Taylor Swift komandos narys Jonas Thanderis: „Donatas Montvydas gali laimėti „Euroviziją“

Donatas Montvydas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-03-10 13:27
Šeštadienį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale paaiškės, ar švedų autorių daina „I‘ve been waiting for this night“ pelnys Donatui Montvydui kelialapį į Stokholmą – miestą, kuriame atlikėjas įrašė šį kūrinį ir nufilmavo vaizdo klipą. Pasaulinio lygio prodiuseris Jonas Thanderis bei klipo režisierė Sacha Jean-Baptiste lietuvį mato nugalėtoju.

Pripažintas prodiuseris ir muzikantas J.Thanderis savo studijoje Stokholme nuolat dirba su A lygio atlikėjais. Kaip tik šioje studijoje jis įgrojo saksofono partiją amerikietės Taylor Swift dainai „Shake it off“, kuri pateko į albumą „1989“, pelniusį „Grammy“ apdovanojimą.

Pastaraisiais metais Jonas prodiusavo, kūrė ir įrašinėjo muziką tokiems atlikėjams kaip Jessie J, Nicki Minaj, Ariana Grande, dirbo su „Disney“ ir UEFA. Likimo suvestas su lietuviu Donatu Montvydu, jam geriau žinomu Donny Montell pseudonimu, švedas iškart jį pamėgo. 

„Tiek man, tiek dainos teksto autorei Beatrice Robertsson tas vaikinas patiko nuo pat pradžių. Toks kuklus, mielas, didele širdimi. Mes labai labai tikimės vėl susitikti su juo Stokholme! Be jokios abejonės – jis gali būti tarptautinė žvaigždė, – teigė J. Thanderis. –Donny Montell yra tame pačiame lygyje kaip ir, tarkime, praėjusių metų „Eurovizijos“ nugalėtojas Månsas Zelmerlöwas.

Puikus atlikėjas, mokantis sukurti patrauklų performansą. Manau, Donny stipriai patobulėjo nuo 2012-ųjų „Eurovizijos“. Šiemet aš seku lietuvių nacionalinę atranką ir esu tikras, kad jis turi didžiausią galimybę užimti aukščiausią vietą gegužę Stokholme. Donny būtų top 5-uke, o gal net ir pirmas.“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Klausiamas, ką daryti, siekiant tarptautinio pripažinimo, J. Thanderis ilgai negalvoja: „Darbas, darbas, darbas. Aistra, aistra, aistra. Susiraskite gerą komandą, patyrusius skirtingų sričių profesionalus: aukšto lygio prodiuserius, dainų autorius, vadybininkus, visus daug ir sunkiai dirbančius. O tada viskas priklausys nuo vienos dainos. Sukurkite dainą, kurią žmonės pamiltų.“

 

Švedo įsitikinimu, Donato Montvydo daina – kaip tik tokia. O komentuojantiems, kad šis kūrinys skamba itin švediškai, jis pateikia savo nuomonę: „Turint omenyje, kad švedai lyderiauja viso pasaulio muzikos topuose, tai tik pliusas, jei ši daina kelia švediškų asociacijų. Man tai – komplimentas. Ir taip, aš manau, kad tai – privalumas. Donny garantuotai sulauktų švedų palaikymo „Eurovizijoje“!“

Atlikėjo sėkme didžiojoje „Eurovizijoje“ įsitikinusi ir jo pasirodymą kurianti choreografė bei režisierė Sacha Jean-Baptiste.

„Aš manau, Donny yra ne tik puikus dalyvis, bet ir potencialus nacionalinės atrankos laimėtojas. Jis yra nepralenkiamas ne tik dainuodamas publikai, bet ir spinduliuodamas savo energiją prieš televizijos kameras. Jis sunkiai dirba, kad kiekvieną kartą maksimaliai įgyvendintų savo idėjas. Jis labai pasišventęs domisi visomis vizualinėmis šou detalėmis. Donatas rūpinasi, kad žiūrovai kaskart pamatytų ką nors nauja. Jis yra puikus visapusiškai – ir kaip atlikėjas, ir kaip šokėjas, sugebantis akrobatinius triukus. Man patinka artistai, kurie patys sau kelia iššūkius. Šio vaikino pasirodymas yra šiuolaikiškas ir aš tikrai jį matau atstovaujantį Lietuvai tarptautiniame konkurse“, – sakė švedė choreografė.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Sacha Jean-Baptiste populiarų lietuvių atlikėją geriau pažino, filmuodama jo „eurovizinės“ dainos „I‘ve been waiting for this night“ vaizdo klipą.

„Donny ir pagrindinė šio klipo mergina – aktorė Marlene viską atliko nepriekaištingai. Niekada nepamiršiu vieno epizodo, kai aš panikuodama skubinau visą savo komandą į gerai žinomą Stokholmo vietą prie vandens, kad nufilmuotume finalinę sceną saulėlydyje (vėliau jį pateikėme kaip saulėtekį). Buvo beprotiška, nes iki visiško saulės nusileidimo tebuvo likusios 2 minutės. Operatoriai skuodė į mašinas susirinkti savo technikos, o aš turėjau tokią idėją: užrašyti dainos pavadinimą ant aktorės rankos. Per nelemtą skubėjimą įvėliau klaidą ir to rašalo niekaip negalėjome nuvalyti. Teko greitai perrašyti ant kitos rankos. Tuomet skubiai filmavome tą sceną ir po 10-ies sekundžių saulė nusileido. Tai buvo svarbiausia klipo vieta ir aš kaskart džiaugiuosi, kai ją matau, nes tai tikrai buvo ypatingos akimirkos“, – šypsosi Sacha.

Šiuo metu ji per atstumą kuria D. Montvydo pasirodymus nacionalinėje atrankoje. Nors įgyvendinti šou tiesiogiai nedalyvaujant techninės komandos darbe nėra lengva, rezultatais švedė patenkinta. 

„Su didžiausiu malonumu kuriu tokius pasirodymus, kuriems didelės įtakos turi filmavimo kameros, apšvietimas. Tai diktuoja sąlygas: privalome dirbti sekundžių tikslumu. Tačiau nematau problemų, nes tikslus šou planavimas ne tik nevaržo artisto, atvirkščiai – suteikia jam visas sąlygas sukurti televizijos žiūrovams dar įdomesnį vaizdą. Bendrame nacionalinės atrankos kontekste Donny pasirodymas atrodo labai gerai. Mes ir toliau laikysimės švarios koncepcijos ir jauno, šiuolaikiško žmogaus įvaizdžio, – pasakojo S.Jean-Baptiste. – Aš ne pirmus metus dirbu su tarptautinės „Eurovizijos“ dalyviais ir žinau, kokios didžiulės patirties įgauna atlikėjas, kartą pasirodęs tokiame konkurse. Tai, jog Donatas jau dalyvavo „Eurovizijoje“ yra tiesiog nuostabu. Matau vien pliusus: šis atlikėjas tiksliai žino, kaip įveikti spaudimą ir deramai pasirodyti. Džiaugiuosi dėl to.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai