Tarp „Brain Gym“ gimtadienio svečių – ir Samo dukra Elena

Kristina Akramaitė-Urbonavičienė su dukra Elena, jos drauge Faustina ir „Brain Gym“ direktore Domantė Padleckaitė.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-09 18:21
Vilniaus universiteto Planetariume su žvaigždėmis ir tarp žvaigždžių trečiąjį gimtadienį šventė intelekto lavinimo centras „Brain Gym“.

Tarp kviestinių svečių savo žiniomis apie žvaigždes suspindėjo televizijos projektų prodiuserio, grupės BIX lyderio Sauliaus Urbonavičiaus – Samo 9 metų dukra Elena. Viktorinoje mergaitė mikliai kėlė rankas ir stebino savo žiniomis apie žvaigždes ir žvaigždynus.

Planetariumo kupolo formos Žvaigždžių salėje Elena kartu su kitais „Brain Gym“ gimtadienio svečiais stebėjo žvaigždėmis nusėtą dangų ir jame vykstančius reiškinius, gilino astronomijos ir gamtos mokslų žinias apie Saulę, Mėnulį, kitas planetas ir dangaus kūnus.

Vakaro akimirka / Organizatorių nuotr.
Vakaro akimirka / Organizatorių nuotr.

„Labai patiko žiūrėti į kosmosą. Man buvo naujiena, kad žvaigždės miršta“, - po unikalios ir vaizdingos paskaitos įspūdžiais dalinosi Samo dukra.

Eleną į gimtadienio šventę palydėjo mama Kristina Akramaitė – Urbonavičienė. Samo žmonai, kaip psichologei, Žvaigždžių salėje matytas kosmoso vaizdas priminė aktyvaus neuronų tinklo vaizdą, kokį galima išvysti šiuolaikinių technologijų pagalba.

„Pasikartojau žinias, kaip galima surasti Mažuosius Grįžulo ratus. Nors visi ir žinome, kad kosmose vyksta tyrimai, bet vis tiek daro įspūdį konkretūs aparatai, nusileidžiantys į kitas planetas“, - sakė Kristina.

Samo žmona pastebėjo, kad „Brain Gym“ savininkai – šilti ir draugiški žmonės, kurie kuria Lietuvoje labai prasmingą verslą, investuoja į vaikų intelekto vystymą ir gebėjimų ugdymo programas.

Ieškojo būdų padėti savo vaikams

Amerikiečių mokslininkų sukurtą programą „BrainRx“ Lietuvai dovanojęs verslininkas Andrejus Klassen su žmona Ingrida augina 4 vaikus. Jis ieškojo galimybių, kaip efektyviau lavinti savo vaikų protinius gebėjimus.

Tačiau arčiausiai Lietuvos ši analogų neturinti programa buvo prieinama tik Londone. Keliskart per savaitę skraidyti su vaikais į užsiėmimus Londone buvo misija neįmanoma. Taip kilo idėja verslininkui šią programą atvežti į Lietuvą pačiam.

Šiandien Lietuvoje veikia 3 intelekto lavinimo centrai: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tačiau „Brain Gym“ plečiasi ne tik mūsų šalyje, bet žengia ir į kaimyninę Lenkiją: atidarė pirmą centrą Varšuvoje. Artimiausiu metu planuoja įsteigti bent 10 centrų.

Vakaro akimirka / Organizatorių nuotr.
Vakaro akimirka / Organizatorių nuotr.

Padeda įveikti mokymosi sunkumus

Didžiausias „Brain gym“ išskirtinumas – amerikiečių mokslininko Keno Gibsono vardu pavadintas unikalus testas, kuris atliekamas kiekvienam vaikui ar suaugusiam, norinčiam „treniruoti“ smegenis.

Mokslininkas pats vaikystėje susidūrė su skaitymo sunkumais, tad ryžosi ieškoti problemų sprendimo būdų, kurie pagelbėtų visiems. Jis sukūrė unikalią metodiką „BrainRX“, kuri stiprina visas 7 pagrindines kognityvines sritis, atsakingas už smegenų veiklą.

„Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikui vieni dalykai mokykloje sekasi puikiai, o kiti – sunkiai? Kodėl vieni matematikos uždavinius „gliaudo“ lengvai lyg riešutėlius, o kitiems reikia daug sykių aiškinti? Jei jūsų vaikui kažkas nesiseka, tai jokiu būdu nereiškia, kad jis negabus. Kiekvienam galima padėti, tik reikia žinoti problemos priežastį. Tuomet galime koncentruotai ją pašalinti. „Brain gym“ padeda įveikti beveik visus mokymosi sunkumus“, - sako intelekto lavinimo centro „Brain Gym“ direktorė Domantė Padleckaitė.

Centro vadovė vaikus palygino su žvaigždėmis: „Kiekviena žvaigždė graži, unikali, išskirtinė, kaip ir mūsų vaikai“. 

Naujausi straipsniai