„Tarp pilkų debesų“ scenaristas Ben York Jones: „Aš turiu suprasti net pačius tamsiausius ir baisiausius veikėjus“

Ben York Jones
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-14 19:48
Kino teatruose pasirodžiusi Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacija sulaukė didžiulio žiūrovų dėmesio ir diskusijų, kuris – filmas ar knyga, labiau patinka. Filmo scenarijaus autorius Ben York Jones sako kine norėjęs plačiau išplėtoti veikėjus, kuriems romane skirta mažiau vietos.

„Tarp pilkų debesų“ pasakoja jaunos merginos Linos istoriją, kai 1941-aisiais ji, kartu su mama, broliu ir tūkstančiais kitų lietuvių ištremiamos į Sibirą. Sudėtingomis gyvenimo sąlygomis merginai tenka užaugti ir subręsti kaip asmenybei.

„Lina ir jos mama Elena – pagrindinės herojės, tačiau dar du veikėjai, kuriuos aš norėjau labiau išplėtoti, buvo Kreckis ir Komarovas“. – sako „Tarp pilkų debesų“ scenarijaus autorius Ben York Jones.

Video interviu su Ben York Jones: 

Kreckis (akt. Martin Wallström) – jaunas ir entuziastingas NKVD pareigūnas, siekiantis pripažinimo, tačiau po truputį suprantantis, kad valdžios nurodymai yra grįsti melu, o tremiami žmonės, dauguma moterys ir vaikai, – nėra nusikaltėliai. Sovietų generolas Komarovas (akt. Peter Franzén) – iš pirmo žvilgsnio impulsyvus monstras, žudantis be jokio išankstinio plano. „Iš tiesų Komarovas nieko nedaro neapgalvojęs. Filme yra scena, kurioje jis nužudo kūdikio netekusią moterį. Jei mes įlįstume į jo galvą, Komarovas tikriausiai mąsto šitaip: „ši moteris man kels tik problemas, man reikia atsikratyti jos kuo greičiau“, – aiškina scenaristas.

Ben York Jones sako: „Aš turiu suprasti net pačius tamsiausius ir baisiausius veikėjus. Visi mes turime surasti būdą suprasti veikėjo pasirinkimus. Net jei jiems visai nepritariame“.

Scenaristui antrino ir filme Komarovą suvaidinęs suomių aktorius Peter Franzén: „Yra veikėjų, kurių nė už ką nevaidinčiau ir Komarovas tikrai arti mano nusibrėžtos ribos. Tačiau taip pat manau, kad svarbu juos įkūnyti, nes tokie žmonės egzistavo ir vis dar egzistuoja, o istorijos klaidos kartojasi net šią minutę“.

Ben York Jones yra Sandanso kino instituto alumnas. Trys pagal jo kino scenarijus sukurti filmai „Like Crazy“ , „Breathe In“ ir „Newness“, režisuoti amerikiečių režisieriaus Drake Doremus, pateko į oficialią Sandanso kino festivalio programą. 2011-aisiais „Like Crazy“ Sandanse pelnė Didįjį žiuri prizą. Šiuo metu Ben York Jones kuria „Netflix“ serialą „Everything Sucks!“

Kinuose spalio 12 d. pasirodęs „Tarp pilkų debesų“ jau sulaukė daugiau nei 100 tūkst. žiūrovų. Filme vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Bel Powley („Paauglės dienoraštis“, „Wildling“, „White Boy Rick“), Lisa Loven Kongsli („Force Majeure“, „Nuostabioji moteris“), Sophie Cookson („Kingsman“), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peter Franzén, geriausiu JAV serialu „Auksiniuose gaubliuose“ pripažinto „Mr.Robot“ aktorius Martin Wallström, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

Filmą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos.

Temos:
Aktualu

Naujausi straipsniai