Tarptautinės laimės dieną Kaunas kvietė diskutuoti apie visuomenės skaudulius

Laimės dienos tylos diskoteka / T. Biliūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-21 10:11
Kovo 20 d. Jungtinių Tautų Organizacijos iniciatyva pasaulyje minima Laimės diena. Pirmą kartą ši proga Lietuvoje buvo minima pernai „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komandos sumanymu. Praėjusiais metais garsiai nuaidėjusi šventė į Kauną ir Kauno rajoną sugrįžo ir šiemet.

Anot „Kaunas 2022“ vadovės Virginijos Vitkienės, šiųmetės Laimės dienos idėja yra apie rimtus ar netgi skaudžius dalykus diskutuoti šventiškame kontekste ir taip patraukti visuomenės dėmesį į labai aktualias, tačiau dažnai nepelnytai primirštas temas.

„Šiųmetis Laimės dienos šūkis „Duok laimei kelią“ atkreipia dėmesį, kad dažnai kultūrinis miesto gyvenimas, o ir viešosios erdvės prieinamos tik jaunam, sveikam žmogui, tačiau didelei daliai visuomenės sunkiai ar visai nepasiekiamas“, – kalbėjo V. Vitkienė.

Laimės dienos tylos diskoteka / T. Biliūno nuotr.
Laimės dienos tylos diskoteka / T. Biliūno nuotr.

Jos teigimu, „Kaunas 2022“ komanda šiemet pakvietė mieste ir rajone veikiančias organizacijas ar bendruomenes bent vienai dienai plačiau duris atverti visiems, visiems, o ypač pagalvoti apie, tuos, kuriems sunkiau įveikti laiptus, slenksčius, kurie negirdi pasakojimų ar nemato paveikslų.

„Labai džiaugiamės, kad sulaukėme per 100 iniciatyvų, kurios išsiskleidė, minint Tarptautinę laimės dieną kovo 20 d. Kaune ir Kauno rajone“, – tikino „Kaunas 2022“ vadovė.

Seminare pranešėjai iš užsienio ir kaimyninės gatvės

„Kaunas 2022“ programos „Dizainas laimei“ komanda Tarptautinės laimės dienos proga surengė seminarą „Prieinamumo kultūra ir menas prieiti: laimės vertos patirtys“, kuriame pranešimus skaitė ir diskutavo meno terapeutai ir kultūros operatoriai iš Italijos, Lenkijos, Olandijos ar kaimyninės gatvės.

Laimės dienos tylos diskoteka / T. Biliūno nuotr.
Laimės dienos tylos diskoteka / T. Biliūno nuotr.

„Pavyzdžių, kaip kultūrą padaryti prieinamesne ar geriau pasiekiama toli ieškoti nereikia. Pasidalinti savo gerosiomis praktikomis kvietė Kauno menininkų namų direktorė Rūta Stepanovaitė, taip pat kolegos iš Lenkijos, kuriems pavyko suorganizuoti didelį muzikos festivalį pritaikytą žmonėms, turintiems specialių poreikių bei literatūros skaitymo naktis kurtiesiems“, – sakė „Dizainas laimei“ kuratorė Jūratė Tutlytė.

Anot jos, seminaras, vykęs Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje, patraukė ne tik kultūros operatorių ir organizatorių dėmesį, bet ir specialistų bei šeimų, kurios susiduria su Alzheimerio liga ar demencija, nes renginyje svečias iš Italijos Dr. Ivo Cilesi pasakojo apie meno terapijų taikymą pažeidžiamų žmonių ir jų šeimų gydymui.

Laimės dienos tylos diskoteka / T. Biliūno nuotr.
Laimės dienos tylos diskoteka / T. Biliūno nuotr.

„Norime atkreipti dėmesį į fizinius ir vidinius barjerus, su kuriais visi susiduriame kasdienybėje: gatvėje, mokykloje, muziejuje, bet dar labiau norime kalbėti apie tai, kaip įveikti atskirtį, kad prieinamumas taptų kasdienybės norma. Juk kartu mes esame laimingesni“, – sakė J. Tutlytė.

Stotyje – „tylieji“ koncertai

Laimės dieną Kaune ir Kauno rajone vainikavo vakarinis koncertas Kauno geležinkelio stotyje – čia vienu metu grojo trys atlikėjai – Manfredas, Paulius Kilbauskas ir grupė „Flash Voyage“. Susimaišyti skirtingoms melodijoms neleido net 400 ausinių skirtų susirinkusiai publikai. Per jas kiekvienas galėjo klausytis sau labiausiai patinkančio atlikėjo.

„Stotis kovo 20 d. vakarą nušvito sodriai žalia – žaliosios citrinos – laimo spalva. Vaisiaus, kuris yra mūsų šiųmetės šventės simbolis. Geležinkelio stoties erdvėse laukė skirtingos pramogos, čia buvo galima vaišintis laimų limonadu ar tiesiog ilsėtis išsitiesus ant specialiai renginiui patiestos pievos, mėgautis Kauno botanikos sodo augalų žaluma“, – pasakojo Laimės dienos organizatorė Irutė Tumaitė.    

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai