Teismo pamoka Robertui Javtokui: jis pripažintas prabangios sodybos šeimininku, bet įpareigotas sumokėti už ją šimtatūkstantinę skolą

Robertas Javtokas / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2013-10-02 16:39
Vilniaus apygardos teismas išsprendė Lietuvos krepšinio rinktinės kapitono Roberto Javtoko ir verslininko Alvido Buklio ginčą.

Prieš kelerius metus verslininkas Alvidas Buklys sutarė parduoti prabangią sodybą Molėtų rajone garsiam krepšininkui Robertui Javtokui.

Vyrai sukirto rankomis kainos, galutinė sumokėta suma turėjo būti 4,5 milijono litų.

Krepšininkas mokėjo už nekilnojamąjį turtą dalimis, be to, atsilikdamas nuo grafiko. Todėl pardavėjas vis delsė perrašyti sodybą R.Javtoko vardu.

Neseniai R.Javtokas kreipėsi į teismą Vilniuje, prašydamas ne tik pripažinti jį oficialiu sodybos savininku, bet ir sumažinti nepagrįstai didelę nekilnojamojo turto kainą. Krepšininkas pageidavo mokėti beveik 700 tūkst. litų mažiau.

Savo ruožtu pardavėjas A.Buklys toje pačioje byloje pateikė teismui priešieškinį – pareikalavo iš R.Javtoko priteisti 265 tūkst. litų skolą ir dar palūkanas.

Abiejų šalių pretenzijas išnagrinėjusi teisėja Tatjana Žukauskienė trečiadienio pavakarę paskelbė, kad R.Javtoko ieškinį tenkina iš dalies. Krepšininkas pripažintas nekilnojamojo turto Molėtų rajone savininku. Tačiau keisti sandorio sumą teismas nemato pagrindo.

Iš dalies teisėja patenkino ir atsakovo A.Buklio priešieškininį pareiškimą.

Verslininko naudai iš R.Javtoko priteista 99 431,6 lito skola.

Be to, ieškovas R.Javtokas įpareigotas sumokėti atsakovui 4 994 litus bylinėjimosi išlaidų, iš kurių apie 2 000 litų sudaro verslininko užmokestis advokatams.

Šiandienis teisėjos T.Žukauskienės sprendimas dar neįsiteisėjo, per 30 dienų jis gali būti apskųstas apeliacine tvarka.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai