Teisę studijuojanti Mis Lietuva Rūta Mazurevičiūtė: „Įdomiausia – baudžiamoji“

Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė / Mariaus Žičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-03-01 11:02
„Mis Lietuva 2013“ konkurso nugalėtoja Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė, neseniai sužibėjusi TV projekte „Šok su manimi“, iš jo iškritusi guodėsi tik tuo, kad galės skirti daugiau laiko mokslams. Vytauto Didžiojo universitete teisę studijuojanti mergina vos spėja suktis – baigiamieji metai išties nelengvi, mat ir magistrinį darbą reikia rašyti, ir praktiką atsiskaityti.
Nerijaus Šabanausko nuotr.
Nerijaus Šabanausko nuotr.

Tituluota gražuolė magistrinį darbą rašo iš baudžiamosios teisės, darbo tema, kaip pasakojo Rūta, susijusi su privataus gyvenimo neliečiamumo pažeidimais.

„Praktiką atlieku pas advokatę Aušrą Ručienę – ji ne tik viena žinomiausių Kauno teisininkių, bet ir daugiausiai specializuojasi baudžiamosios teisės srityje. Man ši teisės šaka ne tik įdomi, bet ir aktuali dėl baigiamojo darbo specifikos. Praktika tikrai labai įvairiapusiška: tenka lankytis bylų svarstymuose, rengti dokumentus, dalyvauti derybų ir mediacijos procesuose“, – naujais potyriais dalijosi R.Mazurevičiūtė.

Mergina teigė besidžiaugianti, kad per tiek metų sukauptos teorinės žinios pagaliau pritaikomos realiame gyvenime: „Per visus studijų metus teorinių žinių gauname nemažai, todėl norisi jas pritaikyti praktiškai. Nors praktika dar tik įpusėjo antrą mėnesį, tačiau jai skirtą laiką stengiuosi išnaudoti su kaupu, todėl tvirtai galiu teigti, kad ir per šį laikotarpį įgijau nemažai būsimai karjerai naudingų praktinių įgūdžių, bet ir papildžiau turėtas teorines žinias, patobulinau komunikavimo įgūdžius.“

Nerijaus Šabanausko nuotr.
Nerijaus Šabanausko nuotr.

Nauji išbandymai Rūtos negąsdina, o atvirkščiai – traukia. „Kaip ir dalyvaujant „Šok su manimi“ – man be galo patiko tai, ką dariau: repeticijos, šokiai, nuolatinis tobulėjimas ir rezultato siekimas man suteikdavo stimulo ir laimės, ypač,  kai darbas ir įdėtos pastangos būdavo teigiamai įvertintos. Taip pačiai yra ir su praktika:  tai, ką darau, man be galo patinka, jaučiuosi kaip kempinė, sugerianti į save viską, kas teigiama ir naudinga“, – tikina pašnekovė.

Pasiteiravus, ar po studijų planuoja būti teisininke, R.Mazurevičiūtė teigė, kad neperšokus griovio, nereikėtų sakyti op. „Dėl būsimos teisininkės karjeros spėlioti nenorėčiau. Visada sakau, bus kaip bus, nežinia, ką rytojus gali atnešti“, – šypteli ji.

Nerijaus Šabanausko nuotr.
Nerijaus Šabanausko nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai