Teisiamas baikeris smogė Ruslanui Kirilkinui į skaudžiausią vietą: „Užtaisiau sūnų ir jis gimė!“

Laurynas Baltrūnas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2015-10-29 14:22
Teismas Vilniuje apeliacine tvarka nagrinėja bylą, kurioje baikeris Laurynas Baltrūnas teisiamas dėl išpuolio prieš atlikėją Ruslaną Kirilkiną. Šį ketvirtadienį procesas užstrigo dėl teisiamojo advokato ligos. L.Baltrūnas guodėsi, kad po teismus dėl šio įvykio vaikšto jau trejus metus. Baikeris pasigyrė, kartu įgeldamas seksualinės orientacijos neslepiančiam dainininkui, kad jis laiko veltui neleidžia – neseniai jis su žmona susilaukė atžalos.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienio popietę negalėjo toliau nagrinėti baudžiamosios bylos, kurioje baikeris Laurynas Baltrūnas yra teisiamas už tai, kad apmėtė Ruslaną Kirilkiną kiaušiniais ir taip nutraukė jo koncertą Aukštadvaryje.

„Prašau atidėti bylos nagrinėjimą, kadangi mano gynėjas serga“, – pareiškė kaltinamasis.

Teisėjų kolegija kitos išeities neturėjo – bylos nagrinėjimas dėl teismo užimtumo dabar atidėtas net iki 2016-ųjų metų pradžios.

Nukentėjusysis R.Kirilkinas apeliaciniame procese reikalauja ne tik nedelsiant sodinti L.Baltrūną į kalėjimą, bet ir priteisti iš jo solidžią 14 481 euro (50 000 litų) kompensaciją.

Kaip pavasarį jau skelbė Žmonės.lt, dabar skundžiamu ir todėl dar neįsiteisėjusiu Trakų rajono apylinkės teismo nuosprendžiu L.Baltrūnas buvo pripažintas kaltu pagal du Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnius. Už tai, kad viešoje vietoje tyčiojosi ir vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį, tvarką (pagal BK 284 str. 1 dalį), arba,  paprasčiau tariant, užmėtė koncertuojantį R.Kirilkiną kiaušiniais, baikeris nubaustas laisvės atėmimu keturiems mėnesiams.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Be to, pagal BK 170 str. 2 dalį (viešai niekino žmogų dėl seksualinės orientacijos) L.Baltrūnas baudžiamas laisvės atėmimu šešiems mėnesiams. 

Tiesa, subendrintą pusmečio laisvės atėmimo bausmę Trakų teisėja buvo pasiryžusi atidėti metams, kad baikeriui, jei ateityje gražiai elgsis, už grotų keliauti nereikėtų.

Juolab iš nuteistojo dar buvo priteista 3 000 eurų kompensacija R.Kirilkinui, taip pat jis įpareigotas padengti nukentėjusiojo advokato išlaidas (350 eurų).

Vienas iš L.Baltrūno gynybos pagrindų – esą jis neniekino atlikėjo dėl jo seksualinės orientacijos, mat apie tai net nežinojo. Vis dėlto šis argumentas neįtaigus. Juolab byloje yra užfiksuota frazė, kurią L.Baltrūnas po savosios kiaušinių atakos ištarė užtrenkdamas kultūros namų duris: „Pederastai Aukštadvaryje nekoncertuos!“

Tiek prokuratūra, tiek teisiamasis su savo gynėju kitąmet teisme su kalbininkų pagalba planuoja detaliau išanalizuoti, ką reiškia šis negražus žodis.

Jau anksčiau šią bylą kuruojantis prokuroras yra paprašęs pridėti prie bylos paprasčiausią išrašą iš Tarptautinių žodžių žodyno, kad „pederastas“ yra vyras, santykiaujantis su vyru.

O kol kas L.Baltrūnas po teismo posėdžio paragino žurnalistus domėtis ne tokiais dalykais, o parašyti ką nors gražaus. „Parašykite, kad Lietuvą reikia mylėti darbais!“ – pasiūlė baikeris.

Jis iškart išdidžiai pridūrė: „Nuo nusikaltimo padarymo aš sūnų užstačiau ir jis jau gimė.“

Beje, šeimos pagausėjimas gali tapti svarbia aplinkybe teismui, sprendžiančiam, ar L.Baltrūnas nusipelnė realaus laisvės atėmimo.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai