Talentas parskrido į Vilnių: operos ir baleto teatre svečiai klausėsi Olgos Peretyatko soprano

Olga Peretyatko / Martyno Aleksos nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-01-17 09:43
Prieš kelis dešimtmečius Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) scenoje pirmąkart dainavusi kaip kukli „Dainų dainelės“ laureatė, dabar Olga Peretyatko į šią sceną grįžo kaip pasaulinio lygio operos žvaigždė.

Buvusiai visaginietei pavyko pelnyti ne vieną prestižinį dainininkų apdovanojimą, tarp jų – „OPUS Klassik“ (2018), „ECHO Klassik“ (2016), Italijos muzikos kritikų Franco Abbiati vardo premiją (2015) ir tarptautinio vokalistų konkurso „Operalia“ (2007) antrąją premiją.

„Būdama septynerių, po tėvų skyrybų iš Sankt Peterburgo su mama atvažiavau į Visaginą, kur gyveno mano seneliai, ir išbuvau čia iki keturiolikos metų. Ir dabar galiu sugiedoti Lietuvos himną – visą prisimenu, tai išlikę mano sieloje, nors vėliau tęsti muzikos mokslų išvykau į Sankt Peterburgą. Lietuvoje, Visagine, iki šiol gyvena mano mama. Kai turiu laiko, visada čia grįžtu“, – pasakoja O.Peretyatko.

Olga Peretyatko / Martyno Aleksos nuotr.
Olga Peretyatko / Martyno Aleksos nuotr.

Šį kartą žymi dainininkė sugrįžo ne tik aplankyti artimųjų, bet ir nudžiuginti Lietuvos klausytojų savo nuostabiu lyriniu sopranu. Kartu su LNOBT operos meno vadovu Sesto Quatrini ir LNOBT simfoniniu orkestru ji pristatė užburiančią bel canto muzikos programą.

„Mūsų teatrui didelė garbė pirmą kartą Vilniuje priimti sopraną Olgą Peretyatko. Tai – aukščiausiai pasaulio dainininkų lygai priskiriama artistė, nenusileidžianti anksčiau LNOBT savo gala koncertus surengusioms operos scenos žvaigždėms, tokioms kaip Asmik Grigorian, Kristine Opolais ar Elīna Garanča“, – teigia dirigentas S.Quatrini.

Raudonojo kilimo akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Sopranas O.Peretyatko dainuoja garsiausiuose pasaulio teatruose: Niujorko „Metropolitan Opera“, Londono „Covent Garden“ karališkajame operos teatre, Milano „La Scala“, Sankt Peterburgo Marijos teatre, Maskvos didžiajame teatre, Berlyno valstybinėje operoje, Bavarijos valstybinėje operoje, Hamburgo valstybinėje operoje, Berlyno „Deutsche Opera“ ir kt.

Nepaisant to, solistė pažadėjo koncertą ir savo vaikystės miestui: Visagino kultūros centre O.Peretyatko koncertuos sausio 19 d. 19 val.

O.Peretyatko koncerto akimirkos – fotogalerijoje:

Naujausi straipsniai

Deivydas Praspaliauskas ir jautiena / Teodoro Biliūno nuotr. ir stop kadras

Reklama

Šašlykai

Reklama