Tarp XII Tarptautinio šlagerių festivalio „Palanga 2012“ dalyvių – būrys scenos vilkų

Birutė Petrikytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-07-20 14:25
Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį netoli Palangos, prie Šventosios upės vingio įsikūrusiame „Birutės uoste“, lydimas jūros bangų mūšos, nugriaudės XII Tarptautinis šlagerių festivalis „Palanga 2012”. Rugpjūčio 2-4 dienosmis skambės pašėlę lietuviški ir užsienio šlageriai.

Šiais metais Festivalis inicijuoja abdaros akciją. 25 proc. sumos nuo bilietų bus skirta vaikų gydymui kamieninėmis ląstelėmis.

„Šlagerių festivalis – tai renginys, į kurį visada norisi sugrįžti, o po jo dar metus niūniuoti „įstrigusias“ melodijas“, – juokėsi festivalio sumanytoja ir siela Birutė Petrikytė. Ji tuoj pat uždainavo pernykštį Kęstučio Lušo ir Viktoro Malinausko hitą „Man nereikia vėjo”. Birutė tikino, kad rugpjūčio pradžioje laukiami gražūs orai, tad nuostabiame gamtos kampelyje vyksiantis festivalis bus nuotaikingas ir įspūdingas reginys, kurį vainikuos fejerverkai ir lazerių šou.

Šlagerių festivalis gyvuoja nuo 2001-ųjų. Šiemet jį atidarys pasaulio muzikos mini orkestras iš Portugalijos „OqueStrada“.

Rugpjūčio 3-iąją ir 4-ąją festivalio scenojevyks azartiška muzikinė kova dėl Šlagerių karaliaus ir karalienės, vicekaraliaus ir vicekaralienės, prico ir princesės titulų. Kovas pradės marga daugiatautė kompanija: Kulgarayevas Berdibekas iš Kazachstano, Ana Stepanova ir Viktorija Ivanova iš Ukrainos, Jevgenijus Sluckij iš Baltarusijos, Aleksandras Jalovskich iš Rusijos, Janis Lumžis iš Latvijos, Erikas Krygeris iš Estijos, Salome Dolidzė iš Gruzijos, gausus dainingų šlagerių atlikėjų lietuvių būrys. Dėl karūnų prie mikrofonų susikaus Eva, Liepa, Milda Martinėnaitė, Eglė Jakštytė, Monika Linkytė, Evelina Sašenko, Kęstutis Jablonskis, Romas Bubnelis, Rolandas Petrikis ir Balys Kulikauskas.

Dainininkams akompanuos Vilhelmo Čepinskio vadovaujamas kamerinis orkestras „Camerata Palatina Vilnensis“, Palangos pučiamųjų orkestras, Pauliaus Zdanavičiaus grupė. Diriguos Martynas Staškus. Renginio vedėjai – Vytenis Pauliukaitis, Inga Valinskienė ir Natalija Bunkė.

Festivalio svečius ir dalyvius sveikins ir kartu koncertuos šokių kolektyvas „Todes“, Povilas Meškėla ir Andželika, Igariokas, „Žvaigždžių kvartetas“ bei Deivydo Zvonkaus choras.

Savo nepamirštamus šlagerius festivalyje Palangoje jau yra sudainavę ir karalių karūnas pelnę Stepas Januška, Egidijus Sipavičius, Irena Starošaitė, Žilvinas Žvagulis, Vaida Genytė, Rasa Kaušiūtė, Birutė Petrikytė, Asta Pilypaitė, Rytis Cicinas, Giulija, Vitalija Katunskytė, Simonas Donskovas, Radžis, Merūnas Vitulskis, Birutė Dambrauskaitė, „Capella A”.

15min.lt

Naujausi straipsniai