Teismas paskelbė nuosprendį Mariaus Gelažniko klastočių byloje: skyrė tūkstantinę baudą

Marius Gelažnikas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-11-19 13:28
Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme baigta nagrinėti Mariaus Gelažniko ir jo vadovaujamos įmonės „Amanto“ baudžiamoji byla: paskelbtas nuosprendis.

Teisėja Danutė Mickevičienė M.Gelažniką pripažino kaltu ir skyrė jam piniginę baudą – 6 492 Lt. Tuo tarpu bendrovė „Amanto“ gavo 6500 Lt baudą. Taip pat M.Gelažnikas įpareigotas sunaikinti klastotes, kuriomis prekiavo.

M.Gelažnikas ir UAB „Amanto“ solidariai turės atlyginti civilinio ieškovo Italijos įmonės GUCCIO GUCCI S.P.A. naudai 863,20 Lt turtinę žalą. Taip pat turės atlyginti procesines išlaidas civilinio ieškovo Anglijos įmonės „Alfred Dunhill Limited“ naudai – 2071,68 Lt ir civilinio ieškovo Italijos įmonės MOSCHINO S.P.A. naudai – 517,92 Lt.

M.Gelažnikas ir jo bendrovė sumokėti baudas ir sunaikinti klastotes turi per du mėnesius. 

Teismo sprendimas įsigalės tik po dviejų savaičių, iki tol laiko M.Gelažnikui toliau galios kardomoji priemonė – jis pasižadėjęs neišvykti iš šalies. 

Apskųsti nuosprendį M.Gelažnikas gali per 20 dienų. Būtent tą ir žada padaryti. „Ačiū už dėmesį, nuosprendį skųsime, nes jį laikome nepagrįstu“, – žurnalistams po posėdžio sakė verslininkas. 

Į platesnes diskusijas jis nesileido: tučtuojau pasišalino iš posėdžių salės, tą padarė demonstratyviai – energingai verdamas salės duris net trinktelėjo į televizijos operatoriaus kamerą. 

Kiek plačiau situaciją pakomentavo verslininko advokatas Rimantas Simaitis. Advokatas patikino, kad nuosprendis tikrai bus skundžiamas, mat tyrėjai, aiškinęsi, ar M.Gelažnikas prekiavo klastotėmis, dirbo neprofesionaliai.

Anot R.Simaičio, bylos nagrinėjimo procese jis pastebėjo šūsnį klaidų, o teismo nuosprendis priimtas neturint konkrečių įrodymų. Anot gynėjo, įtaką teismo nuosprendžiui padarė ir spauda: „Trejus metus spaudoje buvo rašoma, kad M.Gelažnikas – kaltas.“

Į aukštesnės instancijos teismą M.Gelažnikas ir R.Simaitis žada kreiptis artimiausiu metu.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Kaltino padarius beveik 28 tūkst. Lt žalą

M.Gelažnikui buvo pateikti kaltinimai, kad nuo 2005 metų lapkričio iki 2011 metų vasario pabaigos galimai prekiaudamas vardinių drabužių ir aksesuarų falsifikatais garsioms užsienio įmonėms jis padarė beveik 28 tūkst. Lt žalą. 

Nagrinėjant baudžiamąją bylą M.Gelažnikui atstovavo advokatas Rimantas Simaitis, įmonei „Amanto“ – advokatė Daiva Dereškevičienė. Prokurorai verslininkui buvo pateikę kaltinimus dėl neteisėto įmonės prekių ženklo naudojimo, M.Gelažniko vadovaujama bendrovė „Amanto“ buvo kaltinama bendrininkavimu naudojant šias prekes.

Buvo įtariama, kad klastotėmis M.Gelažnikas prekiavo nuo 2005-ųjų lapkričio 2-osios iki 2011-ųjų vasario 21-osios. Pareigūnų teigimu, M.Gelažnikas žinojo apie paties daromą nusikaltimą. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Kol vyko baudžiamosios bylos nagrinėjimas verslininkui buvo draudžiama be teismo leidimo išvykti į užsienį, jis teismui pateikė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Nagrinėjant bylą ekspertai buvo nustatę, kad M.Gelažniko parduotuvėje „Roberto Cavalli Class VIP“ klientai galėjo įsigyti šias padirbtas prekes:

   „Dolce & Gabbana“ moterišką palaidinę – 379 Lt, 4 megztinius – 2 760 Lt, suknelę – 690 Lt, marškinius – 656 Lt, raktų pakabuką -141 Lt,
•    „Givenchy“ rankinę – 3 105 Lt,
•    „Giorgio Armani“ rankinę – 863 Lt,
•    „Escada“ suknelę – 743 Lt,
•    „Dunhill“ pirštines – 397 Lt,
•    „Hermes“ 8 kaklaskares – 2 760 Lt,
•    „Louis Vuitton“ 2 rankines – 4 346 Lt,
•    „Max Mara“ paltą - 1 414 Lt ir suknelę – 877 Lt,
•    „Gucci“ diržą – 863,2 Lt,
•    „Tod'S“ rankinę – 1 897 Lt,
•    „Emporio Armani“ diržą – 414 Lt ir striukę – 1 001 Lt,
•    „Tommy Hilfiger“ kelnes – 345 Lt,
•    „Prada“ striukę – 4 312 Lt.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai