and The Duke of Edinburgh surrounded by seven of their great-grandchildren at Balmoral Castle in ...

Posted by The Royal Family on 2021 m. balandžio 14 d., trečiadienis

Balandžio 9-ąją mirusio princo Philipo laidotuvės vyks balandžio 17-ąją Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje.

Nors karališkosios šeimos narių laidotuvės sutraukia tūkstančius žmonių, dėl koronaviruso pandemijos princo Philipo laidotuvių ceremonija bus kukli. Laidotuvių ceremonijoje dalyvaus 30 kviestinių asmenų.

Naujausi straipsniai