Tarp tūkstančių bėgikų – ir Mindaugas Kuzminskas

Žmonės.lt fotomontažas / Vytauto Darginio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-04 21:23
Birželio 4 dieną jau 7 kartą Vilniaus gatves užtvindė tarptautinio bėgimo renginio „DNB | NIKE We Run Vilnius“ dalyviai. Iš viso renginyje dalyvavo apie 7 tūkstančiai bėgikų, tarp kurių ne tik mėgėjai, bet ir profesionalūs sportininkai, žinomi Lietuvos veidai. Vienas jų – visiems gerai žinomas krepšininkas Mindaugas Kuzminskas, 5 km distanciją įveikęs per beveik 22 minutes.

„Pirmą kartą bėgau tokiame renginyje. Iš tiesų tai pirmą kartą bėgau tokį didelį atstumą, kai matuojamas laikas. Krepšinio specifika truputį kitokia, dažniau bėgame sprintus nei ilgas distancijas. Bet sakyčiau, kad sekėsi neblogai ir tai bus puikus atspirties taškas kitiems bėgimams. Tik kitą kartą žinosiu, kad norint palenktyniauti ir parodyti geresnį rezultatą, reikia stoti į priekį, ne kažkur per vidurį. Na ir dar jėgas mokėsiu paskirstyti, kad finišas būtų stipresnis nei startas, – įspūdžiais dalijosi M. Kuzminskas. – Pats renginys ir jo idėja labai smagi. Labai gerą nuotaiką palaikė sirgaliai – buvo momentų, kai atrodė, kad jėgų jau pritrūks, bet sirgalių palaikymas suteikė naujų. Galbūt ateityje bėgiko karjeros ir nepadarysiu – tikiuosi, dar laukia ilga krepšininko karjera, tačiau panašu, kad tai buvo ne paskutinis mano bėgimas.“

Vytauto Darginio nuotr.
Vytauto Darginio nuotr.

M. Kuzminskas bėgo kartu su gausiu būriu kitų bėgikų. 5 km distanciją šiais metais bėgo daugiau nei 5 tūkst. žmonių. Greičiausiai iš moterų šią distanciją įveikė lengvaatletė Eglė Balčūnaitė (17,16 min.), Aurelija Tamašauskaitė (17,20 min.), Gintarė Vaiciukevičiūtė (18,39 min.). Tarp vyrų šioje distancijoje greičiausi buvo: Justinas Beržanskis (15,09 min.), Eduardas Rimas Survila (15,40 min.), Modestas Dirsė (15,52 min.).

10 km distancijoje tarp moterų greičiausios buvo Loreta Petkevičienė (39,22 min.), Jovita Poškutė (40:,4 min.), Rita Balčiauskaitė (41,23 min.), o tarp vyrų – Andrej Jegorov (32,59 min.), Andrius Bondorovas (34,43 min.), Lukas Budavičius (34,46 min.).

Vytauto Darginio nuotr.
Vytauto Darginio nuotr.

Ilgiausioje bėgimo distancijoje – 21,098 km – greičiausios buvo Diana Lobačevskė (1 val. 17,12 min.), Vaida Žusinaitė (1 val. 23,11 min.), Elena Makarevich (1 val. 28,47 min.) Iš vyrų finišą greičiausiai kirto Remigijus Kančys (1 val. 08,20 min.), Ihar Tsetserukou (1 val. 08,55 min.), Ignas Brasevičius (1 val. 08,57 min.).

Vytauto Darginio nuotr.
Vytauto Darginio nuotr.

Visų bėgimo dalyvių finiše laukė specialūs atminimo medaliai, greičiausiųjų laukė ir prizai.

Renginio akimirkos – nuotraukų galerijoje, o visų bėgikų rezultatai – www.werunvilnius.lt.

Tarptautiniai „Nike“ bėgimo renginiai vyksta 34-iuose pasaulio miestuose. Pirmą kartą Vilniuje 2012 m. gegužės 26 d. vykęs „Nike Aš bėgu. Vilnius“ renginys sutraukė daugiau nei 2 tūkst. bėgikų, kurie jėgas išbandė 5 ir 10 km trasose. Praėjusiais metais bėgime dalyvavo daugiau nei 7 tūkst. bėgikų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai