Tarptautinių akademijų įkūrėja Agnė Švitinskaitė: „Aš labai mėgstu iššūkius“

Agnė Švitinskaitė/Organizatorių nuotr.
Agnė Švitinskaitė/Organizatorių nuotr.
Partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-11-27 17:08
AA

Pasaulinio pripažinimo sulaukusi ilgalaikio makiažo meistrė, mokytoja, prekių ženklo „Agnes Permanent“ ir tarptautinių akademijų įkūrėja Agnė Švitinskaitė sako, kad šiandien ją labiausiai žeidžia visuomenėje gajus mitas, jog grožio specialistėmis tampa tik tos, kurios nieko naudingesnio nesugeba. Žinomai moteriai norisi paneigti šią vyraujančią nuomonę, nes profesionaliai dirbti su klientais ir gebėti valdyti nuosavą verslą reikia daug žinių, išsilavinimo bei įdirbio.

Vilniaus universitete (VU) įgijote verslo administravimo diplomą, tačiau šiandien esate permanentinio makiažo meistrė ir mokytoja. Kaip įvyko toks jūsų karjeros posūkis?

Grožio industrija mane visada traukė. Dar studijuodama universitete baigiau ir permanentinio makiažo kursus. Baigusi mokslus išvažiavau į Didžiąją Britaniją, ten gilinau Lietuvoje įgytas žinias. Įstojau mokytis, kad įgyčiau reikiamas kvalifikacijas tiek legaliam darbui su klientais, tiek kitų žmonių edukacijai. Tarp Anglijos ir Lietuvos šioje grožio srityje didžiulis skirtumas – Lietuvoje mano srities specialistams nėra jokių apribojimų ir reikalavimų, o ten – reikalavimai labai griežti. Dirbant su klientėmis man labai pravertė visos VU įgytos žinios – pati įkūriau ir pati vysčiau bei auginau savo verslą. Esu įvairių tarptautinių mokymų, konferencijų, grožio simpoziumų pranešėja, tačiau stengiuosi nuolat tobulintis ir pati. Tai sritis, kurioje reikia nuolat sekti tendencijas, žengti koja kojon su mada. Keičiasi ne tik grožio standartai, bet ir nuolat tobulėja pačios technikos.

Rugsėjo pabaigoje Serbijoje vyko viena didžiausių pasaulyje ilgalaikio makiažo konferencijų, kurioje  pristatėte savo autorinę lūpų techniką. Kaip jums sekėsi?

Tai buvo viena didžiausių grožio industrijos konferencijų, kurioje man teko procedūros demonstraciją daryti matant keliems tūkstančiams salėje susirinkusių grožio specialistų. Man tai buvo tikras iššūkis. Jaudulys yra natūrali būsena prieš kiekvieną didelį renginį ar pasirodymą scenoje, bet būtent prieš šį jis man buvo trigubas (juokiasi). Po konferencijos iš dalyvių sulaukiau daug gražių atsiliepimų ir naujų pasiūlymų bei kvietimų į konferencijas Kanadoje, Brazilijoje ir kt. Džiaugiuosi, kad mane vertina kaip specialistę ir kviečia į tokias konferencijas, nes tai puiki galimybė ne tik pasidalinti savo patirtimi, bet ir užmegzti naujus kontaktus, mokytis ir tobulėti. Jeigu man reiktų įvardyti didžiausią savo pasiekimą, tai būtų  lojalus klienčių ratas.

Agnė Švitinskaitė/Organizatorių nuotr.

Esate žinoma ir vertinama specialistė, tačiau pokalbio pradžioje užsiminėte, kad visuomenės požiūris į grožio specialistus gana atsainus. Ką norite tuo pasakyti?

Daugeliui atrodo, jog šią profesiją renkasi tos merginos, kurios nieko daugiau nesugeba. Ir tai mane labai liūdina. Daugelis net neįsivaizduoja, kiek pastangų reikia įdėti norint dirbti su žmonių veidu.  Dirbant grožio industrijoje nesvarbu, ką tu darai – rūgštinius veido valymus ar permanentinį makiažą reikia ne tik patirties, profesinių ir psichologinių žinių, bet ir diplomatijos.

Ypač sunkus ir atsakingas yra mikropigmentacijos meistro darbas. Gal kažkam atrodo, kad nuėjai į penkių dienų kursus, išmokai technikos ir prie tavo namų nusidriegs klienčių eilė. Deja, taip nebūna. Kursus baigia ir dirbti pradeda labai daug merginų, tačiau čia išlieka tik stipriausios ir ryžtingiausios. Žmonės labai skirtingi, todėl reikia ypač tvirto charakterio ir pasitikėjimo savimi. Kitu atveju, dauguma dirba iki pirmo klientės skundo, po pirmo nusiskundimo viską meta. Šioje srityje bet koks skundas kelia didžiulį stresą, kadangi permanentinio makiažo neištrinsi. O klientų būna visokių – vieni nusivylę rezultatu gali prašyti grąžinti pinigus, kiti – grasinti teismais ar antireklama socialiniuose tinkluose. 

Agnės Švitinskaitės organizuojami mokymai/Asmeninio archyvo nuotr.

„Agnės permanent“ – Vokietijos laboratorijoje kurti aukščiausius standartus atitinkantys produktai, sertifikuoti EU ir JAV.  Kaip gimė mintis sukurti savo vardo permanentinio makiažo produktų liniją?

Aš labai mėgstu iššūkius. Be to, man visada svarbiausia kokybė. O produktų kokybė, su kuriais dirba permanentinio makiažo meistras, ypač svarbi, viskas turi būti sertifikuota. Beveik dvejus metus užtruko, kol sukūriau tokius produktus, su kuriais galėčiau pati dirbti ir drąsiai juos rekomenduočiau savo kolegėms ir mokinėms.

Per tuos metus paruošėte daugiau nei penkis šimtus mikropigmentacijos meistrių.  Sakykite, kokias pagrindines vertybes be savo žinių, patirties, ištobulintų technikų stengiatės joms perduoti?

Noriu joms perduoti, kad pirmoje vietoje turėtų būti ne finansinė nauda. Labai svarbu, kad pirmiausia jos jaustų pasitenkinimą tuo, ką daro, realizuotų save ir visada siektų tobulėti. Žinoma, pinigai labai svarbu, bet kai dirbi su meile ir užsidegimu – pinigai ateina savaime. Gal keistai skamba, bet tai tiesa. Manęs labai dažnai žmonės klausia, kodėl daugiau dirbu su mokymais ir auginu sau konkurentes – atlikčiau tiesiog brangias procedūras ir ramiai gyvenčiau. Bet man to reikia! Mokydama kitus aš pati augu ir tobulėju. Noriu ne tik šioje srityje būti geriausia, bet ir dalintis savo žiniomis su kitais. Jaučiu pasitenkinimą matydama, kaip auga mano mokinės, kaip jos iš nedrąsių merginų tampa geromis permanentinio makiažo meistrėmis, laimi čempionatuose, įgauna pasitikėjimo ir atidarinėja savo studijas.

Agnės Švitinskaitės organizuojami mokymai/Asmeninio archyvo nuotr.

Minėjote, jog per dieną gaunate po kelias žinutes iš merginų, kurios norėtų su jumis dirbti. Kaip jas atsirenkate?

Merginos nori dirbti po „Agnės permanent“ vardu, bet mano tikslas nėra kuo daugiau jų suburti, nors finansiškai tai labai apsimokėtų. Mano tikslas – atsirinkti geriausias, suburti tikrų, stiprių profesionalių komandą ir man tikrai pavyko. Nepamirškite, kad permanentinis makiažas, tai ne šiaip makiažas, kurį galima nusiplauti – rezultatas išlieka keletą metų. Todėl meistras tikrai turi būti itin kruopštus ir patyręs. Kita šios grožio srities medalio pusė ta, kad dirbant su permanentiniu makiažu reikia ypač tvirto stuburo ir pasitikėjimo savimi. Klientės, ypač Lietuvoje, labai reiklios. Bet kokia, net ir mažiausia klaidelė gali abiems pusėms kainuoti labai daug streso ir nervų. Todėl atsirenku tik tas merginas, kurios tikrai yra motyvuotos – nori dirbti, nebijo iššūkių ir nuolat siekia tobulėti.

O jums dažnai tenka susidurti su nepatenkintomis klientėmis? 

Iš tiesų, per tuos metus, dirbdama su klientėmis, augindama savo komandą labai daug ko išmokau ir gerokai patobulėjau. Jau atpažįstu moteris, kurios, kad ir ką bedarytum, vis tiek bus nepatenkintos. Todėl natūralu, kad ir man yra tekę atsisakyti kai kurių klienčių. Man svarbus grįžtamasis ryšys, todėl, jei matau spindinčias ir dėkingas klientės akis, jaučiuosi be galo laiminga. Žinoma, įtikti visiems klientams neįmanoma. Meluočiau, jei sakyčiau kitaip. Ne paslaptis, kad yra tokia kategorija žmonių, kuriems, kas ir kaip bedirbtum, vis tiek kažkas nepatiks.

Jūsų klientės žinomos Lietuvoje moterys. Ar lengva joms įtikti?

Jei tik specialistas pajaučia, kad yra kažkoks nesusikalbėjimas, reikia diplomatiškai atsisakyti kliento, nesvarbu, ar tai studentė, ar žinoma dainininkė. Žmonės labai skirtingi, todėl ne visada atitinka vieni kitus. Mane labai žeidžia arogantiški žmonės, kurie galvoja, kad jų žinomumas ar pavardė suteikia jiems teisę į kitus valytis kojas. Man visos klientės yra vienodos – vienodai kokybiškai savo paslaugą suteikiu visoms, nepaisant nei jos piniginės storio, nei socialinio statuso ar pavardės. Yra žmonių, kurie pripratę, kad kiti jiems lankstytųsi, bet su tokiais man ne pakeliui, man svarbiausia – abipusė pagarba. 

Agnės Švitinskaitės permanentinio makiažo darbai/Asmeninio archyvo nuotr.

Turite tvirtą nuomonę. Kas labiausiai jus žeidžia šitame versle?

Melas. Man labai nepatinka, kai žmonės meluoja. Meistrės moka už reklamą nuomonės formuotojoms, nors jos niekada pas jas nesidarė jokios procedūros. Asmeniškai aš niekada nei vienai žinomai moteriai nesu mokėjusi, kad ateitų pas mane ir mane reklamuotų. Jei tai vyksta, tai jos daro savo noru.

Agne, o ką paprastai veikiate laisvalaikiu?

Dauguma mano bičiulių bei artimųjų galvoja, kad aš tikriausiai nemiegu. Tai netiesa, aš miegu ir tikrai tiek, kiek reikia. Man labai svarbu pailsėti, visada būti harmonijoje su savimi. Jei būčiau pervargusi, neišsimiegojusi, mano nuovargį jaustų klientai. O tai jau nebe profesionalu. Todėl stengiuosi gyventi harmoningai – skirti laiko ir sau, ir šeimai.

Mano dukrytei vos dveji, todėl jai manęs niekada nebūna per daug. Kai tik galiu, leidžiu laiką su dukra bei vyru. Stengiuosi darbą derinti su šeimos laiku, pavyzdžiui, į mano darbo keliones vykstame visi drauge: kelias dienas dirbu, o likusias – leidžiu su šeima.  Mes abu su vyru labai mėgstame keliauti. Tiesa, gal kiek kenčia draugai, bet kadangi mano geriausia draugė yra mano sesuo, su kuria kartu dirbamame,  diskomforto nejaučiu. Visada sakau, kad pasieksiu savo tikslą ir tada jau atsipūsiu, bet pasiekus išsikeltą tikslą, išsikeliu naują tikslą. Taip aš ir gyvenu.

Įdomu, o be kokių grožio procedūrų neįsivaizduojate savo dienos?

Pirmiausia, mano nuomone, moters plaukai visada turi būti švarūs, sutvarkyti nagai ir, jei jau išėjo iš namų, privalomas bent jau lengvas makiažas – pudra, tušas, lūpų blizgesys. O jei nėra tam laiko, antakius, lūpas ar akis galima paryškinti mikropigmentacijos pagalba. Juk tam jis ir skirtas, kad sutaupytume laiko ir visada atrodytume gaiviai ir estetiškai.

Agnės Švitinskaitės darbai (7 nuotr.)
+1