„Tarsi kalėdinis stebuklas“: pirmieji Lietuvos medikai paskiepyti vakcina nuo koronaviruso

Pirmąja Kauno klinikų darbuotoja, paskiepyta COVID-19 vakcina, tapo vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Jolanta Litvinienė / Kauno klinikų nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-12-27 12:10
Pirmieji Lietuvos ligoninių darbuotojai sekmadienio rytą buvo paskiepyti vakcina nuo koronaviruso.

Skiepijimas „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta COVID-19 vakcina šiomis dienomis prasideda visoje Europos Sąjungoje. Vilniuje pirmoji vakcina teko Santaros klinikų Infekcinių ligų centro slaugytojai Nijolei Ramonaitei, Kauno klinikose pirmoji paskiepyta buvo slaugytoja Jolanta Litvinienė.

Tuo pat metu vakcinacija prasidėjo ir dar trijose šalies ligoninėse. Tiesioginės transliacijos metu skiepus gavusios slaugytojos sakė, kad jaučiasi puikiai. „Puikiai jaučiuosi, tiesiog įprasta skiepijimo procedūra. Dūris trumpas, visai neskausmingas“, – sakė J.Litvinienė.

„Šventiniu laikotarpiu labai simboliška, tarsi kalėdinis stebuklas, kad turime priemonę valdyti šią masinę visą pasaulį apėmusią pandemiją“, – pridūrė ji. Slaugytoja sakė, kad dirbti gavus skiepą psichologiškai bus lengviau, tačiau ir toliau bus laikomasi griežtų apsaugos priemonių. „Psichologiškai tikrai taip. Bet iš principo mes darysime viską, ką darėme iki šiol – tos pačios apsaugos priemonės. Mes vis nešiosime kaukes, prie paciento eisime su kombinezonais – taip, kaip darėme iki šiol, nes skiepui suveikti reikia laiko“, – teigė ji. Kiek vėliau spaudos konferencijoje N.Ramonaitė sakė, kad vakcina medikams – kalėdinė dovana, leisianti grįžti į ankstesnį gyvenimą.

„Grįšim į savo ankstesnį gyvenimą, galėsime bendrauti su šeimomis, artimaisiais, draugais“, – sakė ji. Anot slaugytojos, skiepas nebuvo skausmingas, o pojūtis panašus kaip po gripo vakcinos. N.Ramonaitė apie tai, kad bus pirmoji pasiskiepijusi Vilniuje, sužinojo prieš kelias dienas. „Iš pradžių toks sąmyšis buvo, bet naujiena buvo džiugi, tikrai labai džiaugiuosi, kad pasiskiepijau, nes tikrai labai laukiau vakcinos“, – kalbėjo Santaros klinikų slaugytoja. Ji taip pat teigė, kad skiepytis ketina ir visi jos pažįstami kolegos.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakciną Europos Sąjungos institucijos patvirtino pirmadienį. Lietuvoje pirmieji skiepijami medikai. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, per pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus. Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius pabrėžė, kad vakcinos žymi labai svarbaus proceso pradžią siekiant pažaboti koronavirusą. „Pasižiūrėjus, atrodo, kad labai paprasta procedūra, tačiau ji pažymi labai svarbaus proceso pradžią, nes be vakcinavimo mes tikrai nesusitvarkysime su šita pandemija“, – teigė jis.

Paskiepijus medikus, vėliau numatoma skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojus ir pacientus bei socialinių įstaigų darbuotojus ir gyventojus, vaistinių darbuotojus, vyresnius nei 65 metų amžiaus žmones, gretutinėmis ligomis sergančius žmones, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalinčius išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdančius darbuotojus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai