Tapytojui Vilmantui Marcinkevičiui ir menotyrininkei Julijai Dailidėnaitei įteikta LMKA premija

Tapytojui Vilmantui Marcinkevičiui ir menotyrininkei Julijai Dailidėnaitei įteikta LMKA premija / P. Peleckio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-26 21:00
Kovo 26-ąją Lietuvos dailininkų sąjungos būstinės parodų salėje vyko iškilmingas Lietuvos meno kūrėjų asociacijos (LMKA) premijos įteikimo vakaras. 2018 metų premija paskirta tapytojui Vilmantui Marcinkevičiui ir menotyrininkei Julijai Dailidėnaitei už kūrybiškumą inicijuojant ir organizuojant projektą „Jaunojo tapytojo prizas“.

Premiją laimėtojams įteikė LMKA prezidentas Kornelijus Platelis. Šventėje džiugią atmosferą kūrė violončelininkė Elena Daunytė. Elena yra ansamblio „Regnum Musicale“ narė, kurį sudaro keturios talentingos seserys muzikantės Daunytės. Ansamblį įkūrė merginų mama – smuikininkė Raimonda Daunienė. Merginos yra įgijusios muzikinį išsilavinimą prestižinėse užsienio mokyklose, laimėjusios ne vieną tarptautinį konkursą.

Jaunojoi tapytojo prizas

Jau dešimtmetį (nuo 2009 metų) menotyrininkė Julija Dailidėnaitė ir tapytojas Vilmantas Marcinkevičius organizuoja Baltijos šalims vieną reikšmingiausių meno renginių – „Jaunojo tapytojo prizą“. Jų projektas ypatingas tuo, jog yra pirmoji tokio pobūdžio platforma, skirta jaunajai profesionalių tapytojų kartai.

Šis projektas dailės lauko nariams ir plačiajai visuomenei yra tapęs šiuolaikinio meno naujausių tendencijų indikatoriumi, kuris užčiuopia jaunosios kartos kūrybinį pulsą ir net prognozuoja, kur link suks menas ateityje. Čia plėtojami Baltijos šalių kultūriniai tarpusavio ryšiai, gimsta kolaboravimo, bendradarbiavimo iniciatyvos. Jaunųjų menininkų kūrybą vertina kompetentingos komisijos. Įvairios įmonės steigia ir teikia papildomas premijas, savo favoritą išrenka ir publika, balsuodama internete.

Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti perspektyviausius ir ryškiausius jaunosios kartos tapytojus, sudaryti galimybę visuomenei susipažinti su jaunųjų menininkų kūryba, o tikslinei auditorijai Lietuvoje ir užsienyje – meno kolekcininkams, meno vadybininkams ir kuratoriams – atrasti naujus talentus Baltijos šalyse.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai