Tarptautinė akcija „16 dienų be smurto“ sieks įveikti abejingumą

Šeima / „Moris Public“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-11-17 16:02
Pasaulinė statistika šokiruoja – smurtą artimoje aplinkoje yra patyrusi kas trečia moteris, nemaža dalis vyrų ir vaikų. Ši problema aktuali tiek skurdžiausioms pasaulio valstybėms, tiek toms, kurios laikomos pažangos pavyzdžiu.

Tačiau nepaisant šių didžiulių problemos mastų, smurtas artimoje aplinkoje ne visada vertinamas adekvačiai: kartais problemą stengiamasi užglaistyti siekiant „išsaugoti šeimą“, kartais tiesiog bijoma kreiptis pagalbos, susiduriama ir su visuomenės abejingumu. Specialistų teigimu, dėl to labiausiai gali būti kalta tyla: vengiant kalbėti apie smurtą artimoje aplinkoje, jis toliau plinta.

Būtent todėl kasmet lapkritį daugelyje pasaulio šalių, taip pat ir Lietuvoje, skelbiama „16 dienų be smurto“ akcija – kampanija, skirta garsiau kalbėti apie smurto artimoje aplinkoje problemą ir ieškoti būdų ją spręsti. Tiek nukentėjusieji nuo smurto, tiek jiems padedantys specialistai raginami dalytis savo patirtimi ir taip padrąsinti tuos, kurie iki šiol su panašiomis problemomis gyveno tyliai taikstydamiesi.

Specialistų teigimu, vengiant kalbėti apie smurtą artimoje aplinkoje, jis toliau plinta.

„16 dienų be smurto“ akcija jau ne vienerius metus vyksta ir Lietuvoje. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, siekiama atkreipti dėmesį į vieną opiausių šių laikų socialinių problemų.

„Smurtas artimoje aplinkoje tiesiogiai arba netiesiogiai paliečia labai didelę visuomenės dalį, tačiau nukentėjusieji su savo problema dažnai jaučiasi vieni. Akcijos metu norime atkreipti dėmesį, kad yra daugybė žmonių, pasiruošusių jiems padėti.

Pavyzdžiui, valstybiniu lygmeniu veikia specializuotos pagalbos centrai, kurių specialistai teikia kompleksinę pagalbą – nuo psichologinių konsultacijų iki praktinių ir teisinių problemų sprendimo“, – sako ministrė.

Susidūrusius su problema ji ragina drąsiau apie ją kalbėti ir taip ne tik padrąsinti kitus panašias situacijas išgyvenančius žmones, bet ir didinti visuomenės nepakantumą smurtui.

Tarptautinė akcija „16 dienų be smurto“ vyksta  lapkričio 25–gruodžio 10 dienomis. Akcija pradedama minint Tarptautinę kovos prieš moterų prievartą dieną ir užbaigiama Žmogaus teisių dieną.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai