Tanzanija sveikina Abdulrazaką Gurnah: Nobelio premija – šalies ir visos Afrikos pergalė

Abdulrazakas Gurnah / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-10-07 19:18
Tanzanijos vyriausybė pasveikino šių metų Nobelio literatūros premiją gavusį Zanzibare gimusį prozininką Abdulrazaką Gurnah, pavadindama šį laimėjimą šalies ir viso Afrikos žemyno „pergale“.

Zanzibaro saloje užaugęs ir 7-o dešimtmečio pabaigoje į Angliją kaip pabėgėlis atvykęs A.Gurnah yra jau penktas šia premija apdovanotas afrikietis.

„Jūs tikrai pateisinote savo profesiją, jūsų pergalė yra Tanzanijos ir Afrikos pergalė“, – vyriausybės atstovas paskelbė tviteryje.

Zanzibare 1948 metais gimęs ir Anglijoje gyvenantis A.Gurnah yra Kento universiteto profesorius. Jis yra parašęs 10 romanų, tarp jų „Rojų“ (Paradise), 1994 metais pretendavusį į prestižinę „Booker“ grožinės literatūros premiją.

2021 metų Nobelio literatūros premija skirta prozininkui Abdulrazakui Gurnah / „Scanpix“ nuotr.
2021 metų Nobelio literatūros premija skirta prozininkui Abdulrazakui Gurnah / „Scanpix“ nuotr.

Švedijos akademijos pranešime sakoma, kad A.Gurnah apdovanotas „už jo bekompromisį ir atjaučiantį skverbimąsi į kolonializmo padarinius ir pabėgėlio likimą prarajoje tarp kultūrų ir žemynų“.

„Jo romanai atsitraukia nuo stereotipinių aprašymų ir atveria mums akis į Rytų Afrikos kultūrinę įvairovę, nepažįstamą daugeliui kitų pasaulio šalių“, – pridūrė Nobelio fondas.

A.Gurnah Nobelio premijų interneto svetainei sakė, kad jį pribloškė skambutis iš Švedijos akademijos.

„Pagalvojau, kad tai pokštas, – teigė jis. – Tokie dalykai paprastai pasklinda prieš kelias savaites,.. todėl apie tai net nepagalvojau.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama