Talentinga menininkė siekia pakeisti visuomenės požiūrį į vestuvių dekoravimą

Užkulisių kadrai/ fotosesija „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“ / Ana Mart projektai/ Kristina Chéri Photography nuotr.
Laura Kešytė
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

„Kiekvienos vestuvės turi turėti savo viziją, temą, istoriją, emociją, kuri būtų artima jaunavedžiams. Svarbu nebijoti būti kitokiems bei pasitikėti dekoratoriais, suteikti jiems laisvę įgyvendinti nestandartinius sprendimus“, – teigia vestuvių dekoratorė Ana Prokopovič.

Šios minties vedama vestuvių dekoratorė Ana jau keletą metų organizuoja ir įgyvendina idėjines vestuvių fotosesijas. Praėjusių metų pabaigoje ji realizavo bene didžiausią savo istorijoje meninį projektą pavadinimu „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“.

Fotosesija „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“ / Ana Mart projektai (46 nuotr.)
+40

Apie dekoravimo meno subtilybes – pokalbis su prekinių ženklų „Ana Mart projektai“ ir „Nupirk jai gėlių“ įkūrėja Ana Prokopovič.

Užkulisių kadrai/ fotosesija „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“ / Ana Mart projektai/ Kristina Chéri Photography nuotr.

Ana, kokia yra jūsų naujausios fotosesijos tema? Ambicija?

Pagrindinė fotosesijos „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“ idėja – pertekti šiltas ir jaukias pasiruošimo, ceremonijos ir šventės akimirkas. Jas sieja vienas pagrindinis akcentas – tapyba.

Mūsų herojai – menininkai, kurių gyvenime kūryba užima kone didžiausią vietą. Jie kartu tapo paveikslus, įkvėpdami vienas kitą. Net ir vestuvių dieną nuotaka nepaleidžia teptukų iš rankų, o pasiruošimas prasideda nuo bendro paveikslo tapymo ant švarios drobės... Tai – tarsi naujos istorijos piešimas.

Jaunavedžiai troško, kad jų vestuvės alsuotų tuo, kuo jie gyvena. Dėl to šiam projektui pasirinkau vestuvėms neįprastas spalvas ir akrilinių dažų potepių simboliką.

Atsikartojančios spalvos bei simboliai, tokie kaip dažų potepiai ant vazų, žvakių, torto, kvietimų, kuria vieningą vestuvių koncepciją.

Fotosesija „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“ / Ana Mart projektai/ Kristina Chéri Photography nuotr.

Kaip vertinate šio darbo rezultatus?

Projektas sulaukė daug dėmesio bei palaikymo. Esu labai laiminga, jog tris savaites trukusi partnerių paieška ir dvi paros kruopštaus kūrybinio darbo davė tokius gerus rezultatus.

Ypač džiaugiuosi, jog šia idėja patikėjo solidūs partneriai – vestuvių suknelių salonas „D‘Dress“, filmavimo komanda „Įamžink.lt“, baldų ir tekstilės nuomos salonas „Užupio arka“, išskirtinius vyriškus kostiumus siūlantis salonas „Aprangos kodas“ bei kiti sėkmingi vestuvių rinkos tiekėjai.

Prie šio projekto taip pat prisidėjo penkių dekoratorių komanda bei mano sielos draugė ir bendramintė – fotografė Kristina Černiauskienė (Kristina Chéri Photography).

Užkulisių kadrai/ fotosesija „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“ / Ana Mart projektai/ Kristina Chéri Photography nuotr.

Drauge su Kristina jau įgyvendinote ne vieną išskirtinę fotosesiją?

Taip, šiandien esame neišskiriama komanda, viena kitą labai palaikome. Kartu su ja sukūriau pirmąsias idėjines fotosesijas. Jau tada sulaukėme didelio žiniasklaidos susidomėjimo.

Mus labai žavėjo boho stiliaus dekoras, kuris fokusuojasi į gamtą ir natūralumu dvelkiančią prabangą. Tai – drąsūs ir nestandartiški dekoro ir visos vestuvių stilistikos sprendimai: kitokios vestuvių suknelės, spalvų žaismas ir unikalios idėjos.

Įvairūs žurnalai prašė mūsų fotosesijų nuotraukų, keli leidiniai fotosesijos kadrus pasirinko žurnalo viršeliui. Šiandien jau vis daugiau porų tokią stilistiką nori matyti savo verstuvėse. Populiarėja ir ceremonijos gamtoje, šventės palapinėse, jaukioje lempučių ir žvakių šviesoje.

„Įamžink.lt“ komandos sukurtą fotosesijos klipą kviečiame žiūrėti žemiau.

„Įamžink.lt“ fotosesijos klipas

Kokią dalį biudžeto jaunieji paprastai skiria šventiniam dekorui?

Kol kas tai nėra pirmasis prioritetas. Įprasta daug lėšų skirti vestuvių vietai ir maistui. Taip pat vedėjams, fotografams, operatoriams, o kas lieka – dekoratoriams. Paprastai biudžetas dekorui būna nepakankamas.

Visai kitaip nei, tarkime, Paryžiuje ar Niujorke, kur dekoracijoms skiriama labai daug dėmesio. Tiesa, tuomet ir dirba didelės komandos, keletą dienų, kol paruošia visą vestuvių aikštelę.

Kita vertus, jau ir Lietuvoje daugėja porų, kurios dekorui skiria didesnį biudžetą, nebijo tartis dėl drąsesnės vizijos, ieško alternatyvų tradicinei šventei. Pastebėjau, kad ir dekoratorių darbas tampa vis labiau vertinamas. Situacija keičiasi, ir tai labai džiugina.

Fotosesija „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“ / Ana Mart projektai/ Kristina Chéri Photography nuotr.

Ar galima sukurti skoningą vestuvių dekorą, turint net ir kuklesnį biudžetą?

Geras profesionalas visuomet atras, ką pasiūlyti, nepriklausomai nuo turimo biudžeto. Svarbiausia – turėti idėjų ir nebijoti jų siūlyti.

Kiekvienos vestuvės turi turėti savo vizija, temą, istoriją, emociją, kuri būtų artima jaunavedžiams. Svarbu nebijoti būti kitokiems bei pasitikėti dekoratoriais, suteikti jiems laisvę įgyvendinti nestandartinius sprendimus.

Fotosesija „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“ / Ana Mart projektai/ Kristina Chéri Photography nuotr.

Ana, kokių planų turite netolimoje ateityje?

Šiuo metu svarstau atidaryti savo dekoro mokyklą. Kadangi dekoravimas man yra kūrybinė sritis, kurioje labai svarbus vidinis augimas, kasmet svajoju apie vis ambicingesnius projektus.

Esu baigusi floristikos kursus. Šiuo metu žinių semiuosi iš seminarų ir vebinarų, o ateityje planuoju mokytis pas žinomus užsienio dekoratorius. Esu įsitikinusi, jog kiekvienas ekspertas turi tik jam būdingą darbo modelį, todėl mokymasis ir nuolatinis tobulėjimas yra labai svarbi profesinės veiklos dalis.

Be to, visada svajojau sukurti kitokio modelio mokyklą, kurioje žinios perduodamos būtent idėjinių fotosesijų arba realių vestuvių metu. Man svarbu ne tik dalintis savo patirtimi, bet ir pasisemti naujų žinių. Tikiu, jog kiekvienas sutiktas žmogus, ne tik mokytojas, net ir mokinys, gali išmokyti kažko naujo.

Fotosesija „Nutapyta bendrojo gyvenimo kelionė“ / Ana Mart projektai (46 nuotr.)
+40
Skaitykite daugiau