Telšiuose apsilankę Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius ieškojo meškučių ir kepė žemaičių blynus

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius Telšiuose
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Sekmadienio rytą prie TV3 ekranų pakvies laida „Aplink Lietuvą. Miestai“. Laidos vedėjai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius, kartu su Turizmo departamentu lankysis Telšiuose. Šiame mieste garsiausi šalies keliautojai aplankys nepamirštamas vietas, ieškos meškučių ir leisis į kulinarinę kelionę.

„Linksmas miestas, čia galima rasti linksmų dalykų. Lokys yra Žemaitijos simbolis ir turbūt todėl čia yra tiek daug lokio skulptūrų visokiais pavidalais“, – įspūdžiais dalinsis V. Radzevičius. Kartu su M. Starkumi jie leisis į kelionę po Telšius, kurioje apžiūrinės įvairias meškų skulptūras.

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius Telšiuose / Organizatorių nuotr.

Keliautojai nepraleis progos apsilankyti aukščiausioje vietoje – Telšių Katedroje. Ją aprodys Telšių vyskupijos licėjaus direktorius Andriejus Sabaliauskas. Žemaičių Kalvarijos Bazilikos penitenciarijus papasakos šios didingos Katedros istoriją. Keliautojai taip pat apsilankys kunigų seminarijoje, kurioje susipažins su klierikų gyvenimu, buitimi. „Mums su Martynu tai buvo labai įdomu. Blankiai įsivaizduojame, kaip gyvena žmonės, kurie pasišventę tapti kunigais“, – kalbės V. Radzevičius.

Laidos vedėjai apsilankys ir unikaliame žemaičių muziejuje „Alka“. Tai – svarbiausias Žemaitijos etnografinio regiono istorijos muziejus Telšiuose. M. Starkus ir V. Radzevičius apžiūrės unikalius eksponatus, paveikslus, išlikusius šiame muziejuje.

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius Telšiuose / Organizatorių nuotr.

Keliautojai taip pat išbandys pramogą, kuomet užrištomis akimis yra piešiamos įvairios figūros, linijos. Vėliau iš jų gimsta autoportretas. „Su dailininko pagalba matai, kaip tavo akyse gimsta iš nieko kažkas. Tai labai įdomus procesas“, – įspūdžiais dalinsis V. Radzevičius.

Laidoje V. Radzevičius gamins žemaičių blynus. Keliautojas pasakos, kad pirmą kartą šiuos blynus gamino, kai jam buvo 13 metų, atsivertęs knygą „Šeimininkės receptai“. Vėliau gamino Australijoje su kengūros mėsa. Pirmą kartą Vytaras gamins blynus ten, iš kur ir kilęs jų pavadinimas.

Skaitykite daugiau