Teismas kalta pripažino medikę, suleidusią Dainos Bosas dukrai neaiškios kilmės vaistų: „Aš jau buvau benuleidžianti rankas“

Daina Bosas ir Marija Randers / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-18 15:29
Trečiadienio popietę žiniasklaidoje pasklido žinia, kad Lietuvos apeliacinis teismas kalta pripažino medikę, kuri prieš keletą metų paauglei, verslininkės Dainos Bosas dukrai, Marijai Randers suleido neaiškios kilmės vaistų.

Kaip skelbia 15min, teismas medikę nuteisė dviems metams laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant. Be to, skirta 10 tūkst. eurų baudą moralinei žalai atlyginti.

Nuo žmogaus papilomos viruso, sukeliančio gimdos kaklelio vėžį, Marija skiepijosi paauglystėje. Tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, merginai buvo suleista ne reikiamų vaistų, o neaiškios kilmės skysčio.

Bylinėjimasis teismuose vyko daugiau nei tris metus.

Pirmame teisminiame procese vaistus D. Bosas dukrai Marijai suleidusi medikė Margarita Jadvyga Malukienė buvo pripažinta kalta, o už nelegalią veiką iš jos valstybei buvo priteista pusės milijonų eurų suma.

Tačiau, pasak D. Bosas, toks teismo sprendimas paprasčiausiai prasilenkia su logika.

„Teismas valstybę buvo pripažinęs nukentėjusia dėl nelegalios medikės veiklos ir nusprendė konfiskuoti visas iš tos veiklos gautas pajamas. Per tiek metų jų buvo virš pusės milijono eurų. O mes su dukra ir kiti pacientai – likome nenukentėję. Tuos pinigus sunešė ne pacientai, o aitvarai. Valstybinės įstaigos turėjo kontroliuoti, kad tokių kabinetų nebūtų – juk jie dirba nelegaliai. Valstybė, kurios pareiga pasirūpinti, kad tokie kabinetai neegzistuotų – nukentėjo, o mes, pacientai, kurie nuo to nukentėjome tiesiogiai, sunešėme pinigus ir dar buvome skiepijami velnias žino kuo – ne.

Iš neteisės – negimsta teisė. Jeigu buvo pripažinta, kad ji vertėsi neteisėta veikla, vadinasi, ji buvo neteisi ir tada, kai mus skiepijo.

Pirmos instancijos nuosprendis kirtosi su elementaria logika. Apeliaciniame teisme pagaliau atsirado tokie teisėjai, kurie turėjo laiko ir noro įsigilinti į situaciją. Jie yra profesionalūs, padarė viską, ką reikėjo ir priėmė teisingą, logišką nuosprendį“, – Žmonės.lt pasakojo D. Bosas.

Daina prisipažino – ji jau buvo benuleidžianti rankas, tačiau išgirdusi atnaujintą apeliacinio teismo verdiktą atgavo pasitikėjimą Lietuvos teisinėmis institucijomis.

„Mane pagaliau išgirdo. Aš labai džiaugiuosi. Jau maniau, kad niekam nieko nebereikia ir, kad visas mano atliktas darbas, tyrimas – niekam neįdomus. Visgi, apeliacinis teismas yra institucija, kuri manęs nenuvylė. Dabar jau nebegaliu sakyti, kad netikiu teismais, netikiu teisėsauga.

Tris metus maniau, kad turėsiu pripažinti, jog esu stipriai nusivylusi mūsų teisėsauga. Ir aš turiu tam pagrindo: tyrimas vyko labai vangiai, pirmos instancijos nuosprendis buvo labai keistas. Kai ką tik perskaičiau žinutę, kad viskas apsisuko aukštyn kojomis – negalėjau patikėti. Tačiau, manau, kad tai dar ne viskas – medikė nenuleis rankų ir eis į aukščiausiąjį teismą. Ji skundė ir pirmos instancijos nuosprendį, apskritai su niekuo nesutinka. Ji yra žmogus, kuris tiek įtikėjęs savo melu, kad jai atrodo, kad gali ką nori daryti su pacientais ir žaisti su jų sveikata. Ir viskas dėl pinigų. Tačiau šia pergale aš labai džiaugiuosi!“, – Žmonės.lt kalbėjo verslininkė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama

GOK klinika

Reklama