Teismo posėdyje teisėjui teko drausminti prekyba klastotėmis kaltinamą Marių Gelažniką

Marius Geležnikas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-19 09:11
Trečiadienio rytą Vilniaus miesto apylinkės teisme vėl atversta Mariui Gelažnikui (45) ir jo vadovaujamai bendrovei „Amanto“ iškelta baudžiamoji byla. Verslininkui pateikti kaltinimai, kad nuo 2005 metų lapkričio iki 2011 metų vasario pabaigos prekiaudamas vardinių drabužių ir aksesuarų falsifikatais garsioms užsienio kompanijoms jis padarė beveik 28 tūkst. Lt žalą.

Baudžiamąją bylą nagrinėja teisėjas Antanas Virbalas, posėdyje Vilniaus miesto apylinkės teisme M.Gelažnikui atstovauja advokatas Rimantas Simaitis.

Prokurorai verslininkui pateikė kaltinimus dėl neteisėto įmonės prekių ženklo naudojimo, M.Gelažniko vadovaujama bendrovė „Amanto“ kaltinama bendrininkavimu naudojant šias prekes. 

„Na, padirbot jau? Kodėl neinate kitų fotografuoti? Nejaugi tikrai nėra svarbesnių bylų Lietuvoje?“, – į fotografus kreipėsi M.Gelažnikas, atėjęs į posėdžių salę.

Kliuvo ir prokurorei Laurai Golubkienei, kurios M.Gelažnikas ironiškai paklausė, ar ji žinanti, kad jos vardas ir pavardė figūruojanti „pramogų straipsniuose“ ir ar tai jai atrodo normalu.

Į tokį pareiškimą prokurorė atsakė neskaitanti tokių straipsnių, o tiesiog dirbanti savo darbą. M.Gelažnikas į tokį atsakymą tik ironiškai šyptelėjo, bandydamas parodyti, kad žiniasklaidos atstovams ne vieta posėdžio salėje.

Posėdžio metu paskelbta, kad byloje liudyti turėjęs šokėjas ir TV laidų vedėjas Andrius Butkus atvykti negalėjo, nes yra išvykęs į užsienį. Neatvykusius liudytojus planuojama apklausti kito teismo posėdžio metu.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

M.Gelažniką prireikė sudrausminti

Prokurorė L.Golubkienė posėdžio metu perskaitė prekių sąrašą, kurių klastočių prekyba kaltinamas M.Gelažnikas. Teisėjui A.Virbalui paklausus M.Gelažniko, ar jis supratęs, kuo yra kaltinamas, iš pradžių jis teigė, jog nesuprantąs. Teisėjas dar kelis kartus perklausė, ko jis nesuprantąs.

„Jeigu atvirai, tai nesupratau, kuo esu kaltinamas. Labai abstraktus kaltinimas, todėl, kad tai, ką išvardino prokurorė, labai neaišku“, – sakė M.Gelažnikas.

Teisėjui perklausus, ar jis suvokiantis, kad kaltinamas ne kokia nors žmogžudyste ar vagyste, o prokurorės perskaitytais kaltinimais, M.Gelažnikas poziciją pakeitė ir pripažino, kad supranta, kuo yra kaltinamas, tačiau kaltės nepripažino. Atsakinėdamas į teisėjo klausimus M.Gelažnikas negalėjo nuslėpti ironiškos šypsenos.

„Prašau nesišaipyti, paskutinįkart įspėju. Galite šaipytis pas save, bet ne teismo posėdžių salėje!“  – sudrausmino jį teisėjas A.Virbalas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Pirmoji liudyti pakviesta Milda Paukštė, teigusi, kad M.Gelažniko parduotuvėje „Roberto Cavalli Class VIP“ prieš kelis metus nusipirko „Emporio Armani“ diržą. Anot jos, prekei buvo pritaikyta trisdešimties procentų nuolaida, ji gavusi kasos čekį, tačiau prekė nebuvo supakuota į originalią pakuotę, buvo pabraižyta sagtis, diržas atrodė jau dėvėtas.  Moteris kreipusis į specialistus, kurie, anot jos, taip pat suabejojo prekės originalumu. Prekę liudytoja grąžino atgal į parduotuvę, pardavėja ją priėmė nepateikusi jokių klausimų, dėl ko prekė buvo grąžinta.

Antroji liudyti iškviesta advokatė Inga Lukauskienė, atstovaujanti prekių ženklų interesams. Jos teigimu, kyla pagrįstų abejonių dėl M.Gelažniko parduotuvėje buvusių prekių originalumo.

Liudyti taip pat iškviesta M.Gelažniko parduotuvėje dirbusi Violeta Poskačej, santykius su atsakovu įvardijusi kaip oficialius. Ji prisipažino pardavusi diržą, o paskui priėmusi jį atgal. Daug detalių mergina teigė neatsimenanti, tikino, kad tiesiog įprastai dirbusi savo darbą. Jai pavyko atsiminti, kad iškart po to, kai ji sugrąžino klientei prekę, į parduotuvę įėjo pareigūnai, kurie iš sandėlio ir prekybos salės į dėžes ėmė krauti prekes patikrai.

Išklausius liudytojų, posėdį nuspręsta pratęsti kitą dieną, kadangi ne visi liudytojai trečiadienį atvyko duoti parodymų. M.Gelažnikas teismo prašė leisti jam pasisakyti po visų liudytojų parodymų, teismas jo prašymą tenkino.

Prekiavo kelerius metus

Įtariama, kad klastotėmis M.Gelažnikas prekiavo nuo 2005-ųjų lapkričio 2-osios iki 2011-ųjų vasario 21-osios. Pareigūnų teigimu, M.Gelažnikas žinojo apie paties daromą nusikaltimą. Teigiama, kad  iš viso garsioms drabužių ir aksesuarų firmoms verslininkas padarė 27 tūkst. 963,2 Lt žalą.

Jei teismas nuspręs pripažinti M.Gelažniką kaltu, jam gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Vykstant baudžiamosios bylos nagrinėjimui verslininkui draudžiama be teismo leidimo išvykti į užsienį, jis teismui pateikė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Ekspertai nustatė, kad M.Gelažniko parduotuvėje „Roberto Cavalli Class VIP“ klientai galėjo įsigyti šias padirbtas prekes:

 • „Dolce & Gabbana“ moterišką palaidinę – 379 Lt, 4 megztinius – 2 760 Lt, suknelę – 690 Lt, marškinius – 656 Lt, raktų pakabuką -141 Lt,
 • „Givenchy“ rankinę – 3 105 Lt,
 • „Giorgio Armani“ rankinę – 863 Lt,
 • „Escada“ suknelę – 743 Lt,
 • „Dunhill“ pirštines – 397 Lt,
 • „Hermes“ 8 kaklaskares – 2 760 Lt,
 • „Louis Vuitton“ 2 rankines – 4 346 Lt,
 • „Max Mara“ paltą -1 414 Lt ir suknelę – 877 Lt,
 • „Gucci“ diržą – 863,2 Lt,
 • „Tod'S“ rankinę – 1 897 Lt,
 • „Emporio Armani“ diržą – 414 Lt ir striukę – 1 001 Lt,
 • „Tommy Hilfiger“ kelnes – 345 Lt,
 • „Prada“ striukę – 4 312 Lt.

Demaskavo klientė

Skandalas dėl galimai neteisėto M.Gelažniko verslo prasidėjo prieš trejus metus. Pareigūnų vizito savo parduotuvėje M.Gelažnikas sulaukė po to, kai įsigyto diržo kokybe suabejojusi klientė jį nufotografavo ir nusiuntė gamintojui. Šis moteriai atsakė, esą jos įsigyta prekė – ne originali.

Dar 2011 metų rugpjūčio mėnesį ekspertizės metu buvo nustatyta, kad dauguma iš verslininko M.Gelažniko  „Roberto Cavalli Class VIP“ parduotuvėje aptinkamų garsių firmų drabužių yra klastotės. Patikrinimo parduotuvėje metu pareigūnai nustatė, kad joje prekiaujama ne garsių firmų – „Roberto Cavalli“, „Dolce Gabbana“, „Max Mara“, „Moschino“ – drabužiais, o jų padirbiniais ir tik keli iš jų yra originalūs.

M.Gelažnikas teisėsaugos pareigūnų savo parduotuvėje sulaukė 2011-ųjų metų vasario pabaigoje. Apžiūrėjus parduotuvėje esančias prekes, 108 jų ekspertams pasirodė įtartinos. Buvo paimta kelnių, vyriškų kostiumų, palaidinių, aksesuarų, pažymėtų prekių ženklais „Roberto Cavalli“, „Dolce Gabbana“, „Max Mara“, „Louis Vuitton“, „Moschino“, „Tommy Hilfiger“, „Hermes“, „Givenchy“, „Lamborgini“, „Emporio Armani“, „Tado“, „Gucci“, „Dunhil“.

Savo parduotuvę „Roberto Cavalli Class VIP“ M.Gelažnikas uždarė įsisiūbavus skandalui – 2012-ųjų vasario pabaigoje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai