Tamsiaplaukė Ana de Armas virsta blondine: naujoje kino juostoje įkūnys Marilyn Monroe

Ana de Armas/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-09 20:33
Havanoje gimusi aktorė Ana de Armas (31) per dešimt karjeros metų įsitvirtino beveik fatališkos tamsiaplaukės įvaizdžiu, o dabar ryžosi vaidinti garsiausią visų laikų blondinę Marilyn Monroe.

Įvairaus tamsumo plaukais puikuojasi jos Paloma naujausiame filme apie Džeimsą Bondą „Nėra laiko mirti“ – pirmąkart legendinio agento mergina kilusi iš Kubos, Marta detektyve „Ištraukti peiliai“ (už vaidmenį Ana buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“), gražuolė holograma Džoi juostoje „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“... Bet Monroe vaidmuo gero režisieriaus Andrew Dominiko filme žada dar daugiau, intriguoja ir pirmosios nuotraukos iš filmavimo aikštelės – kubiečių kilmės aktorė nepaprastai panaši į popkultūros dievaitę. „Blonde“ („Blondinė“) – toks darbinis juostos pavadinimas – pradėta filmuoti praėjusią vasarą, o stilistų ir vizažistų darbas tiesiog užburia.

Dominikas, tokių filmų kaip „Džesio Džeimso nužudymas, kurį įvykdė bailys Robertas Fordas“ ir „Kazino apiplėšimas“ autorius, penkerius metus norėjo ekranizuoti Joyce Carol Oates romaną apie Monroe, pats parašė scenarijų. Ir išsyk svarstė netradicines kandidatūras – Jessicą Chastain ir Naomi Watts, o galiausiai pasirinko Aną. Ambicingą projektą įgyvendina „Netflix“ ir Brado Pitto prodiuserių bendrovė, taigi, Ana de Armas, atrodo, vėl ištraukė laimingą bilietą.

Ana de Armas / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
Ana de Armas / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Be to, kalbama, kad bus kuriamas „Ištrauktų peilių“ tęsinys. Bondo merginos vaidmuo paprastai irgi netrukdo karjerai (sutapimas – abiejuose filmuose Anos partneris yra Danielis Craigas, nors kalbama, kad po „Ištrauktų peilių“ jis pats pasiūlė de Armas kandidatūrą filmo apie agentą 007 režisieriui Cary Fukunagai). Per gana trumpą laiką aktorė padarė gal ir ne svaigią, bet puikią karjerą. Ir netgi dukart: pirmą sykį – Ispanijoje, o pastaruoju metu ir Holivude.

Pirmuoju laimingu bilietu galima pavadinti gimimo aplinkybes: Anos seneliai buvo ispanai, taigi, ji galėjo gauti ir šios šalies pilietybę. Ji prisipažįsta, kad tai buvo vienintelis būdas išvykti iš salos. Dar Havanos teatro mokykloje besimokančią studentę atrinko filmuotis Ispanijos ir Kubos juostoje „Prancūzijos rožė“, o devyniolikos, teturėdama Ispanijos pilietės pasą ir 200 JAV dolerių piniginėje, ji atsidūrė Madride.

Ana de Armas/Vida Press nuotr.
Ana de Armas/Vida Press nuotr.

Vaidino serialuose: šešis sezonus – trileryje „El Internado“ („Internatas“), du – istoriniame „Hispania, la leyenda“ („Ispanija, legenda“), taip pat televizijos filmuose, reklamose, pozavo žurnalų viršeliams, spėjo pabūti ištekėjusi – tiesa, santuoka su ispanu kolega Marcu Clotetu subyrėjo vos po dvejų metų. Karolinos iš „El Internado“ ir vergės Nerėjos iš „Hispania, la leyenda“ mirtį apraudojo kone visa šalis. O ne itin meniškas, bet populiarus filmas „Mentiras y gordas“ (už Ispanijos ribų gavęs komerciškesnį pavadinimą „Seksas, vakarėliai ir melas“) tapo pelningiausia 2009 metų Ispanijos juosta.

Ana de Armas/Vida Press nuotr.
Ana de Armas/Vida Press nuotr.

Vis dėlto ambicinga mergina norėjo daugiau. Juk net iš Kubos išvažiavo, kaip dabar tikina, ne ieškodama geresnio gyvenimo, o trokšdama tobulėti kaip aktorė, filmuotis įdomiose juostose. Tokios dažniausiai sukamos žinomu adresu šalia Los Andželo.

Taigi, prieš septynerius metus Ana de Armas išsiskyrė su Clotetu ir dar kartą pradėjo iš naujo – kitoje Atlanto pusėje. Nusifilmavo prastokame psichologiniame trileryje „Knock Knock“ („Tuk tuk“) – užtat su Keanu Reevesu ir dar parodė krūtinę, kriminalinėje dramoje „Pažeidžiamas“ (beviltiškoje, bet ir vėl su Reevesu), biografinėje juostoje „Akmeninės rankos“ apie legendinį bokso profesionalą Roberto Duráną – dirbo su Robertu De Niro ir sako, kad tai buvęs gražiausias, įdomiausias ir įspūdingiausias filmas.

Ana de Armas komedijoje „Karo šunys“ / Kadras iš filmo
Ana de Armas komedijoje „Karo šunys“ / Kadras iš filmo

Aktorė tvirtina, kad Holivude tenka viską pradėti iš naujo ir pamiršti, kas buvo daryta anksčiau. Ji beveik visai nekalbėjo angliškai ir po karjeros Ispanijoje vėl buvo niekas. Juk net amerikietėms ne visada paprasta gauti darbo. Savo atradėju de Armas vadina „Akmeninių rankų“ režisierių Jonathaną Jakubowiczių – šis jai pasiūlė pirmą išties įdomų vaidmenį. Bet tikrasis proveržis buvo minėta Džoi iš „Bėgančio skustuvo ašmenimis 2049“. Sutapo daug kas – Ana mėgsta pirmąjį filmą ir laiko garbe, kad buvo pakviesta vaidinti tęsinyje, o režisierius Denis Villeneuve’as puikiai supranta profesijos sunkumus ir garsėja kaip mokantis dirbti su aktoriais.

Penkis filmavimo Budapešte mėnesius Ana intensyviai sportavo – ir taip daili figūra tapo beveik tobula: 168 centimetrų ūgio aktorė sveria 55 kilogramus. Darbas su pirmo ryškumo žvaigždėmis, didžiulio užmojo Holivudo projektas, pačios aktorės talentas, grožis (2016-aisiais vyrų žurnalas „GQ“ įtraukė Aną į gražiausių pasaulio moterų sąrašą) – ir dabar į atrankas ateina ne šiaip niekam nežinoma Ana, o aktorė Ana de Armas. Beje, baigus kurti „Blonde“, žaviosios kubietės laukia bendras darbas su Benu Afflecku: trileris „Deep Water“, kuriame jie abu vaidins, – legendinio „91/2 savaitės“, „Fatališko potraukio“, „Nepadoraus pasiūlymo“ ir „Lolitos“ režisieriaus Adriano Lyne’o grįžimas į filmavimo aikštelę po 18 metų pertraukos.

Taigi, rudenį (juostos premjera numatoma lapkritį) visi vėl kalbės apie Aną de Armas.

Žurnalo „Žmonės“ prenumeratą rasite paspaudę ČIA.

Naujausi straipsniai