Greitas testas atskleis jūsų atminties galimybes

Atmintis / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-16 12:00
Pastaruoju metu užmirštate, atrodo, elementarius dalykus, kur palikote raktus, ar išjungėte lygintuvą, banko kortelės prisijungimo kodą? Pasitikrinkite, kokia jūsų atmintis.

Per minutę perskaitykite 25 pateiktus žodžius: uoga, ąžuolas, bitutė, balandis, desertas, taifūnas, kolekcionierius, kepėjas, koncertas, tvenkinys, sodyba, viršininkas, nuotrauka, ežeras, karoliai, pyragas, debesys, telefonas, mašina, veidrodis, filmas, daina, pasaka, gvazdikas, obuolys.

Nežiūrėdami į tekstą, per 5 minutes bet kokia tvarka surašykite įsimintus žodžius. Suskaičiuokite rezultatus. Kiekvieną parašytą žodį įvertinkite 1 balu. Juos susumavę sužinosite, kokia jūsų atmintis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Skauda galvą? Juokitės!

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Atsakymai

5 ir mažiau balų – jūsų atmintis gerokai šlubuoja. Ypač regimoji ir trumpalaikė.

Nenusiminkite, nes ją įmanoma lavinti. Pasak specialistų, labiausiai padeda protinis darbas. Mokykitės užsienio kalbos, eilėraščių, dainų. Stenkitės įsiminti kuo daugiau reikalingų telefonų numerių. Tinka visos užduotys, kurios reikalauja atminties. Įsivaizduokite daiktus, žmones, vietas arba skaičius, kuriuos norite įsiminti.

Į valgiaraštį įtraukite visaverčio maisto, kad nestigtų smegenims reikalingų vitaminų, mineralų, angliavandenių ir baltymų. Nepiktnaudžiaukite alkoholiu, nerūkykite. Jeigu akivaizdžiai silpnėja atmintis, kuo skubiau pasikonsultuokite su šeimos gydytoju.

5–12 balų – nesiskundžiate bloga atmintimi. O kad retsykiais ką nors pamirštate, normalu. Dėl užmaršumo greičiausiai kaltas pervargimas, galbūt pernelyg ilgai ir daug dirbate kompiuteriu, naršote išmaniajame telefone – piktnaudžiaujate šiuolaikinėmis technologijomis. Per didelis informacijos srautas vargina smegenis, nes joms kasdien tenka didelis krūvis. Taigi juskite saiką, laikykitės dienos režimo, raskite laiko poilsiui be telefono ir interneto. Tuomet atmintis nebekrės kiaulysčių. Taip pat gerkite daugiau vandens. Ištirta, kad žmonės, kurių organizme stinga skysčių, sunkiau sutelkia dėmesį, prasčiau įsimena informaciją.

13–22 – puikus rezultatas. Bet niekada nepamaišys ir toliau lavinti atmintį, nes su metais ji linkusi prastėti. Ypač tai būdinga prasidėjus menopauzei, kai organizme sumažėja hormonų estrogenų. Tad reguliariai treniruokite atmintį ir skatinkite protinę veiklą. Spręskite kryžiažodžius, galvosūkius ir kitokias smagias atminčiai naudingas užduotis.

22 ir daugiau – fenomenalu! Turite unikalią atmintį, kuri niekada jūsų nenuvilia. Nepamirškite, kad po 60 metų su amžiumi ji natūraliai po truputį silpsta. Nuolat duokite smegenims darbo, treniruokite atmintį, sveikai maitinkitės, kad galėtumėte ja džiaugtis ir senatvėje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pažvelkite į nuotrauką: šis testas padės išsiaiškinti jūsų dabartinę emocinę būseną

Naujausi straipsniai