Tarp eismo juostų pasimetusiam garsiam „Lexus“ vairuotojui Petrui Geniušui – teismo pamoka

Gatvė, kurios P.Geniušas nepasidalijo su kita vairuotoja: pavasarį kelininkams atnaujinus važiuojamosios dalies ženklinimą, tapo aišku, kad netinkamai interpretuoja situaciją. / 15min.lt nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2012-05-04 08:58
Pasaulinę šlovę pelniusiam pianistui Petrui Geniušui, neapdairiai atsitrenkusiam į kitą automobilį, o po to piktavališkai pasišalinusiam iš įvykio vietos, paskelbtas griežtas teismo nutarimas.

Ankstų penktadienio rytą Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas paskelbė, kad pripažįsta vilnietį Petrą Geniušą kaltu dėl avarijos ir pabėgimo iš įvykio vietos.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Lilija Tarčevskaja pažeidėjui skyrė griežtą nuobaudą: nurodė sumokėti 3 500 litų baudą ir uždraudė 3 metus vairuoti transporto priemones.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Nei muzikas, nei jo advokatė penktadienį į posėdį išklausyti nutarimo neatvyko. Verdiktas dar neįsiteisėjęs, P.Geniušas su gynėja turi teisę per 20 dienų pateikti apeliacinį skundą.

Bylos duomenimis, sausio 9-osios vakarą, apie 19 val., sostinės Arsenalo gatve juodos spalvos prabangiu „Lexus ES 350“ automobiliu važiavęs menininkas kelio vingyje kliudė moters vairuojamą „Toyota RAV4“, tačiau neišlipo iš mašinos ir netrukus tiesiog nuvažiavo savais keliais. Garsus pianistas teisme pasirinko taktiką teigti, kad nejuto, jog įvyko avarija. Visureigį jis teigė atsimenantis tik dėl įžūlaus vairavimo – esą moteris agresyviai užkirto jam kelią ir jis vos spėjo sustabdyti.

Pavasarį kelininkams Arsenalo gatvėje atnaujinus važiuojamosios dalies ženklinimą, tapo aišku, kad P.Geniušo iškelta versija neatitinka tikrovės. Akivaizdu, kad kelio vingyje P.Geniušas turėjo daryti nedidelį posūkį, o nuvažiavęs tiesiai jis atsidūrė gretimoje eismo juostoje. Tuo tarpu „Toyota RAV4“ vairuotoja gatve vairavo tinkamai, nes pagal ankstesnį ženklinimą ir kelio ženklą žinojo, kaip čia organizuojamas eismas: papildoma juosta atsiranda kairėje, sukantiems į T.Vrublevskio gatvę, o ne dešinėje, važiuojantiems tiesiai Žygimantų gatvės link arba sukantiems dešinėn ant Karaliaus Mindaugo tilto.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

 

15min.lt

Naujausi straipsniai