Tendencija: Netradiciniai perlai

Batai / Vida Press nuotr.
Batai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-11 08:49
AA

Perlai tinka prie visko, rašė 1943-ųjų „Vogue“. Tą patį galime pasakyti dabar: perlai tinka ant visko – džinsų, aulinukų, basučių ir sportbačių, megztinių, džemperių, rankinių. Bet kur jie buvo dingę – iš gatvės mados ir nuo podiumų?

Labai ilgai austrės užaugintas akmuo buvo statuso, galios ir padorumo simbolis. Perlai buvo mėgstamiausi Anglijos karalienės Elžbietos I akmenys, kurie, ji tikėjo, savo baltumu simbolizavo tyrumą. Kokichi Mikimoto laboratorijose auginami perlai kokybe (ir marketingo triukais) pralenkia ne tik tikrus brangakmenius – dirbtinių perlų papuošalai ir dekoras yra tarp populiariausių Japonijoje. Coco Chanel mėgo perlus – ji turėjo tikrus, tačiau nesuko akių ir nuo sintetinių: juos derino su natūraliais, susikabindama vėrinius vieną ant kito. Šį dizainerės sugebėjimą meistriškai derinti papuošalus tuometis „Vogue“ vadino burtais, magiškais įgūdžiais. Tačiau ne visiems taip atrodė: jos deriniai taip pat buvo kritikuojami kaip Edvardo VII laikų prabangos, kurią Coco matė pro prieglaudos langus, parodija. Perlai ypač patiko prezidentienėms, karališkųjų šeimų moterims ir visiems, norintiems atrodyti kaip jie.

„Burberry“ ruduo / žiema 2017 / Vida Press nuotr.

Tačiau moderniojoje madoje drabužių ir papuošalų teikiamas statusas nebeteko savo svarbos, tad tradicinis perlų vėrinys nusirito į tolimiausią papuošalų dėžutės kampą.

Šiuolaikiniai dizaineriai nedemokratišką perlą interpretuoja laisvai: kaip gražų karoliuką, koks jis ir yra. Perlais dygsniuotos dekoratyvinės siūlės, kareiviški auliniai su perlais, perlinės apykaklės, beretės ir rankinių pakabukai – „Burberry“, „Mother of Pearl London“, „Gucci“, „Acne“, „Chanel“, „Miu Miu“ kolekcijose. Perlas neakina taip, kaip deimantai, tačiau švelnus spindesys, net ir dirbtinio karoliuko, yra ne mažiau prabangus. Už tai – ačiū madam Coco, kuri parodė, kad prabanga yra KAIP (deriname), o ne KAS (daiktas).

Gilda Ambrosio / Vida Press nuotr.

Kaip derinti madingus perlais dekoruotus drabužius ir aksesuarus? Perlais nukabinėti džinsai, didelis, stambiaraštis megztinis ar kardiganas – neskausmingas būdas truputį pasiglamūrinti stilių, ypač jei nemėgstate papuošalų, nes prie tokių drabužių jų nereikės. Derinkite juos su minimalistiniais, vienspalviais kompanionais: bleizeriu, oversize marškiniais, kostiuminėmis kelnėmis, laisvais medvilnės trikotažiniais marškinėliais.

Perlai yra moteriškas akmuo, tad pusiausvyrai ir modernumui palaikyti idealiausia vyriško stiliaus, struktūriški drabužiai ir raumeningi audiniai: oda, denimas, languotos, tvidinės kostiuminės vilnos. Venkite derinti perlinį drabužį su perliniais papuošalais (tačiau bet kokie kiti, neperliniai, papuošalai, jei jų norisi – liuks).

Olivia Palermo / Vida Press nuotr.

Perliniai sportbačiai, aulinukai, loaferai neproblemiškai dera su kasdieniu garderobu, puošnūs, perlais dekoruoti aukštakulniai, rankinukai – vakarui ir kokteiliams.

Paryžiaus gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Perliniai papuošalai niekur nedingo. Tik jie gerokai nutolę nuo tradicinio vėrinio ar klasikinio dizaino auskariukų. Didelių perlų minimalistiniai papuošalai atrodo ypač moderniai.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Patarimas: jei tradicija – ne jums, madingi perlai moderniausiai atrodo, kai yra masyvių proporcijų, t. y. matomi. Maži – tik tais atvejais, kai jie nugula didelį plotą.

Netradiciniai perlai (38 nuotr.)
+32