Televizijos žvaigždei Rolfui Harrisui skirta penkerių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė

Rolfas Harrisas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-04 11:20
Pramogų pasaulio veteraną ir televizijos žvaigždę Rolfą Harrisą, kuris daugiau kaip 50 metų buvo itin populiarus Didžiojoje Britanijoje ir Australijoje, Londono teismas penktadienį nuteisė penkerių metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausme dėl virtinės seksualinių išpuolių prieš mergaites ir jaunas moteris.

84 metų Australijoje gimęs vaikų linksmintojas, menininkas ir dainų kūrėjas pirmadienį buvo pripažintas kaltu dėl 12 kaltinimų keturių mergaičių ir jaunų moterų nuo septynerių iki 19 metų užpuolimu. Tie nusikaltimai buvo įvykdyti nuo 1968 iki 1986 metų.

„Jūs neparodėte visiškai jokio gailėjimosi už savo nusikaltimus“, - teisėjas Nigelas Sweeney pareiškė R.Harrisui po to, kai perskaitė nuosprendį Londono Sadarko karūnos teisme.

„Jūsų reputacija sugriauta, iš jūsų atimti apdovanojimai ir pasižymėjimo ženklai, bet dėl to jūs galite kaltinti tik save“, - pridūrė jis.

R.Harriso nuteisimas sukėlė šoką ir sąžinės perkratymą Britanijoje, ir yra įspūdingas nuopuolis vienam populiariausių šalies artistų.

R.Harrisas yra antras žmogus, nuteistas policijai vykdant tyrimą „Operation Yewtree“, kuris buvo pradėtas 2012 metais, pasigirdus įtarimams, kad velionis BBC laidų vedėjas Jimmy Savile'as įvykdė daugybę lytinių nusikaltimų.

Teismo proceso metu kaltintojai sakė, jog R.Harrisas yra „Džekilo ir Haido“ tipo veikėjas, kuris naudojosi savo šlove tam, kad nebaudžiamas išnaudotų nepilnametes mergaites.

Liudydamas R.Harrisas pasitelkė savo žavesį, kuris buvo pakerėjęs milijonus žiūrovų, sudainavo dalį savo hito „Jake the Peg“ ir papasakojo, kaip išrado muzikos instrumentą iš statybinio kartono lakšto.

„Šlykštu“ dėl savo paties elgesio

Tačiau nuotaika teismo salėje pasikeitė, kai jam buvo reiškiami kaltinimai, tarp jų – septyni kaltinimai, susiję su jo dukters drauge.

Ji tvirtino, kad R.Harrisas puldinėjo ją kelerius metus, pirmą kartą – kai jai buvo 13 ir ji ėjo iš dušo per kelionę į Havajus.

R.Harrisas sakė, kad jam „šlykštu“ dėl savo paties elgesio, bet tvirtino, kad fizinius santykius su šia mergaite, kurios vardas neskelbiamas dėl teisinių priežasčių, pradėjo jai sulaukus pilnametystės.

Žvaigždė, kuri posėdžių klausėsi su klausos įranga, taip pat pripažino, kad jam sekėsi maskuoti savo „tamsiąją pusę“, bet tvirtino, kad yra tiesiog „sentimentalus“ žmogus.

Policija sulaukė klausimų dėl „Operation Yewtree“ – plataus masto tyrimo dėl pramogų pasaulio žvaigždžių įtariamų nusikaltimų, kurio rezultatai kol kas yra tik du apkaltinamieji nuosprendžiai, nors buvo areštuota 17 žmonių.

Po nuosprendžio R.Harrisui tyrimą atliekantis vyresnysis inspektorius Mickas Orchardas pažadėjo, kad policija visuomet tirs įtarimus dėl išnaudojimo, nesvarbu, kam jie bus pareikšti ir kaip seniai buvo įvykdyti įtariami nusikaltimai.

„Jis įvykdė daug nusikaltimų žmonių panosėje, nes manė, kad jo, kaip įžymybės, statusas iškelia jį virš įstatymo“, – pridūrė M.Orchardas.

Skotland Jardas nurodė, kad šiuo metu taip pat tiria „virtinę“ naujų įtarimų prieš R.Harrisą, kurie buvo pareikšti nuo teismo proceso pradžios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai