Tarp karališkųjų vestuvių svečių – vakar Vilniuje koncertavęs Jamesas Bluntas

Jamesas Bluntas su žmona / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-19 11:59
Šeštadienį viso pasaulio dėmesį prikaustė metų vestuvės – Jungtinės Karalystės princas Harry (33) veda savo išrinktąją Meghan Markle (36). Po vestuvių pora pasauliui bus žinoma kaip Jų Didenybės Sasekso hercogai.

Karališkųjų vestuvių eiga Lietuvos laiku

  • 11:00 1 200 pakviestų tautos atstovų renkasi į Vindzoro rūmų teritoriją.
  • 11:30–13:00 600 svečių, dalyvausiančių ceremonijoje, karietomis atkeliauja į Šv. Jurgio koplyčią rūmuose.
  • 13:20 Į Šv. Jurgio koplyčią atvyksta karališkosios šeimos nariai. Tuo tarpu nuotaka su mama Doria Ragland išvažiuoja iš „Cliveden House“ viešbučio, kur praleido pastarąją naktį
  • 13:45 Princas Harry kartu su vyriausiuoju pabroliu princu Williamu atvažiuoja į Šv. Jurgio koplyčią.
  • 13:55 Pasirodo paskutinė vestuvių viešnia – Karalienė Elizabeth II. Tuo tarpu M.Markle pasirodo prie bažnyčios. Ten ją pasitinka princas Charlesas.
  • 14:00 Vindzoro dekanas, vyskupas Davidas Conneris pradeda santuokos ceremoniją Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby vadovaujant, jaunavedžiai apsikeičia santuokos įžadais
  • 15:00 Ką tik susituokę princas Harry ir Meghan palieka koplyčią. Jie karieta keliauja per Vindzorą. Tuo tarpu visi 600 ceremonijos svečių keliauja į Šv. Jurgio salę Vindzoro rūmuose, kur laukia Jos Didenybės Elizabeth II organizuojamas priėmimas.
  • 21:00 Prasideda naktinės linksmybės – jaunavedžiai atvyksta į princo Charleso dovanojamą privačią vestuvių puotą Frogmoro rezidencijoje. Į šią iškilmių dalį pakviesti tik patys artimiausi jaunavedžių bičiuliai. Jų – maždaug 200.

TIESIOGINĖ VESTUVIŲ TRANSLIACIJA.

Nors pati ceremonija įvyks 14 val. Lietuvos laiku, svečiai pradėjo rinktis likus dar trims valandoms iki šventės. Maždaug 600 išrinktųjų, dalyvausiančių pačioje jungtuvių ceremonijoje, rinktis pradėjo pusę dvylikos. Paskutinė iš svečių į Šv. Jurgio koplyčią atvyks Karalienė Elizabeth II.

Tarp svečių – Beckhamų šeimyna, Holivudo aktorius Idris Elba, Oprah Winfrey, Jamesas Bluntas ir kitos garsenybės. Vyrai puošėsi juodais klasikiniais kostiumais, o damos rinkosi pačias gražiausias sukneles, tačiau pats svarbiausias jų aprangos akcentas – galvos papuošalai, angliškai vadinami fascinator.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Kensingtono rūmai jau anksčiau pranešė, kad jaunavedžiai griauna tradicijas vestuves švęsti su pasaulio lyderiais – iškilmėse nepamatysite Donaldo Trumpo šeimos lygiai taip pat, kaip neišvysite ir Baracko Obamos su žmona Michelle. Į karališkąsias vestuves nuspręsta nekviesti politinių lyderių, todėl tuoktuvėse nedalyvauja ir Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May.

Iš viso į puotą buvo pakviesta 2 640 žmonių. Beveik pusė jų (1 200) yra eiliniai britai, uoliai dirbantys bendruomenės naudai. Karališkoji pora taip pat pakvietė 200 žmonių iš įvairių labdaros organizacijų, 100 mokinių iš dviejų Vindzoro mokyklų, 610 žmonių iš Vindzoro pilies iš Šv. Jurgio koplyčios bendruomenių, 530 kilmingųjų.

NUOLAT PILDOMA.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai