Teismas dizaineriams Domenico Dolce ir Stefano Gabbanai skyrė po 20 mėnesių kalėjimo

Dizaineriai Domenico Dolce (dešinėje) ir Stefano Gabbana / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-06-19 19:55
Teismas dėl mokesčių vengimo mados dizainerius Domenico Dolce ir Stefano Gabbaną nuteisė 20 mėnesių kalėjimo, pranešė BBC.

Teisme buvo konstatuota, kad Domenico Dolce ir Stefano Gabbana nuslėpė apie milijardą eurų mokesčių. Norėdami išvengti mokesčių mokėjimo, dizaineriai naudojosi Liuksemburge įregistruota įmone.

Dizainerių duetas kaltinamas tuo, kad savo prekės ženklų „Dolce & Gabbana“ ir „D&G“ kontrolę 2004 ir 2005 metais pervedė vienam fiktyviam juridiniam asmeniui Liuksemburge, taip išvengdami mokesčių Italijoje.

Bylos kaltintojai teigia, kad Liuksemburgo kompanijos „Gado“ įsteigimas buvo bandymas apgauti valstybę.

Abu dizaineriai neigė jiems metamus kaltinimus. Mados pasaulio žvaigždės, tarp kurių klientų yra ir tokios įžymybės kaip Madonna, Kate Moss, Kylie Minogue, teisme nuosprendžio paskelbimo metu nedalyvavo.

Manoma, kad dizaineriams visgi pavyks išvengti realaus įkalinimo, pasinaudojus apeliacijų pateikimo procedūrų trukme.

Visame pasaulyje gerai žinomo prekės ženklo „Dolce&Gabbana“ dizaineriams kaltinimai didelio masto mokesčių vengimu pateikti antrą kartą. Pirmojo bylos nagrinėjimo metu 2011-aisiais teismas kaltinimus panaikino. Šis sprendimas buvo apskųstas aukščiausiajam Italijos teismui, kuris nusprendė, kad dizaineriai už mokesčių slėpimą turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. 

15min.lt

Naujausi straipsniai