Teismas neišgirdo Simo Jasaičio, paprašiusio sumažinti alimentus buvusiai žmonai Vaidai

Simas Jasaitis ir Vaida Jasaitienė / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2016-12-07 13:28
Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje krepšininkas Simas Jasaitis prašė sumažinti anksčiau iš jo priteistą sumą, skirtą jo ir pirmos žmonos Vaidos Klizaitės-Jasaitienės vaiko išlaikymui. Teismo verdiktas: kiek anksčiau yra priteista, tiek S.Jasaitis privalo ir mokėti, praneša 15min.

Ieškovas šios bylos svarstyme norėjo įrodymų, kad savo asmenines reikmes V.Jasaitienė tenkina iš pačios uždirbamų arba turimų lėšų, o ne iš jo vaikui pervedamų pinigų. Kol kas, oficialiais bylos duomenimis, pačios V.Jasaitienės pajamos kas mėnesį siekia apie 275 eurus.

Nei ieškovas, nei atsakovė ar jų atstovai trečiadienio popietę į teismą atvykti nepanoro.

Galutinis teisėjos argumentas: ieškovas esminio savo turtinės padėties pablogėjimo ar nepilnamečio poreikių sumažėjimo neįrodė.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Audronė Bugelevičienė paskelbė, kad S.Jasaičio prašymas yra atmetamas be jokių išlygų. Priimdamas tokį sprendimą, teismas rėmėsi ir Vilniaus savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus pateikta išvada.

Galutinis teisėjos argumentas: ieškovas esminio savo turtinės padėties pablogėjimo ar nepilnamečio poreikių sumažėjimo neįrodė. Byloje turimi duomenys apie S.Jasaičio vardu registruotą nekilnojamąjį turtą ir jo disponuojamas pinigines lėšas, teismo vertinimu, taip pat nerodo sumažėjusių krepšininko galimybių išlaikyti mažametį.

L.Balandžio ir feisbuko nuotr.
L.Balandžio ir feisbuko nuotr.

Šiandienis teisėjos A.Bugelevičienės sprendimas dar neįsiteisėjo, per 30 dienų jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. „Kol kas nenoriu nieko komentuoti, dar turiu susipažinti su teismo sprendimu“, – 15min telefonu sakė Simas Jasaitis, paklaustas, ar skųs jam nepalankų teismo sprendimą.​

15min susisiekė ir su V.Klizaite-Jasaitiene. Išgirdusi, koks teismo sprendimas, ji pasidžiaugė, kad „teisybė – yra“.

„Viskam buvau nusiteikusi, buvau nusiteikusi, kad sumą gali ir sumažinti“, – 15min sakė V.Klizaitė-Jasaitienė, patikinusi, kad jai, kaip mamai, vaiko saugumas ir jo aprūpinimas – didžiausi prioritetai.

„Visko viena auginanti vaiką šiandien jam duoti negalėčiau, Simas tikrai turi didesnes galimybes. Dėl sumos buvo nuspręsta prieš daug metų, pasikeitė ir litas į eurą – į tai taip pat reikėjo atkreipti dėmesį. Jei kas galvoja, kad pinigai nuplaukia kažkur kitur – buvo pasiūlyta atidaryti bendrą sąskaitą. Nėra ko slėpti, visą gyvenimą esu labai teisinga“, – 15min kalbėjo Vaida.

Oficialios V.Jasaitienės pajamos – 275 eurai per mėnesį. Kaip už tokią sumą moteriai pavyksta išlaikyti save?

„Daug dalykų neaiškinu ir nesipasakoju. Taip, turiu ir santaupų, suprantu, kad tai nėra didelės pajamos. Bet negaliu leisti sau dirbti viso etato, pusę dienos aš rūpinuosi vaiku: vežu jį į treniruotę, iš jos pasiimu. Gal geriau atsisakysiu darbo už kelis šimtus eurų, gal kąsnį mažesnį suvalgysiu, bet būsiu laiminga, kad pilnai pasirūpinu savo vaiku“, – 15min trečiadienį telefonu komentavo V.Klizaitė-Jasaitienė.

15min primena, kad išlaikymą išsituokusios poros vaikui prieš kelerius metus yra nustatęs Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

2012-aisiais Teismas V.Jasaitienei po skyrybų priteisė 1 105 000 litų (320 030 Eur), taip pat prabangius 642 tūkst. litų (186 tūkst. Eur) vertės apartamentus sostinėje ir visureigį „Porsche Cayenne“.

Be to, kaltu dėl skyrybų pripažintą S.Jasaitį teisėjai kiekvieną mėnesį, iki sūnus sulauks pilnametystės, mokėti jo išlaikymui po 4,5 tūkst. litų – 1 303 eurus.

Buvę sutuoktiniai abu rūpinasi sūnumi: nors berniukas gyvena su mama, jis lankosi ir S.Jasaičio bei jo žmonos Oksanos Pikul-Jasaitienės šeimoje.

Pagal galiojantį Teismo sprendimą, krepšininkas buvusiai sutuoktinei kas mėnesį privalo skirti apie 1 300 eurų judviejų vaiko išlaikymui.

Iki šiol S.Jasaitis buvusiai žmonai kas mėnesį tiek ir mokėdavo, bet toliau tiek pinigų skirti nebenorėjo: pasikeitė paties sportininko finansinė padėtis, be to, S.Jasaitis teismui sakė nežinąs, kur tiksliai V.Klizaitė-Jasaitienė panaudoja jo pinigus – ar tikrai leidžia vien vaiko reikmėms.

V.Jasaitienė Žmonės.lt yra sakiusi nenorinti viešai komentuoti situacijos, tačiau replikavo, kad „Simas niekaip nesusitaiko su dabartiniu teismo sprendimu ir nesąžiningais būdais siekia jį pakeisti.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai