Telegonija, arba kodėl vaikai ne visada paveldi tėvų bruožus?

Kas yra  tikroji šeima? / Fotolia nuotr.
Kas yra tikroji šeima? / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-08 19:30
AA

Mokslininkai, genetikai, aiškiaregiai ir bioenergetikai apie tai kalba jau šimtus metų. Telegonijos tema vis prisimenama ir vėl užmirštama. Vieni tvirtina, kad tai visiška nesąmonė, kiti neva remiasi įrodymais, kad telegonija – realus dalykas. Taigi dar kartą pasvarstykime apie gimties paslaptis.

Dar senovės išminčiai teigė, kad išsaugoti sveiką ir stiprią giminę galima tik tada, kai į ją nepatenka svetimas kraujas, o su juo – svetima informacija, kuri neva „užteršia“ šeimą. Pagal šią teoriją tiek vyrui, tiek ir moteriai svarbu iki santuokos saugoti skaistybę. Šiais laikais tokios rekomendacijos atrodo niekuo nepagrįstos ir neįtikėtinos, tačiau faktą vis dėlto patvirtina telegonijos efektas.

Lytinio akto metu abiejų partnerių kūnai genetiniame lygmenyje išsaugo informaciją vienas apie kitą, todėl vaikas gali turėti ankstesniojo mylimojo savybių.

Pagal jį, lytinio akto metu abiejų partnerių kūnai genetiniame lygmenyje išsaugo informaciją vienas apie kitą, todėl jei, pavyzdžiui, moteris vėliau pastoja nuo kito vyro, vaikai gali vis tiek turėti ankstesniojo mylimojo savybių. Pavyzdžiui, nors šeima tvarkinga ir intelektuali, jiems gali gimti vaikas, linkęs į pyktį ir smurtą, nes motinos pirmas seksualinis partneris buvo kaip tik toks. Manoma, kad būtent dėl šios priežasties senovėje buvo draudžiama aukščiausio luomo žmonėms tuoktis su išsiskyrusiais, kad „nesuterštų“ giminės, kad nebūtų perduodamas „nešvarus kraujas“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Anot psichologės, vaikai nepanašūs nei į vieną iš tėvų – jie panašūs į save

Šios teorijos skeptikai teigia, kad tai visiška nesąmonė, ir iš tiesų sunku būtų su jais nesutikti, jei ne vienas bet... Arklių augintojai, norintys išvesti vis naujas veisles, nutarė sukryžminti arklį su zebru. Gerai tai ar ne, bet tokie bandymai jiems nepavyko, todėl šis eksperimentas laikui bėgant buvo užmirštas. Tačiau po kelerių metų visi labai nustebo, kai veislinės kumelės, sukergtos su tikrais veisliniais arkliais, atsivedė dryžuotų kumeliukų. Mokslininkai šį fenomeną pavadino telegonijos efektu. Ir tai ne vienintelis išskirtinis atvejis. Šunų veisėjai taip pat žino: jei neveislinis patinas suėjo su veisline kalaite, tai net tuo atveju, jei šuniukų ši ir nesusilaukė, tokia kalė vėliau ir su veisliniu patinu nebeturės gerų veislinių palikuonių.

Telegonijos efekto šalininkai įsitikinę, kad šis efektas galioja ir žmonėms.

Šeima / Fotolia nuotr.

Pats žodis „telegonija“ yra kilęs iš graikų kalbos ir reiškia „gimęs toli nuo tėvo“. Graikų legenda pasakoja apie mitinį Odisėjo sūnų Telegoną, kuris gimė Odisėjui nežinant ir toli nuo jo.

Gerai žinoma, kad būsimo vaiko genus vienodomis dalimis sudaro motinos ir tėvo DNR, tačiau amerikiečių mokslininkai įrodė, kad ne mažiau įtakos daro ir abiejų tėvų buvę lytiniai partneriai. Egzistuoja teorija, kad su kiekvienu nauju partneriu kinta būsimo kūdikio chromosomų grandinė, tad tuo mažiau galimybių susilaukti „tikro“ savo kūdikio, kuris paveldės tik abiejų tėvų tiek fizines, tiek dvasines savybes.

AR JAU ĮSIGIJOTE? Vasarą sutikite su naujuoju žurnalo „Horoskopas“ numeriu!

Kvantinės fizikos šalininkai eina dar toliau. Jų teigimu, visi mes esame virpesinės būtybės ir visa yra tik energija. O kadangi energija gali keisti savo būvį, visos mūsų mintys materializuojasi. Taigi, jei jūs gyvenate su vyru, laukiatės nuo jo kūdikio, tačiau mylite kitą, su kuriuo anksčiau turėjote intymių santykių, ir nuolat apie jį galvojate, net ir jūsų mintys daro įtaką būsimo vaikelio DNR.

Kad gimtų sveiki ir protingi vaikai

Bioenergetikai ir aiškiaregiai tvirtina, kad jei norite susilaukti sveikų, protingų ir gerų, o svarbiausia – „savų“ – vaikų, turite labai rimtai vertinti savo seksualinius santykius.

  • Pirmas seksualinis partneris jokiu būdu negali būti atsitiktinis asmuo. O geriausia, kad jis jūsų partneriu liktų visą gyvenimą.
  • Labai svarbu ir tai, kur bei kokiomis aplinkybėmis pradedamas kūdikis. Vietos energija taip pat turi reikšmės ateisiančiam mažyliui.
  • Tarpusavio santykiai persiduoda vaikams. Pykčiai, įžeidinėjimas, vienas kito žeminimas pažeidžia vaiko energiją. Nors kūdikis gal ir gims visiškai sveikas, vėliau dėl šių priežasčių jis gali būti užsisklendęs, piktas ir nelaimingas.