Taline filmuotas Ch.Nolano „Tenet“ Estijoje tapo geriausiai startavusia visų laikų juosta

Kadras iš filmo „Tenet“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-02 13:09
Lietuvos kino teatruose startavusi viena laukiamiausių šių metų juostų, genialiojo režisieriaus Christopherio Nolano fantastinis filmas „Tenet“, per pirmąjį rodymo savaitgalį jau pagerino ne vieną rekordą visame pasaulyje.

Daugiau nei 200 mln. JAV dolerių kainavusi juosta per pirmąjį savaitgalį jau uždirbo beveik 50 mln. eurų, nors premjera JAV įvyks tik šį savaitgalį.

Kaimyninėje Estijoje, kur vyko didelė dalis filmavimų, juosta tapo geriausiai startavusiu visų laikų filmu ir vien per savaitgalį surinko 377 tūkst. Eurų. Šedevru vadinamą istoriją kino ekranuose pamatė 53 tūkst. žiūrovų.

„Iš Talino parsivežėme tik pačius šilčiausius prisiminimus. Neįtikėtina visa tai pasakoti, kai tiek metų viskas buvo itin griežtai slepiama. Išvis neįtikėtina, kad juosta jau kino teatruose, startavo su tokiais rekordais ir sulaukė tiek gerų įvertinimų“, – sakė Ch.Nolanas.

Kadras iš filmo „Tenet“
Kadras iš filmo „Tenet“

„Tenet“ seansų režisieriaus talento gerbėjai laukė ne šiaip sau. Tai – pirmasis po karantino kino teatruose startuojantis tokio masto filmas, neretai vadinamas ir laukiamiausia 2020-ųjų premjera, kuri turi atgaivinti visą kino pramonę.

Į kino teatrus jau atkeliavęs filmas pasakoja, kaip pagrindinis herojus, kurį vaidina žymiojo aktoriaus Denzelio Washingtono sūnus Johnas Davidas Washingtonas, gauna užduotį: užkirsti kelią trečiam pasauliniam karui. Daug detalių jam neatskleidžiama. Viskas, ką jam užtenka žinoti, yra vienintelis žodis „Tenet“, kuris turėtų padėti atsirinkti, kas yra jo sąjungininkai, o kas – priešai. Agentas leidžiasi į protu nesuvokiamą ir kvapą gniaužiančią kelionę po tamsų ir bauginantį tarptautinių šnipų pasaulį. Į misiją, kurioje laiką reikės suvokti kitaip.

Naujausi straipsniai