Teisiniai viražai lakūno neišgelbėjo – Jurgis Kairys lieka nuteistas dėl avarijos ir paliktas be vairuotojo pažymėjimo

Jurgis Kairys / BFL nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2013-10-31 09:25
Baudžiamąją bylą dėl Jurgio Kairio sukeltos autoavarijos išnagrinėjęs aukštesnės instancijos teismas paskelbė garsiam lakūnui nepalankų galutinį verdiktą. Dėl įsiteisėjusio apkaltinamojo nuosprendžio nusiminęs nuteistasis ketvirtadienį pareiškė, kad tokia bylos baigtis taps jam kliūtimi toliau tęsti skraidymo veiklą.

Lakūnas Jurgis Kairys pagrįstai nuteistas baudžiamojoje byloje dėl avarijos, per kurią sužalotas motociklu važiavęs policininkas. Dėl to vairuotojui pelnytai skirta bauda ir uždrausta pusantrų metų valdyti transporto priemones.

Taip ketvirtadienio rytą paskelbė Vilniaus apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs J.Kairio bylą ir be išlygų atmetęs lakūno skundą.

Akrobatinio skraidymo meistras su savuoju advokatu Apygardos teisėjams skundė žemesnės instancijos teismo apkaltinamąjį nuosprendį.

2012 m. rugsėjo 6 d. Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas pripažino lakūną kaltu dėl to, kad 2011 metų rugpjūčio 25-ąją J.Kairio vairuojamas automobilis „Honda Accord“ Vilniuje, pravažiavęs S.Dariaus ir S.Girėno gatvių bei Eišiškių plento sankryžą, iš pirmos eismo juostos išvažiavo į antrąją ir užkirto kelią ten važiavusiems dviem motociklininkams.
Vienas jų nukritęs ant žemės susižalojo krūtinę, jam lūžo slankstelis.

Motociklais darbo metu važiavo Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinės patruliai. Vienas jų šioje baudžiamojoje byloje yra pripažintas nukentėjusiuoju, tačiau civilinio ieškinio pareigūnas nepareiškė ir žalos atlyginti neprašė.

Aukštesniam teismui paskelbus J.Kairiui nepalankią nutartį, nuosprendis iškart įsiteisėjo - lakūnas nebegali vairuoti mašinų ir privalo nedelsdamas sumokėti 20 MGL (2 600 litų) baudą.

Ketvirtadienį į teismą J.Kairys atvyko susikaupęs, bet nusiteikęs optimistiškai. Prieš posėdį portalui Žmonės.lt jis sakė, kad šis teismas turėjo atmesti esą nelogiškus argumentus, kuriais buvo grindžiamas nuosprendis. Po nutarties paskelbimo J.Kairys atrodė susikrimtęs ir sunkiai rinko žodžius piktindamasis, kodėl teisėjai taip jam nepalankiai išsprendė šią bylą.

Nuteistasis apskritai pareiškė, kad vairuotojo pažymėjimo atėmimas taps jam didele kliūtimi toliau tęsti skraidymo veiklą, nors iki šiol J.Kairys savo viražais danguje garsindavo Lietuvą visame pasaulyje.

J.Kairiui pikta ir dėl to, kad teisėjai atsižvelgė į jo, kaip kelių erelio, biografiją. Anot lakūno, ankstesnė pažeidimų gausa (administracine tvarka už Kelių eismo taisyklių pažeidimus jis yra baustas net 24 kartus, iš jų 14 – dėl greičio viršijimo) su šia avarijos byla neturėjo nieko bendra.

Nuteistojo advokatas ketvirtadienį po posėdžio Žmonės.lt prasitarė, kad dėl J.Kairio bylos svarstys kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Pats J.Kairys išeidamas iš teismo rūmų žurnalistams patarė geriau neturėti jokių reikalų su policija.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai