Teroro aktą prieš princą George'ą planavęs vyras: „Net karališkoji šeima nebus palikta ramybėje“

Princas George'as ir princesė Charlotte / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-01 16:17
Jungtinėje Karalystėje gyvenantis teroristinės organizacijos Islamo valstybė rėmėjas Husnainas Rashidas (32) teisme prisipažino ruošęsis teroro aktui ir raginęs tai daryti kitus, praneša CNN. Vienas iš jo suplanuotų taikinių buvo mokykla, kurią rugsėjį pradėjo lankyti princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine sūnus princas George'as (4).

H.Rashidas buvo sulaikytas praėjusių metų lapkritį. Nuo pat pirmos dienos areštinėje vyras neigė savo kaltę. Vis dėlto ketvirtadienį teismas pripažino vyrą kaltu dėl teroro akto planavimo ir terorizmo skatinimo.

Vyras internete rašinėjo žinutes, raginančias surengti teroro aktus. Tarp jo paliktų įrašų – trečio eilėje į Jungtinės Karalystės sostą esančio princo George'o nuotrauka, sumontuota su mudžahido (Džihado kovotojo) siluetu.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

H.Rashidas taip pat nurodė tikslų princo George'o mokyklos adresą ir pridūrė: „Net karališkoji šeima nebus palikta ramybėje.“

  Nusikalstama H.Rashido veikla buvo vykdoma nuo 2016-ųjų spalio iki pat jo sulaikymo 2017-ųjų lapkritį.

  Per šį laikotarpį vyras skatino surengti teroro aktus futbolo stadionuose, Didžiosios Britanijos armijos bazėse, prekybos centruose, žydų bendruomenės namuose, apnuodyti ledus parduotuvėse.

  H.Rashidas planavo keliones į Turkiją bei Siriją, trokšdamas prisijungti prie Islamo valstybės kovotojų. Internete jis ieškojo patarimų, kaip susisiekti su Sirijoje esančiais teroristais.

  Taip pat jis dalijo patarimus Sirijoje esantiems teroristams, kaip nušauti lėktuvus, sugadinti raketų sistemas.

  Bylą nagrinėjęs teisėjas Andrew Leesas patikino, kad tai viena iš labiausiai sukrečiančių bylų jo karjeroje. Jis pareiškė, kad yra svarstoma apie H.Rashido įkalinimą iki gyvos galvos. Teismo sprendimas bus paskelbtas birželio 28 dieną.

  Vida Press nuotr.
  Vida Press nuotr.

  Žmonės.lt

  Naujausi straipsniai