Tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų – paralimpinis čempionas Justas Pažarauskas

Prezidentūroje buvo apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-28 17:21
Pirmadienį Gitanas Nausėda Prezidentūroje apdovanojo geriausiai Konstitucijos egzaminą išlaikiusius žmones. Vienas jų – Lietuvos vyrų golbolo rinktinės narys, 2016 m. paralimpinių žaidynių Rio de Žaneire čempionas Justas Pažarauskas.

„Ypač džiugu čia matyti žmones, sėkmingai pasirodžiusius Konstitucijos egzamine. Įrodę, kad puikiai išmanote šalies pagrindinį įstatymą, Jūs tapote pavyzdžiu visiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Mes dažnai girdime žodžius, kad mokytis reikia visą gyvenimą. Ši tiesa ypač tinka kalbant apie šalies Konstituciją“, – apdovanojimų ceremonijoje sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, daugiau nei 30 tūkst. dalyvių subūręs Konstitucijos egzaminas įtaigiai parodo, kad Konstitucija iš tiesų priklauso visiems Lietuvos piliečiams, nepriklausomai nuo jų kilmės, amžiaus ar išsilavinimo.

Prezidentūroje buvo apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Prezidentūroje buvo apdovanoti Konstitucijos egzamino nugalėtojai/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Šalies vadovas pridūrė, kad dalyvavimas egzamine ir parodytos žinios yra patriotiškumo, pilietinės brandos ir pagarbos savo valstybei ženklas. „Būtent Konstitucija yra mūsų valstybės bendro gyvenimo pamatas, atsispindintis daugelyje viešumoje karštai svarstomų įvykių. Ji skelbia pagrindines mūsų vertybes, įtvirtina demokratinį šalies valdymo modelį, apibrėžia valdžios institucijų tarpusavio santykį“, – sveikindamas ceremonijos dalyvius teigė valstybės vadovas.

Šių metų egzamino šūkis buvo „Baltijos keliu – į nepriklausomą Lietuvos valstybę“. Minint Baltijos kelio trisdešimtmetį egzamino užduotyse daugiau dėmesio buvo skirta svarbiausiam demokratijos simboliui – nepriklausomiems rinkimams.

Dalyviams, geriausiai pasirodžiusiems Konstitucijos egzamine, Prezidentas padovanojo knygą apie šio dokumento istoriją ir palinkėjo, kad Konstitucijos žodžiai visada išliktų kelrodžiu gyvenime.

Naujausi straipsniai